domácnosť

Tipy a triky okolo domu s potravinovou fóliou – 15 praktických nápadov

Tipy a triky v možnostiach použitia rolky z potravinovej fólie v domácnosti

Lepiaca fólia je jednoduchý, ale praktický vynález, ktorý má v kuchyni takmer každý z nás. Plastová fólia však môže byť nápomocná nielen v kuchyni, ale aj všade v domácnosti. Preto je považovaný za multifunkčný a môže byť použitý v rôznych situáciách. V tomto článku by sme vám chceli predstaviť niekoľko praktických Tipy a triky okolo domu predstavte si s lepiacou fóliou, ktorú ste doteraz možno nepoznali.

Tipy a triky v domácnosti – Uchovajte potraviny dlhšie čerstvé

Tipy a triky v domácnosti na prilepenie filmu-obalu-citrónu-zachovania čerstvosti

Lepiaca fólia sa zvyčajne používa na balenie rôznych potravín doma, aby zostali dlhšie čerstvé. Uložiť napríklad môžete rôzne druhy ovocia a zeleniny alebo potraviny a nápoje uložiť do chladničky s fóliou namiesto veka. Pri balení sa potravinová fólia nalepí na seba a zaistí, aby boli potraviny bezpečne zabalené.

Tipy a triky pre domácnosť – ako správne skladovať banány

Tipy a triky pre domácnosť Zabaľte banány-prilepené-filmové stonky

Praktických tipov a trikov v domácnosti s lepiacou fóliou je skutočne veľa. Banány napríklad môžu byť uchovávané dlhšie čerstvé tak, že stonky zabalíte iba do potravinovej fólie a banány uložíte na teplotu, ktorá nie je príliš teplá..

Trik s potravinovou fóliou pre kvety, ktoré zostanú dlhšie čerstvé

Tipy a triky v domácnosti kvety-udržujte-svieže-dlhšie-priľnavé fólie-vlhké-handričky

Rozdávanie čerstvých kytíc je vždy dobrý nápad pre každú príležitosť. Aby kytica zostala dlhšie svieža a voňavá, môžete tento trik vyskúšať s navlhčeným kuchynským papierom a potravinovou fóliou. Jednoducho navlhčite kúsok kuchynského papiera vodou, stonky kvetov najskôr obalte papierom a potom kúskom potravinovej fólie..

Používajte smartphone so špinavými rukami

Tipy a triky pre domácu potravinovú fóliu, ochranu pre smartphone a pečenie

Nové technológie nám už umožňujú stiahnuť si recept do smartfónu alebo tabletu. Pretože by ste mali zvyčajne posúvať displej, aby ste recept prečítali až do konca, mobilný telefón môže byť zabalený do potravinovej fólie, a tak chránený pred špinou a tekutinami počas varenia. Priľnavá fólia umožňuje bežné posúvanie a teda bezproblémové používanie smartfónu.

Praktické tipy a triky okolo domu

tipy-triky-hrnček pre domácnosť-priľnavá fólia na pitie filmu

Tento šikovný domáci trik je väčšinou vhodný pre deti a pre tých, ktorým sa často rozlievajú poháre s tekutinami. Voda je spravidla veľmi rýchlo nasiaknutá handrou a nepoškodzuje povrch. Niektoré ovocné šťavy vám naopak môžu znečistiť a opotrebovať pracovnú dosku alebo stôl.

Triky s potravinovou fóliou, aby sa zabránilo rozliatiu kvapaliny

tipy-triky-domáce-šálky-na-ochranu-proti rozliatiu-priľnavá fólia

Na ochranu povrchov v kuchyni alebo na stole môžete pohár alebo hrnček zabaliť kusom potravinovej fólie a prepichnúť slamkou na pitie. Toto je jeden z najlepších tipov a trikov pre domácnosť, ako držať knihu, pri práci na prenosnom počítači.

DIY mini skleník v akváriu

tipy-triky-domácnosť-prázdny-akvárium-priľnavý film-mini-skleník

S pomocou potravinovej fólie si môžete urobiť malý skleník sami tým, že po zalievaní prikryjete kvetináč potravinovou fóliou. Mini skleník s niekoľkými rastlinami môže byť navrhnutý v akváriu, ktoré je tiež potiahnuté potravinovou fóliou. To podporuje rast rastlín, pretože pôda v kvetináčoch nevysychá.

Tipy a triky okolo domu – Udržujte podnos na farby čistý

tipy-triky-domáca farba-tácka-udržiava-čisté-priľnavá fólia

Tipy a triky pre domácnosť vám môžu pomôcť s farbením doma. Napríklad namiesto toho, aby ste vždy kupovali nový zásobník na farbu, pretože ten posledný je znečistený farbou a už sa nemôže používať, môžete čistý zásobník na farby zabaliť potravinovou fóliou. Po použití sa fólia odstráni a tácka na farbu opäť vyzerá ako nová.

Uchovávajte maliarske potreby správne

tipy-triky-domácnosť-vedierka-farby-valčeky-na-valčeky-fólie

Ak vymaľujete celú izbu alebo byt, deň zvyčajne nestačí. Pretože maliarsky valček s farbou môže vyschnúť za niekoľko hodín, na druhý deň sa zvyčajne kupuje nový. Namiesto toho ho môžete zabaliť do potravinovej fólie, aby ste ho mohli použiť neskôr.

Štetce zabaľte farbou do potravinovej fólie

tipy-triky-domáca farba-štetec-priľnavý-film-zábal-namiesto-čistenia

To isté môžete urobiť pre štetce a vedro. Vaše maliarske potreby sú preto vhodné na viacnásobné použitie. S týmito radami a trikami pre domácnosť s potravinovou fóliou ušetríte peniaze aj čas pri čistení valčekov a štetcov.

Tipy a triky na domáce práce a dovolenky

tipy-triky-oblečenie do domácnosti-kufre-chrániť-pred-olejovými škvrnami-priľnavá fólia

Máte na cestách vždy strach, že by sa vám šampóny a iné tekuté kozmetické výrobky mohli rozliať v kufri a na oblečení? S týmto skvelým trikom s lepiacou fóliou môžete zabudnúť na tieto starosti pri všetkých budúcich cestách.

Chráňte sa pred rozliatou kozmetikou vo vašej batožine

tipy-triky-bezpečná-domácnosť-priľnavá fólia-proti rozliatiu

Na zaistenie tekutých kozmetických výrobkov stačí iba malý kúsok potravinovej fólie. Odstráňte uzáver fľaše, prikryte hrdlo fľaše fóliou, nasaďte späť uzáver fľaše a problém je vyriešený.

Zabaľte si kufor do potravinovej fólie

tipy-triky-dovolenka-batožina-obal-zabaliť-sa-lepiaca fólia

Na každom letisku sú miesta na zalepenie batožiny, kde sú vaše kufre zabalené a tým dodatočne chránené pred prípadným odcudzením alebo pašovaním. Môžete to urobiť oveľa lacnejšie sami, keď si kufor doma zabalíte do potravinovej fólie.

Praktické tipy a triky pre domácnosť pri pohybe

tipy-triky-domácnosť-sťahovanie-myšlienok-balenie-lepiaca filmová soľ

Priľnavá fólia je pri sťahovaní rovnako nápomocná, pretože môže ochrániť váš nábytok, doplnky alebo kuchynské potreby na ceste do nového bytu. Šperky ako náhrdelníky a náramky môžete zabaliť do igelitu, aby ste zabránili ich zamotaniu. Kompletné trepačky na soľ a korenie je možné baliť ako kozmetické výrobky a nábytok chrániť pred poškriabaním pri pohybe potravinovou fóliou.

Priľnavá fólia pre dizajn mramorových nechtov

tipy-triky-domácnosť-mramorový-nechtový-dizajn-urob si sám-lepiaca fólia

S lepiacou fóliou si môžete vykúzliť nádherný dizajn nechtov s mramorovým efektom aj sama doma. Najprv naneste lak na nechty v základnej farbe a nechajte ho dobre zaschnúť. Potom naneste druhú vrstvu laku na nechty v inej farbe a dotknite sa lepiacej fólie pokrčenou guľkou, kým je lak ešte vlhký. Nechajte zaschnúť, naneste vrchný lak a máte hotovo!

Tipy a triky okolo domu – polevu zabaľte do potravinovej fólie

tipy-triky-domácnosť-cupcake-poleva-priľnavá fólia

Priľnavá fólia môže byť nápomocná aj pri pečení a zdobení dezertov. Vďaka tomu je napríklad použitie vrecka na potrubie oveľa jednoduchšie. Najprv by ste mali pripraviť glazúru a zabaliť ju do potravinovej fólie, ako je to znázornené.

Tipy pre domácnosť na plnenie vrecka na potrubie

tipy-triky-potrubie-vrecia do domácnosti-šikovná-výplňová-priľnavá fólia

Ďalej vložte zabalenú polevu do vrecka na potrubie a pred zdobením vystrihnite koniec fólie. Vďaka tomu zostane potrubný vak čistý a trysky na potrubie by ste mali opláchnuť až po použití.

Tipy a triky v domácnosti – trojfarebná poleva na košíčky

tipy-triky-domácnosť-trojfarebná poleva-urob si sám-lepiaca fólia

Túto metódu môžete použiť na výrobu krásnej viacfarebnej polevy na košíčky, koláče alebo koláče. Polevu napríklad rozdelíte na tri a každú časť zafarbíte iným potravinárskym farbivom. Potom zabaľte polevy do potravinovej fólie a vložte ich všetky naraz do kužeľa. To vytvára zábavnú, trojfarebnú polevu pre rôzne dezerty.