Dom a záhrada

Modulový systém výsadby kovov vytvára modernú vertikálnu záhradu

modulárny výsadbový systém pyramídové kvetináče vertikálna záhrada

Mestské záhradníctvo je v posledných rokoch stále dôležitejšie. Mnoho dizajnérov a architektov je zaneprázdnených reinterpretáciou skromného kvetináča. Dnes predstavujeme špeciálny projekt modulárneho systému výsadby, ktorý pozostáva z ľubovoľného počtu trojuholníkových kvetináčov. Tieto fazetované kovové kvetináče boli navrhnuté brooklynským štúdiom The Principals a je možné ich poskladať a vytvoriť tak modulárnu vertikálnu záhradu..

Prism Planters – Modulárny systém výsadby pre mestské záhradníctvo

reflektívny povrch modulárnych rastlinných systémov

Projektanti pomenovali projekt Prism Planters, pretože tvarom pripomína hranol. Modulové kvetináče sú vyrobené z hliníkových plechov alebo zhrdzavenej ocele, ktoré boli poskladané do trojuholníkov a vytvorili tak kontajner. Nádoby môžu byť zostavené v rôznych usporiadaniach tak, aby črepníky ponechali priestor pre rast rastlín z ich vrcholov.

„Sadzače hranolov sú vertikálny modulárny výsadbový systém, ktorý dokáže vytvoriť nákladovo efektívnu zelenú stenu s ľahko prispôsobiteľným dizajnom,“ povedal riaditeľ Principals Drew Seskunas.

moderné modulárne vertikálne kvetináče pre záhradné rastliny

Dizajn je založený na modulárnom konštruktivizme – štýle sochy založenom na opakujúcich sa prvkoch. Tento štýl sa objavil v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch minulého storočia, pričom hlavnými zástancami boli americkí sochári Erwin Hauer a Norman Carlberg..

Modulárny systém výsadby kovov

sadzače hranolov projektujú modulárne kvetináče

Každý prvok systému výsadby je vyrobený laserovým rezaním kovu, potom je preložený ohraňovacím lisom a nitovaný. Môžu tak vzniknúť rôzne tvary ako pyramídy, oblúky alebo stĺpy. Na uľahčenie prepravy sú kvetináče obvykle balené naplocho. Po zostavení zostane vo vnútri trojuholníková medzera, aby sa vytvoril priestor pre šesťpalcový kvetináč a drenážny systém pre vodu pod ním..

hranolový sadzač modulárny výsadbový systém zrkadlil zlato

“Chcel som použiť materiál, ktorý bol extrémne odolný, ale zároveň ľahký na dotyk a zdôraznil fazetovú geometriu systému,” povedal Seskunas. “Eloxovaný hliníkový plech má extrémne odolný povrch, ktorý sa bežne používa na dvere a okenné rámy na označenie pevného kovu.”

schéma montáže modulárneho výsadbového systému

Hrnce je možné navzájom spájať horizontálne aj vertikálne pomocou malých trojuholníkových rohov, ktoré sú pripevnené krídlovými maticami a skrutkami. Pretože rastliny presahujú hornú časť kvetináčov, vytvárajú zaujímavý kontrast s kovovým materiálom.

vertikálny záhradný modulárny systém výsadby hranolov

Dizajnéri zvolili ako materiál kov, aby sa kvetináče dali používať aj vonku. Sú však rovnako vhodné aj pre vnútorné použitie. K dispozícii je tiež množstvo povrchových úprav, vrátane matnej čiernej, zrkadlového zlata a striebra alebo brúseného zlata a striebra.

„Systém je dostatočne jednoduchý na použitie pre každého, ale je špeciálne navrhnutý pre mestské prostredie, kde vertikálne záhrady efektívne využívajú obmedzený priestor a súčasne do mestskej krajiny pridávajú veľa zelene,“ povedal Seskunas..

modulárna pyramída rastlinného systému vyrobená z kvetináčov

The Principals sa označuje ako dizajnérske štúdio „bez disciplíny“ a bolo založené v roku 2012. Štúdio má sídlo v meste Williamsburg v Brooklyne. Sadzače Prism Planters boli prvýkrát odhalené minulý rok ako pyramídová stavba na nádvorí kreatívneho centra A / D / O v Brooklyne, po ktorej nasledovala podobná prezentácia v Centre umenia Bronx River.

stavebnice pyramídových tvaroviek modulárna

modulárny systém rastlín kvetináče matná čierna

zostavte modulárne kvetináče zrkadlové strieborné

modulárny systém rastlín trojuholníkové kvetináče zlaté

modulárny výsadbový systém diagram vloženia rastlín

Dizajn od Riaditelia

Fotografia Dan McMahon