DIY

Skrášlite zadok do dažďa sprejom alebo akrylovými farbami – krásne DIY projekty na zveľadenie záhrady

Aj keď je sud s dažďom pre záhradu užitočný, zvyčajne nie je príliš pekný na pohľad. Ak ste tiež tŕňom v oku, mohli by ste na jednej strane zamaskovať dažďový sud a skryť ho týmto spôsobom. Existuje však aj iný spôsob, ako zatraktívniť sud s vodou. Môžete ich navrhnúť najrozmanitejšími spôsobmi a urobiť z nich ozdobný pútač vo vašej záhrade. Máme pár nápadov, ako prerobiť sud s vodou. Nezáleží na tom, či chcete ozdobiť nudný plastový sud do dažďa alebo kovový – s trochou farby urobíte skutočne veľký rozdiel!

Ozdobte dažďový zadok sprejovou farbou

Ozdobte sud na dážď s vintage vzhľadom - použite vetvy ako šablóny

Pri prvom nápade na skrášlenie dažďového suda nemusíte byť výtvarníkom ani profesionálnym remeselníkom. Všetko, čo potrebujete, je nastriekať farbu a niekoľko vetvičiek s listami alebo kvetmi a môžete ísť zdobiť dažďový sud. Predtým, ako začnete striekať, je však dôležité najskôr vyčistiť kôš. Najlepšie je použiť teplú vodu a v prípade potreby mydlo alebo roztok octu. Je to nevyhnutné, pretože inak farby nebudú dlho držať. Po vyčistení nechajte kôš vyschnúť. Naneste základný náter a nechajte uschnúť.

Ozdobte dážďovky sprejovými farbami a motívmi listov

Keď na skrášlenie dažďovej nádrže používate farby v spreji, určite by ste mali pracovať vonku a používať ochranné okuliare. Aj ten najmenší nárazový vietor by vám mohol fúkať farby do tváre. Odporúča sa tiež používať rukavice, aby ste si neznečistili ruky. Akonáhle je kôš suchý, môžete sa pustiť do jeho navrhovania. Ak chcete, môžete ako základ najskôr použiť svetlú farbu, ak chcete navrhnúť tmavý sud s vodou s rovnako tmavými motívmi. Môžete však napríklad ozdobiť modrý sud proti dažďu (alebo inú tmavú farbu) a postriekať ho priamo svetlými motívmi.

Starý kovový kôš nastriekajte farbou a vytvorte vzor listu

To, ako presne kôš navrhnete, závisí úplne od vášho vkusu. V tomto prípade bolo na povrchy najskôr nastriekaných niekoľko pruhov. Potom môžete vziať prvú vetvu a držať ju kdekoľvek. Nastriekajte naň farbu. Farbu vždy striekajte v krátkych intervaloch. Znova odstráňte vetvu a už ste preniesli svoj prvý motív. Pokračujte v tom so všetkými svojimi vetvami a kvetmi, kým nebudete s výsledkom spokojní.

Nalepovacie šablóny na pekné upcyklovanie

Biele dažďové sudy s vážkami a konármi

Ak chcete kôš ozdobiť farbou v spreji, na prenos určitých motívov môžete namiesto listov použiť šablóny. Pracuje sa s nimi skutočne úžasne ľahko a veľmi rýchlo je možné vytvoriť pekný dizajn. Sú teda dobrou pomôckou, ak chcete skrášliť dažďový sud.

Maľovať tony

Skrášlite dažďový sud - vymaľujte vzory a obrázky akrylovými farbami

Máte talent na maľovanie? Potom je záhradný sud dokonalým plátnom pre vaše najnovšie umelecké dielo. Aj v tomto prípade by ste mali kôš najskôr dôkladne vyčistiť, nechať uschnúť a potom naniesť základný náter. Iba týmto spôsobom zaistíte, aby váš obrázok vydržal dlho. Pri zdobení dažďovej hlavice používajte akrylové farby, ktoré môžete dokončiť čírym tesnením v spreji.

Skrášlite dažďový sud obrázkami, ktoré ste si sami namaľovali

Aby ste mohli sud s vodou navrhnúť ručne, nemusíte hneď vyberať zložité obrázky alebo scenáre. Jednoduché kvety alebo iné kvetinové motívy, vážky, slnko a oblaky, strom a dokonca aj farebné odtlačky rúk stačia, ak chcete skrášliť nevzhľadný dažďový sud – skvelý projekt aj pre kreatívne deti! Niekoľko takýchto nápadov nájdete v našej galérii.

Tipy na zdobenie kovového suda proti dažďu

Skrášlite dážďovky veselými motívmi - ryby a včely

Zvlášť ak chcete natrieť starší kovový sud a takto ho cyklovať, sem -tam trochu hrdze bude. Toto by sa malo určite odstrániť, pretože by to pokazilo vzhľad vášho návrhu. Hrdzu ľahko odstráňte jemným brúsnym papierom. Potom sa kovový záhradný sud tiež dôkladne vyčistí. Kovový sud do dažďa sa najlepšie čistí bielym liehom, ktorý potom dôkladne zotriete.

Pekné dažďové sudy ako inšpirácia

Maľovanie kvetov na dažďové sudy alebo kreslené postavičky

Nižšie si môžete pozrieť niekoľko pekných návrhov. Pre začiatočníkov existujú aj komplikovanejšie a jednoduchšie nápady. Ak si chcete skrášliť sud s dažďom, je to určite skvelá príležitosť, ako byť naozaj kreatívny. Dokonca aj jednoduché indické alebo kmeňové vzory, ako aj odtlačky rúk detí, vyzerajú na koši skutočne pekne a nádherne ho vizuálne vylepšujú. Onedlho získate skvelú dekoráciu do záhrady!

Kovový sud na vodu s plotom a kvetmi

Na maľovanie používajte rôzne nástroje na maľovanie, napríklad štetce alebo špongie, aby ste vytvorili najrozmanitejšie motívy, vzory a textúry. Niekoľko farebných kvetov pred bielym plotom, ako v príklade vyššie, premení užitočný, ale nevkusný záhradný doplnok na skutočný pútač očí, ktorý upúta pozornosť každého..

Plastový kôš s farebnými kvetmi

Navrhnite krásne dažďové sudy ako záhradné dekorácie - kvetinové motívy, tvár a sovu

Abstraktný obraz v jasných farbách

Skrášlite dažďový sud abstraktným obrázkom dažďových kvapiek v jasných farbách

Obrázok s témou „Afrika“ a jednoduché listy

Ozdobte pláštenky s motívom Afriky alebo jednoduché listy

Kvety s motýľmi a mužmi s témou „priateľstva“

Nápady na maľovanie sudov s vodou s kvetmi, motýľmi alebo mužmi

Skrášlite sud so zeleným dažďom – kvety sú jednoduché motívy na natieranie sudov

Ozdobte si záhradu maľovanými dažďovými sudmi - bielymi kvetmi na zelenom sude

Kovový sud s tvárou

Namaľujte si tvár a vysaďte kovový sud na vodu

Ozdobte zadok do dažďa zlatým písmom

Ozdobný dažďový zadok s nápisom v zlatej farbe

Horská krajina a vzhľad dreva

Namaľujte horskú krajinu na záhradný sud alebo drevený vzhľad

Zentangle ako motív

Zentangle namaľujte na záhradný sud a použite jasné a veselé farby

Nakreslite jazierko na záhradnom sude

Ozdobte dažďový zadok s obrázkom rybníka s rybami a leknami

Vtipná, vlastnoručne namaľovaná dekorácia do dažďového suda

Kreatívny dizajn záhradných košov s 3D efektom na kvapky