DIY

Vyrobte si vlastných duchov ako halloweensku dekoráciu pre exteriér z drôtu – pokyny a nápady pre domácich majstrov

Halloween sa blíži a vy určite hľadáte originálnu dekoráciu, ktorou môžete zapôsobiť na svojich susedov a deti. Čo hovoríte na takých drôtených duchov, ktorí skutočne vyzerajú takmer ako skutoční duchovia a zdá sa, že plávajú po vašej záhrade? Okrem toho, že sa dajú veľmi ľahko vyrobiť a nie sú potrebné žiadne komplikované materiály, bude vaša halloweenska záhradná dekorácia tento rok vo vašom okolí zaručene hitom. Chcete si vyrobiť Halloweensku dekoráciu do záhrady sami, riaďte sa našimi pokynmi a buďte kreatívni pri vytváraní rôznych figúrok.

Halloweenska dekorácia zvonku – materiály a návody

Halloweenske dekorácie vonku - DIY figúrky z kuracieho drôtu

  • Kurací drôt
  • Kónická podpora pre záhradu
  • čierna lezecká sieť
  • čierna farba v spreji
  • Drôtová rezačka
  • Nožnice na textil
  • tenký drôt
  • voliteľné: hlava z polystyrénu (na tvarovanie hlavy); Farba v spreji, ktorá svieti v tme; Tkaniny (ako oblečenie duchov); čierna lezecká sieť (na sukňu); priehľadná páska a veľká slama (na ruky)

Navrhnite hlavu pre výzdobu halloweenskej záhrady

Nápad na výzdobu halloweenskej záhrady - postavte v záhrade domácich duchov

Pre halloweensku záhradnú výzdobu vyrobenú z drôtu je najlepšie začať hlavou. Na lepšie tvarovanie hlavy môžete použiť polystyrénovú hlavu. Alebo sa možno niekto z vašej rodiny sprístupní. A ak je to potrebné, môžete to skúsiť aj voľne. Na to, aby vyzeral skutočne, nemusí byť dokonalý. Odrežte dostatočne veľký kus kuracieho drôtu a vytvarujte hlavu a krk. Otvor je vzadu. Zatvorte ich malými kúskami drôtu.

Trup a ruky

Vyrobte si halloweenské záhradné dekorácie sami pomocou návodu na duchov z kuracieho drôtu

Ďalej prejdite na hornú časť tela. 1 meter široký kus kuracieho drôtu by mal stačiť na to, aby ste mohli začať. Pomocou neho sformujte kmeň. Ak chcete ženu stvárniť, môžete rafinovane vyformovať aj prsia. Rovnako ako pre hlavu je najlepšie spojiť dva konce trupu vzadu s malými kúskami drôtu. Zamyslite sa nad tým, kam chcete dostať svoje ruky. Pomocou nožov na drôty vyrežte otvory, ku ktorým sa chystáte priviazať ruky.

Teraz spojte hlavu s trupom. Buď na to použite kúsky drôtu, alebo kurací drôt jednoducho preložte v prechodoch. Ak je krk príliš dlhý, môžete prebytočný drôt jednoducho odrezať. Teraz môžete prvé rameno tvarovať dlhým a úzkym kúskom kuracieho drôtu. Ako presne je na vás. Môže byť šikmý alebo ovisnutý. Všetko závisí od scény, ktorú chcete vytvoriť, a vašich predstáv.

Vyrobte si zbrane sami

Ruka musí byť v oblasti ramien širšia a smerom k zápästiu užšia. Teraz si môžete vyrobiť druhé rameno na výzdobu halloweenskej záhrady. Ale dokonca aj s jediným ramenom je dekorácia veľmi efektívna. Pripevnite ruky k trupu na určených miestach, rovnako ako ste pripevnili hlavu.

Vytvorte si vlastnú sukňu alebo nohy

Teraz namaľte mreže čiernou farbou (vonku na čerstvom vzduchu!). Hneď ako farba zaschne, dajte na ňu trup, hlavu a ruky. To nielen uľahčuje ďalšiu prácu. Získate tiež stojan na nastavenie dekorácií halloweenskej záhrady. To, ako si vyformujete myseľ, je opäť na vás. Najľahším spôsobom je jednoducho vyrobiť si z kuracieho drôtu sukňu. Samozrejme, môžete urobiť aj dve nohy.

Potom môžete zospodu niekoľkokrát prestrihnúť sukňu a ohnúť ju v rôznych smeroch tak, aby vyzerala roztrhane. Tento krok môžete ušetriť aj vtedy, ak ste si kúpili gázu a chcete ich použiť na navrhovanie. Sukňu môžete tiež vyrobiť z čiernej lezeckej siete namiesto drôtu a potom ju prikryť gázou. Pretože čiernu sieť budete neskôr ťažko vidieť, bude sa zdať, ako keby sa vaša halloweenska dekorácia zvonku v skutočnosti vznášala v záhrade.

Drotárske ruky

Vyrobte si ruku z lepiacej pásky na dekoráciu halloweenskej záhrady

Rovnako ako druhé rameno, ruky nie sú pri dekorácii halloweenskej záhrady povinné. Ak si to však vážite, môžete ich vyrobiť pomocou vlastnej (alebo niekoho iného) pomoci. Na zabalenie ruky použite číru, širokú pásku (v návode je papierová páska, pretože je určená pre ruku zombie a kroky sú lepšie viditeľné). Zvlášť účinná je ruka, ktorá na niečo ukazuje. Ale vhodné sú aj iné pózy.

Napodobňovanie vojakov ako halloweenskych záhradných dekorácií z drôtu a náhrobných kameňov

Zabaľte slamu podľa obrázku (v spodnej časti ju nechajte aspoň 1 palec odkrytú). To sa používa na udržanie určitej vzdialenosti, aby ste potom mohli lepiacu pásku potom jednoducho prestrihnúť a odstrániť z ruky. Začnite tiež najskôr lepiacou stranou nahor. Potom môžete pásku prevrátiť a lepiacu stranu pripevniť k lepiacej strane. Ak namiesto toho prilepíte pásku priamo na kožu, bude nielen ťažšie ju odstrániť, ale bude to aj bolestivé. Tiež nezabaľujte príliš tesne.

Jednoduchý nápad na výrobu remesiel duchov na halloweensku dekoráciu vonku

V oblasti rúk by páska mala niekoľkokrát prechádzať medzi palcom a ukazovákom a cez dlaň. Potom sa presuňte na ukazovák a omotajte ho okolo neho, potom prostredník a podobne. Robte to pomaly, pretože lepiacou stranou nahor môže byť prsty jednoducho prilepené (v tomto prípade jednoducho odstrihnite akúkoľvek pásku, ktorá je zlepená nožnicami). Nakoniec si omotajte palec a skontrolujte, či ste nezabudli na žiadne voľné miesta. Odrežte pásku.

Teraz zopakujte všetky kroky ešte raz, ale tentokrát oblepíte pásku lepiacou stranou. Ak vám to príde jednoduchšie, môžete pásku nastrihať na menšie kúsky a prikryť si nimi ruku. Skúste len to, čo vám najlepšie vyhovuje. Nakoniec by rozhodne nemali existovať žiadne ďalšie lepkavé miesta.

Umiestnite duchov do skupín v záhrade - halloweenske dekorácie vonku

Teraz môžete ruku slamiť na halloweensku záhradnú dekoráciu vyrobenú z duchov pozdĺž slamy, ktorú ste použili na ručné práce. Ak ste ako referenciu použili ruku niekoho iného, ​​je najlepšie, aby to urobili sami, aby sa vyhli zraneniu. Akonáhle je ruka vonku, môžete rozhranie znova prekryť páskou a opraviť ďalšie nevzhľadné oblasti.

Oblečte ducha ako halloweensku záhradnú dekoráciu

Plávajúci kutilský duch Halloween s róbou vedľa stromu

Zvlášť ak ste urobili ruky, mali by ste pomocou rúcha skryť prechod z pásky na drôt. Tkaničky sú skvelé, pretože sa veľmi približujú k odevu duchov. Umiestnite si ho na hlavu, ramená a paže a na zvyšok tela použite iné rúška (napríklad ako nohavice alebo sukňu). Máš na výber! Kto chce, môže hotové halloweenske záhradné dekorácie nastriekať aj farbou v spreji, ktorá v tme svieti. Potom je duch ešte výraznejší v tme.

Halloweenska dekorácia zvonku – duchovia z kuracieho drôtu v rôznych variáciách

Kreatívna halloweenska dekorácia pre vonkajšie majstrovanie

Už sme viackrát spomínali, že duchov si môžete navrhovať a upravovať podľa svojho vkusu. Ruku alebo žiadnu, so sukňou alebo nohavicami a dokonca aj bez hlavy, nič nie je problém. Ak tiež nepoužívate župan, môžete dokonca navrhnúť drôtený rám v akejkoľvek farbe a získať farebnú halloweensku dekoráciu vonku. Darujte duchovi klobúk vyrobený z drôtu alebo iného záhradného náradia a príslušenstva, ako je kosa, vidlica, sekera alebo čokoľvek iné, čo vás napadne. Len experimentujte a vyskúšajte si rôzne varianty, keď nastavujete halloweensku záhradnú výzdobu.

Farební duchovia ako halloweenske záhradné dekorácie v podobe žien s klobúkmi

Alebo čo keby ste namiesto ľudských duchov vyskúšali zvieratá alebo mýtické bytosti. S trochou cviku a predstavivosti si môžete také dekorácie do záhrady na Halloween vyrobiť a používať sami. Skvelým príkladom je Poseidon so svojim trojzubcom a koňmi, ktoré sa zdajú byť priamo zo zeme. Keď už hovoríme o pôde: vhodné sú aj polovičné telá z kuracieho drôtu. Ak ich dáte na zem, bude to vyzerať, že sa zo zeme plazia duchovia.

Na obliekanie drôtených duchov je možné použiť gázy

V halloweenskom návode bol zaujímavý efekt dosiahnutý použitím fluorescenčnej farby. Ale to je len jedna možnosť. Rovnako ľahko môžete okolo drôtu omotať sériu svetiel s malými LED lampami, aby si vaši duchovia prišli na svoje ako halloweenske záhradné dekorácie.

Na Halloween umiestnite drôtených duchov v záhrade správne

Dekorácia ducha potrebuje na to, aby bola viditeľná, tmavé pozadie

Originálna halloweenska dekorácia z kuracieho drôtu vo forme duchov pre von môže byť tiež zobrazená rôznymi spôsobmi. Jednou z možností je samozrejme jednoduché položenie na podlahu. Na tento účel slúži okrem iného aj kužeľovitá horolezecká pomôcka, ktorá je použitá v návode. Ak váš duch dostane drôtené šaty a vy ich správne vytvarujete, pomoc pri lezení môže byť zbytočná.

Svadobné šaty ako ozdoba na halloweensky festival bez častí tela

Ďalším variantom, ako môžete integrovať halloweensku výzdobu vonku v záhrade, je zavesiť ju. Ak máte väčší strom, baldachýn alebo prístrešok pre auto, ktoré je dobre vidieť z chodníka pre peších alebo domu, môžete tam pripevniť aj duchov. Pretože je kurací drôt celkovo veľmi ľahký, nemal by to byť problém. Opravte ho vo vodorovnej alebo mierne vzpriamenej polohe tak, aby to vyzeralo, že duchovia lietajú, alebo ho zaveste za krk a figúrka z drôtu vyzerá, že bola obesená. Máte kôlňu alebo stodolu? Postavte postavu pred ňu s otvorenými dverami a zdá sa, že vychádza z kôlne.

Aby bol drôt lepšie viditeľný, môžu byť halloweenske dekorácie nastriekané bielou farbou

Bez ohľadu na to, ktorý variant si vyberiete, majte na pamäti, že drôt je svetlý, a preto na to, aby bol v noci viditeľný, potrebuje tmavé pozadie. Vyhnite sa teda umiestneniu duchov pred svetlú stenu alebo stenu. Rastliny v záhrade sú napríklad vhodným pozadím, ale aj tmavou tehlovou stenou. Drôt môže byť tiež natretý bielou farbou (sprejovou farbou), aby bol ľahší. Večer po vyzdobení záhrady jednoducho skontrolujte, či sa požadovaný efekt dosiahol tým, že sa na svoju halloweensku záhradnú výzdobu pozriete zo všetkých strán a z diaľky..

Zapôsobte na susedov!

Odevy vyrobené z drôtu bez končatín pôsobia prízračne - halloweenske dekorácie do exteriéru

Buďte kreatívni a vytvorte si jedinečnú halloweensku dekoráciu zvonku, ktorá zapôsobí nielen na susedov, ale aj na deti, ktoré hľadajú sladkosti. Halloweenska výzdoba je nielen lacná, ale dá sa každý rok vyrobiť znova tak, že zakaždým vyrobíte rôzne figúrky. A ak chcete, môžete aj niekoľko rozdať, aby sa ostatní mohli tešiť zo svojej práce a osláviť skvelý Halloween.