DIY

Navrhnite rámy nosidiel s rôznymi technikami – 17 remeselných nápadov

dizajnové rámy nosidiel 3d-vtáky-láska-špendlíky-modré

To, že nie si umelecky nadaný, neznamená, že si nemôžeš sám navrhnúť plátno. Existuje široká škála remeselných nápadov, pomocou ktorých môžete na plátne vyčarovať obzvlášť originálne obrázky. Plátno na maľovanie, známe tiež ako rám nosítka, ponúka možnosť implementácie rôznych techník na dosiahnutie jedinečných výsledkov. Pár nápadov ako na to Navrhnite nosidlá Radi by sme vám v tomto článku predstavili pokyny, aby ste si ich mohli sami vyskúšať.

Navrhovanie rámov nosidiel – nápady rôznymi technikami

dizajnové nosidlá rámy hexagaon-glamour-shine-jednoduchá-myšlienka

Kreatívny dizajn rámov nosidiel môže byť taký ľahký. Trochu pekného papiera a lepidla môže stačiť na vytvorenie jedinečných rámov nosidiel. Nemali by ste teda nutne vedieť dobre maľovať, aby ste pomocou nosítka vytvorili kreatívnu dekoráciu. Na túto myšlienku navrhnutia rámu nosítka potrebujete lesklý, trblietavý a matný papier v akejkoľvek farbe, plátno akejkoľvek veľkosti, dierovač so šesťuholníkom ako motív a lepidlo. Najlepšie je vybrať iba tri alebo štyri farby, ktoré k sebe dobre ladia. Rôzne odtiene tej istej farby sú rovnako skvelým spôsobom, ako vytvárať krásne farebné kombinácie.

Dizajnové rámy nosidiel s trendovými šesťuholníkovými motívmi

Vyrobte rámy nosidiel dierovanie-šesťuholník-lepidlo-uhu-lepidlo

V závislosti od veľkosti plátna budete potrebovať veľa šesťuholníkov. Najlepšie je použiť punč, aby boli všetky rovnomerne. V každom remeselnom obchode nájdete rôzne motivové razníky. Predpichnite určitý počet a potom ich rozložte na plátno. Urobte to krok za krokom. Vystrihnite ďalšie šesťuholníky a položte ich späť na nosidlá. V prípade potreby ich teda môžete znova obrátiť. Len dávajte pozor, aby jednotlivé šesťuholníky nesedeli jeden na druhom. Na navrhnutie rámu nosítka stačí prilepiť šesťuholníky na miesto.

Prilepte motívy na miesto

dizajnové rámy nosidiel plátno-lepidlo-huebsch-idee-wandgestaltung

Dbajte na to, aby bolo na okraje nanesené dostatočné množstvo lepidla, aby boli dobre zafixované a neskôr nevytŕčali. Šesťuholníky na okrajoch by ste mali odstrihnúť nožnicami, aby nevyčnievali. Alternatívne môžete tiež skúsiť nalepiť prečnievajúce časti na každú stranu. Výsledok je mimoriadne atraktívny a zároveň vyzerá moderne a elegantne. Ak teda chcete vytvárať očarujúce rámy nosidiel, použite lesklý papier alebo farbu. Krásny rám nosítka je perfektný ako originálna dekorácia na stenu, pričom by ste si mali vybrať farby, ktoré sa budú hodiť do vášho interiéru. Môže byť tiež navrhnutý ako pekný DIY darček pre priateľa.

Navrhnite si vlastné obrázky na rámoch nosidiel

Nosítka-rám-dizajn-deti-nápad-vreckovka-tlač-pestré-farby

Tiež si môžete sami navrhnúť pekné rámy nosidiel z hodvábneho alebo obrúskového papiera. Tu môžete plátno ozdobiť akoukoľvek farbou. Vytvorte obrázok z rôznych odtieňov jednej farby alebo takého dúhového vzoru. Na dosiahnutie dobrého výsledku je však najlepšie použiť pestrofarebné papiere. Svetlejšie nuansy sa nie vždy premietajú na plátno tak dobre. Ako presne získate farbu na nosidlách a ako nosidlá navrhnete, sa dozviete v nasledujúcom návode. Možno budete musieť použiť rukavice, pretože farba sa vám bude trieť o prsty.

Farebný šesťuholníkový vzor

Rám nosítka-dizajn-farebný-tlač na obrúsky-strihanie-deti-zábava

Motívy si vyberiete sami a vopred vystrihnete alebo vyrazíte. Potom natrite nosidlá veľkým množstvom vody. Na to je najlepšia penová kefa. Potom naň rozložte svoje motívy. Podľa toho, ako výrazné farby chcete mať, môžete na hodvábny alebo obrúskový papier rozotrieť ďalšiu vrstvu vody. To opäť riedi farbu. Aby ste mohli navrhnúť nosidlá, musíte teraz všetko nechať uschnúť. Potom jednoducho vyberte papier a vychutnajte si výsledný dizajn. Táto technika funguje obzvlášť dobre s geometrickými motívmi, ako sú trojuholníky, päťuholníky a šesťuholníky.

Dizajnové rámy nosidiel s deťmi

Stretcher-frame-balloon-idea-splash-dart-arrows-child-birthday-game-idea

Navrhovanie rámov nosidiel s deťmi je obzvlášť zábavné. Myšlienka je úžasne vhodná pre narodeniny detí. Budete potrebovať balóniky, plátno, umývateľnú farbu a šípky. Balóny sú naplnené trochou farby a nafúknuté. Potom ich pomocou ihiel pripnite na plátno. Deti teraz môžu pomocou šípok púšťať balóniky, čo spôsobí, že farba vystrekne na nosidlá. Farebné špliechanie farby vytvára kreatívny dizajn, ktorý sa perfektne hodí ako atmosférická dekorácia do detskej izby. Táto technika je však vhodná nielen pre deti, ale aj pre dospelých a pomáha znižovať stres. Musíte však poznamenať, že pri navrhovaní nosidiel touto maliarskou technikou sa farbou prestrieka nielen plátno, ale aj podlaha a v prípade potreby aj stena. Preto sa odporúča používať ho iba vonku.

Chevron vzor s jasnými farbami

Nosidlá-rám-parkety-vzor-farebné-lepiace-pásy-návod

Tento obrázok je tiež veľmi atraktívny. Takéto nosidlá môžete navrhnúť jednotlivo. Táto myšlienka je rovnako vhodná pre deti i dospelých a týmto spôsobom môžete namaľovať skutočne kreatívne a originálne obrázky. Akrylovými farbami najskôr na plátno namaľujte ľubovoľný obrázok. Akonáhle farba zaschne, nalepte na plátno lepiace pásiky rovnakej veľkosti, aby ste vytvorili vzor krokiev. Nechajte medzi nimi malý priestor, vytvorte si takpovediac spoje.

Vyrobte si dekoratívne obrázky sami

Stretcher-frame-design-chevron-pattern-cikcak-návod-začiatočník-návrh

Tieto spoje sa potom vyplnia bielou (alebo inou farbou podľa vášho výberu), čo je účinný spôsob, ako navrhnúť nosidlá. Na niektoré časti obrázku nemôžete prilepiť pruhy. Myšlienka vyzerá mimoriadne zaujímavo a dá sa implementovať s akýmkoľvek vzorom a motívom. Tu je potrebná predstavivosť.

Ľahký nápad pre deti

nosítka-rám-3d-dizajn-motýle-dierovací papier-modrý

Deti si tiež môžu vyrobiť dekorácie do svojej izbičky samy. Tento obrázok s motýľmi je podľa nás skvelý nápad. Získajte punč s motívom motýľa a papierom v akejkoľvek farbe. Môžete tiež zvoliť ďalšie motívy. Dierované motýle sú v strede mierne zložené a potom prilepené na plátno. Keď navrhujete nosidlá, môžete ich tiež vopred vybaviť pekným pozadím. Farba by však mala byť svetlejšia ako motýle, aby s ňou kontrastovali.

Rám nosítka navrhnite dekoratívne

nosidlá-rám-mušle-morský koník-bielizeň-rustikálne-biela-farba

Čo keby ste navrhli nosidlá s mušľami? Takto konečne môžete použiť svoje mušle na niečo z dovolenky. Mušle sa dajú samozrejme aj kúpiť. Budete tiež potrebovať plátno potiahnuté ľanom a akúkoľvek akrylovú farbu, ktorou natriete stredovú časť plátna a vytvoríte tak kontrastné pozadie.

Lepkavé mušle

Stretcher-frame-design-seahorse-make-yourself-mušle-lepidlo-šablóna

Teraz potrebujete najskôr šablónu pre svoj motív. To nemusí nevyhnutne predstavovať morského koňa. Vystrihnite šablónu a pomocou ceruzky preneste motív na plátno na návrh nosítka. Potom mušle distribuujte, ale bez lepenia na miesto, aby ste mohli vykonať akékoľvek zmeny. Najprv navrhnite okraj motívu a potom vyplňte vnútro, potom škrupiny zafixujete silným lepidlom. Takýto námorný motív s mušľami je ideálny pre letnú výzdobu bytu.

Navrhnite rámy nosidiel s akrylovou farbou

nosidlá-rám-rustikálny-plážový štýl-modro-béžové-pruhy

Tento obrázok napodobňuje drevené dosky a vyžaruje určitý plážový nádych, ktorý sa dosahuje hlavne výberom farieb. Obrázok je vytvorený v niekoľkých krokoch pridaním farebných pruhov. Ak pri navrhovaní nosidiel dosiahnete krok, kde sa dve farby prekrývajú, majte na pamäti, že prvú farbu musíte dobre vysušiť. V opačnom prípade sa obe farby môžu zlúčiť a vytvoriť nežiaduci efekt.

Obrázok s 3D efektom

nosítka-rám-vták-obrázok-3d-kartón-hnedé-pozadie

Ak chcete mať pekné pozadie, najskôr si namaľte plátno. Kým farba schne, pripravte predmet. Vystrihnite to z hrubej lepenky a prikryte ho scrapbookingom alebo baliacim papierom. Nosidlá s týmto motívom potom navrhnete prilepením na plátno. Motív prečnieva cez hrubý kartón a vytvára 3D obraz. Je podobný tomu na titulnom obrázku, ku ktorému uvádzame pokyny na konci článku.

Jednoduchý nápad s nálepkami

nosítko-rám-dizajn-jednoduchá-inšpirácia-nálepka-vinobranie-čipka

Rámy nosidiel môžete veľmi jednoducho navrhnúť pomocou hotových nálepiek. Tieto atraktívne varianty s čipkovým dizajnom pôsobia romanticky a hodia sa ako vintage dekorácia. Nálepky môžete len zhruba vystrihnúť bez toho, aby ste ich vybrali z fólie a rozložili ich na plátno, aby ste našli aranžmán, ktorý sa vám páči. Nálepky si tak môžete stále otáčať a vymieňať, ako sa vám páči.

Dizajnové rámy nosidiel – motívy v čipkovanom prevedení

frame-design-seal-tinker-nápady-diy-plátno-obrázky

Keď ste sa rozhodli pre aranžmán, môžete nálepky nalepiť natrvalo. Hotový obrázok, presnejšie motívy, môžete natrieť ochrannou vrstvou napríklad lakovým lepidlom. Ak chcete napodobniť tento typ techniky decoupage pri vytváraní rámu z plátna, požiadajte obchod s remeslami o iný výrobok..

Ozdobte plátno kvetmi z podložiek

nosítka-rám-doily-farba-plátno

Ak chcete vyčarovať romantickú výzdobu na plátne, potom je tento nápad perfektný. Pekné biele kvety sú vyrobené z malých okrúhlych podložiek. Tenké vetvičky môžu byť použité ako stonky pre tento ručný projekt. V prvom rade môžete svoje plátno navrhnúť s akýmkoľvek pozadím, ktoré chcete. Na to sú najlepšie svetlé pastelové odtiene. Akonáhle farba zaschne, môžete horúce lepidlo prilepiť podložky a vetvičky na plátno. Ak chcete, môžete kvety ďalej ozdobiť elegantnými perlami. Takáto dekorácia sa perfektne hodí k bytom v shabby chic alebo vintage štýle.

Dizajnové rámy nosidiel s gombíkmi

urobte rámy nosidiel originálne-drotár-nápad-strom-gombíkové listy

Môžete získať veľmi pekný obrázok, ak ozdobíte plátno pomocou gombíkov. Skvelý nápad je strom s listami tvorenými pestrofarebnými gombíkmi. Na nosidlách najskôr namaľujte kmeň a vetvy koruny stromov a potom nalepte gombíky. Ak by ste chceli navrhnúť také nosítko, môžete strom distribuovať aj cez štyri plátna a znázorniť štyri ročné obdobia. V takom prípade by ste mali farby gombíkov a pozadia zladiť s ročným obdobím.

Papier na scrapbooking

rám-dizajn-scrapbooking-papier-pruhy-farebný-obrázok

Scrapbookingový papier sa dodáva v rôznych farbách a s rôznymi motívmi a vzormi. Získajte rôzne modely a vystrihnite rôzne prúžky, ale všetky majú rovnakú veľkosť. Rozložte ich na plátno, vytvorte rám nosidiel a prilepte ich. Potom jednoducho odstrihnite vyčnievajúce časti pásikov. Takýmto spôsobom môže vzniknúť druh patchworkovej dekorácie, ktorá dokáže navodiť šťastnú náladu v každej miestnosti. Je preto perfektný do detskej izby a môže skrášliť každú obyčajnú stenu.

Myšlienka vyrobená z prírodných materiálov

Nosítko-rám-dizajn-písmená-robiť-vetvičky-palica-palica

Pre túto myšlienku navrhnutia rámu nosítka nakreslite na maľované plátno obrys akéhokoľvek písmena alebo motívu. Môže to byť písmeno dieťaťa alebo prvé písmeno vášho priezviska. Potom naň prilepte tyčinky, ktoré na tento účel nastriháte na požadovanú veľkosť. Potom môžete ozdobiť umelým machom a inými vecami a prírodnými materiálmi, aby ste vytvorili požadovanú náladu.

Geometrický dizajn

Nosidlá-rámy-geometrické motívy-trojuholníky-farba-ružovo-sivá

Tento nápad na navrhnutie rámu nosítka je tiež mimoriadne rýchly a ľahký model. Plátno prilepte papierovou páskou, aby ste získali požadovaný vzor. V tomto prípade boli vybrané trojuholníky, ktoré vyzerajú ako rozbité zrkadlo. Maľujte trojuholníky a odstráňte pásy, kým je farba ešte mokrá, aby ste predišli neskorším trhlinám pri odstraňovaní. Buďte však opatrní, inak môže farba pozdĺž línií krvácať. Pre kreatívny dizajn môžete pre každý trojuholník použiť rôzne farby. Tento nápad na dizajn plátenného rámu funguje dobre aj pre skupinu menších rámov.

Použite šablóny

nosidlá-rámy-malé-farebné šablóny

Na vytvorenie originálnych rámov nosidiel je možné použiť aj rôzne šablóny. Aby ste to urobili, mali by ste najskôr namaľovať plátno v akejkoľvek farbe a nechať ho vysušiť. Potom položte šablónu na vrch a namaľujte ju kontrastnou farbou, napríklad bielou. Na tampónovanie môžete použiť špeciálnu kefku alebo jednoducho špongiu. Potom odstráňte šablónu a návrh je pripravený. Môžete nájsť šablóny s ľubovoľným počtom motívov a vzorov, a vytvoriť si tak vlastnú individuálnu výzdobu.

Rám nosítka s motívmi drôtika a vtáčika – návod tu.