Cestovanie a dovolenka

Cestovanie s príručnou batožinou: užitočné tipy a triky na uvoľnený výlet!

Leto je oficiálne tu a s nádherným počasím vonku začíname všetci snívať o dovolenke na slnečnej pláži. Bez ohľadu na to, či plánujeme služobnú cestu, krátku dovolenku alebo cestu vlakom po Európe – vziať si so sebou príručnú batožinu je pravdepodobne veľmi efektívny a pohodlný spôsob cestovania. Výhody cestovania s príručnou batožinou sú zrejmé: po kufri nie je žiadne otravné čakanie na kufor, nič sa nemôže stratiť a nemusíme platiť drahé príplatky za zapísanú batožinu. A povedzme si úprimne – kto by mal chuť vláčiť so sebou všade 20 -kilogramový kufor? Čo by sme si však mohli vziať so sebou vzhľadom na obmedzený priestor? Čo je dovolené v príručnej batožine alebo ako si zabalíme kufor, aby sa doň zmestilo čo najviac? To všetko vám prezradíme nižšie a tiež mnoho užitočných tipov a trikov na relaxačný výlet!

Cestovanie s príručnou batožinou: správny kufor je zásadný

Tipy na balenie kufra Cestujte s kontrolným zoznamom príručnej batožiny

Najdôležitejší kúsok pri cestovaní s príručnou batožinou je samozrejme kufrík príručnej batožiny v správnej veľkosti. Či už sú to tašky, batohy, vozíky atď. – výber je teraz obrovský a zaručene si príde na svoje každý. Ak sa chcete vydať na krátky výlet do mesta alebo na túru, najlepšie by vám bolo poradiť s batohom. Na druhej strane, ak kladiete väčší dôraz na pohodlie, mali by ste zvoliť kufor s kolesami. Keďže kufor príručnej batožiny môžeme používať mnoho rokov, pri jeho kúpe by ste nemali šetriť na kvalite.

Zbaľte si príručnú batožinu správne: takto to funguje!

Cestovanie so zoznamom na balenie príručnej batožiny, ako je dovolenka skladania oblečenia

Aby ste si mohli správne zbaliť príručnú batožinu, mali by ste sa pred rezerváciou letu informovať o povolených rozmeroch, pretože tieto sa bohužiaľ líšia medzi jednotlivými leteckými spoločnosťami. Najbežnejší predpis je však 55 x 45 x 25 centimetrov. Mohli by ste si kúpiť najdrahší kufor a zostaviť najlepší zoznam na cestovanie s príručnou batožinou – ale ak do kufra hodíte veci náhodne, nakoniec to sotva získate. Cestovanie s príručnou batožinou nie je len o tom, čo si zbalíte, ale aj o tom, ako sa zbalíte. Je samozrejme veľmi dôležité, aby ste si so sebou nevzali nič, čo v skutočnosti nepotrebujete. Takže šaty, ktoré vám už 2 roky visia v šatníku a ktoré ste si nikdy neobliekli, by mali radšej zostať doma. Pretože čím viac miesta zabalíte, tým viac môžete vložiť do kufra.

Cestovanie s príručnou batožinou Tipy Zbaľte batožinu správne

Nájdite rôzne outfity, ktoré by ste si chceli obliecť počas cesty, a vyberte si oblečenie, ktoré bude čo najneutrálnejšie a bude možné ich kombinovať. Aby ste ušetrili miesto, noste počas letu ťažké predmety, ako sú bundy a svetre. Kompresné tašky môžu zmenšiť objem vášho oblečenia zhruba o 40-50 percent, a sú preto ideálne na cestovanie s príručnou batožinou. Aby ste ušetrili ešte viac miesta, namiesto úhľadného skladania odevy zrolujte. Pri balení je tiež veľmi dôležitá postupnosť balenia. Na vyplnenie nerovností na zadnej stene použite obdĺžnikové a ploché predmety alebo na toto miesto uložte ťažké veci, ako sú topánky. A malý tip od nás – aby ste ušetrili dodatočný priestor a udržali svoje topánky vo forme, môžete ich vypchať spodnou bielizňou a ponožkami. Pretože pri bezpečnostnej kontrole musíte z príručnej batožiny vyberať elektronické zariadenia, tekutiny a kozmetiku, je najlepšie ich zabaliť, aby ste ich mali rýchlo po ruke..

Cestovanie s príručnou batožinou: zostavte si baliaci zoznam

ako najlepšie zbaliť kufre Cestovanie s tipmi do príručnej batožiny

Pri cestovaní s príručnou batožinou je správna príprava na koniec a koniec. Každý cestovateľ a každá destinácia sú však iní, a preto nemožno odhadnúť, čo je pre dovolenku nevyhnutné. Aj keď má každý svoje vlastné metódy, baliaci zoznam je vždy výhodou, pretože aj tie najzrejmejšie veci môžete v zhone zabudnúť, než sa vydáte na cestu. Na cestovanie s príručnou batožinou je ideálny takzvaný systém Capsule Wardrobe. To znamená, že si balíte iba oblečenie, ktoré sa vám skutočne páči a budete ho nosiť. Najlepšie je zvoliť monochromatické základy, ktoré je možné navzájom kombinovať a prípadne okoreniť príslušenstvom. Navyše väčšinu kozmetických predmetov, ako sú šampóny, sprchové gély, zubné pasty a dezodoranty, môžete na mieste ľahko kúpiť. Prípadne môžete jednoducho získať balenia vzoriek alebo naplniť malé plastové plechovky a vziať ich so sebou. Nezabudnite však, že všetky tekutiny pod 100 ml sa musia zmestiť do 1 litra priehľadného vrecka.

Čo je zakázané v príručnej batožine?

Cestovanie s príručnou batožinou Baliaci zoznam Zoraďte kufre, aby ste ušetrili miesto

Let je rezervovaný, kontrolný zoznam bol zostavený a teraz je čas ísť na dovolenku! Aby ste si však ušetrili problémy na letisku, mali by ste zistiť, aké položky si nemôžete vziať so sebou na cestu s príručnou batožinou. Nejdeme teraz vypisovať každú zbraň, ale vo všeobecnosti sa dá povedať, že na palubu nie je dovolené nič, čím by ste mohli zraniť niekoho iného. Tabu sú tiež vreckové nože, pilníky na nechty, nožnice na nechty a žiletky. Objekty, ktoré možno použiť ako zbrane, ako sú lyžiarske a turistické palice alebo golfové palice, vám budú ihneď odobraté. Kozmetické potreby, ako sú spreje na vlasy a dezodoranty a odlakovače, môžu v niektorých prípadoch vyzdvihnúť aj zamestnanci letiska.

Cestovanie s príručnou batožinou Tipy Zbaľte batožinu správne