Bývať

Vykurovanie infračerveným žiarením – aký typ infračerveného vykurovania v ktorej oblasti?

kúrenie infračerveným sklom kúrenie čierna stena infračervené kúrenie

Rovnako ako slnečné lúče v teplom dni – tak sa cíti teplo infračervených ohrievačov. Alternatívny vykurovací systém je druh elektrického vykurovania, ktoré neohrieva vzduch v miestnosti, ale telesá v miestnosti. Tie potom teplo opäť vydávajú a distribuujú rovnomerne po celej miestnosti. Infračervené ohrievače sú tiež univerzálne: radiátory je možné namontovať voľne stojace na stenu alebo na strop v akejkoľvek miestnosti. Pri správnom použití môže infračervené vykurovanie stále viesť k veľkým úsporám spotreby energie. V článku odhaľujeme, kde má vykurovanie infračerveným žiarením zmysel a aké typy infračervených ohrievačov sa hodia do ktorej oblasti!

Kedy sa oplatí vykurovať infračerveným žiarením??

infračervený vyhrievací obrázok populárny motív sklenený obrazový ohrev

Aby sa infračervené vykurovanie skutočne vyplatilo, malo by byť použité správne. Taký vykurovací systém by napríklad nebol dobrým rozhodnutím pre starú budovu bez dobrej izolácie. Na druhej strane pre dobre izolované nové budovy alebo ako dodatočné vykurovanie v prechodnom období ponúkajú infračervené ohrievače dobrú alternatívu k bežným vykurovacím systémom. Ich kúpa je oveľa lacnejšia a veľmi rýchlo sa zahrejú, čo zaisťuje optimálne pohodlie pri používaní.

Na rozdiel od bežných radiátorov nezaberajú infračervené ohrievače toľko miesta v miestnosti a dajú sa nainštalovať takmer kdekoľvek, kde je zásuvka. the Infračervené vykurovanie je tiež ponúkaný v rôznych verziách, aby ste mohli nájsť správne riešenie pre každú oblasť bytu. U poskytovateľov, akými sú Digel Heat, je rozmanitosť prevedení skutočne skvelá. To, či sa rozhodnete pre vyhrievanie obrazu, zrkadla, tabule alebo skla s infračerveným žiarením, závisí predovšetkým od oblasti použitia.

Kúrenie s infračerveným žiarením v obývacej časti

kúrenie s infračerveným vyhrievaním obrazu infračervené vykurovanie obývacia časť

Najmä v prechodnom období, keď je ústredné kúrenie vypnuté, potrebujete alternatívne riešenie, aby vám neboli studené nohy. V tomto mieste ponúka infračervené vykurovanie lacnejšiu alternatívu k konvektorom alebo ventilátorovým ohrievačom, ktoré spotrebúvajú viac elektrickej energie a nerozdeľujú vyrobené teplo rovnomerne. V obývacej časti môže byť radiátor umiestnený tak, aby ste stáli priamo v oblasti žiarenia. Telo sa tak rýchlejšie zahreje a vy cítite príjemné teplo, podobné krbu.

Zo zdravotného hľadiska sa v obývačke odporúča vyhrievanie infračerveným žiarením, najmä pre alergikov. Pretože kúrenie negeneruje žiadny pohyb vzduchu prostredníctvom sálavého tepla, nie je v miestnosti vírený prach.

oblasť použitia infračerveného vykurovania Ohrev obrazu obývačky

V obývacej izbe je možné infračervený ohrievač namontovať na stenu alebo na strop. Ohrievače obrazu sú veľmi obľúbené, pretože premieňajú radiátor na krásnu nástennú dekoráciu. Motívy si môžete vybrať sami a prispôsobiť ich interiéru. Pomocou špeciálnej techniky potlače je možné na radiátor ľahko vytlačiť akýkoľvek motív. Nakoniec je radiátor ako taký sotva vnímateľný, ale napriek tomu v miestnosti sála príjemné teplo.

Vykurovanie tabuľou je tou správnou voľbou pre kuchyňu alebo domácu kanceláriu. Mysleli ste niečo na budúci nákup? Na ohrievači tabule si môžete robiť poznámky, vytvárať si zoznamy úloh alebo sa len kreatívne venovať.

Infračervené vykurovanie pre prázdninový dom

vstupná plocha haly so zrkadlom s infračerveným ohrevom

Infračervené vykurovanie je lacná možnosť, kde sa ohrieva len zriedka. Inštalácia ústredného kúrenia v rekreačných domoch a víkendových domoch sa spravidla neoplatí, pretože by bola spojená s vyššími nákladmi ako prevádzka elektrického ohrievača. Pri vykurovaní infračerveným žiarením naopak neexistujú žiadne náklady na údržbu a iba nízke obstarávacie náklady. Miestnosti je navyše možné rýchlo vytopiť aj pri spontánnej návšteve, ktorá by pri inom vykurovacom systéme trvala podstatne dlhšie. Aký typ infračerveného vykurovania zvolíte pre svoj víkendový dom, závisí predovšetkým od oblasti použitia.

Infračervené kúrenie v kúpeľni

kúrenie infračervené infračervené kúrenie vyhrievanie zrkadiel do kúpeľne

V kúpeľni hrá izbová teplota hlavnú úlohu pre pohodu. Ak chcete, aby bola kúpeľňa ráno a večer o niekoľko stupňov teplejšia, môžete miestnosť vyhriať infračerveným žiarením. Vďaka programovateľným termostatom je možné teplotu vo vlhkej miestnosti ľahko ovládať. Pretože infračervený ohrievač ohrieva povrchy a nevysušuje vzduch v miestnosti, môže tiež zabrániť tvorbe plesní.

Kúpeľne sú zvyčajne malé a často nie je dostatok miesta pre radiátor. Ak sa však rozhodnete použiť infračervené vykurovanie, môžete ušetriť miesto stropným alebo zrkadlovým vykurovaním. Ohrievače zrkadiel sú v miestnosti prakticky neviditeľné a je možné ich kombinovať s držiakom na uteráky.

Terasa a zimná záhrada sú vyhrievané infračerveným žiarením

tipy na vykurovanie zimnej záhrady na terase

Infračervené vykurovanie je tiež často možnosťou na terasu alebo zimnú záhradu. Vyžarované teplo je veľmi príjemné a je dobré aj pre vaše rastliny. V týchto oblastiach je najvhodnejší sklenený ohrievač s potlačou alebo bez nej. Povrch týchto radiátorov je odolný voči striekajúcej vode a je možné ich čistiť ako bežné sklenené tabule.

Zdroj obrázku: digel-heat.com, pixabay.com (verejná doména CC0)