Bývať

Vstavaná skriňa na mieru pre chodby, spálne a kúpeľne ako zariadenie šetriace priestor

Moderný, minimalistický štýl v celej svojej kráse – to ukazuje tento byt, ktorý sa nachádza v poľskej Poznani. Napriek relatívne malým rozmerom v šperku nechýbajú útulné a relatívne priestranné kusy nábytku, vrátane kuchyne s kuchynským ostrovčekom, starej dobrej vstavanej skrine v každej miestnosti, pohodlnej sedačky a veľkého jedálenský stôl. Zvlášť vstavané šatníky perfektne využívajú priestor a poskytujú dôležitý úložný priestor, aby zostali verné minimalistickému štýlu a vyhli sa chaosu. Ukážeme vám, ako návrhári využili vstavané skrine v rôznych miestnostiach.

Praktická vstavaná skriňa vyrobená na mieru a roztiahnuteľné plátno

Vstavaná skriňa na mieru v obývačke z dreva a sivých stien a textilu

Už sme spomenuli, že bytu komfort v zásade nechýba. Ale všetky tieto obytné miestnosti v otvorenej obývačke majú svoju cenu, pretože pre nástennú jednotku s televízorom a všetkými ozdobami už neostala voľná stena. Preto dizajnéri v mode: lina prišli s prepracovanou alternatívou. Priestor v strope využili na integráciu diaľkovo ovládanej obrazovky, ktorú je možné v prípade potreby rozvinúť a neskôr uložiť späť do stropu. Otvor na to je umiestnený priamo pred vstavanou skriňou na mieru, ktorú nájdete na chodbe a je tiež súčasťou obkladu steny v chodbe, kuchyni a obývačke.

Obrazovka, ktorú je možné namiesto nástennej jednotky s televíziou vysunúť zo stropu, ako riešenie šetriace priestor

Vstavaná skriňa na mieru je jedným z mnohých teplých drevených prvkov v byte, ktoré sa striedajú so sivými farbami stien a čalúnením a tiež so striebornými kovmi. Tento farebný kontrast rozhodne púta pozornosť každého, pretože zaručuje útulnú atmosféru napriek minimalistickému štýlu. Podlaha haly je vizuálne rozdelená na dve polovice: jedna strana je vyrobená z dreva, zatiaľ čo svetlošedé dlaždice zdobia druhú polovicu kuchyne..

Funkcia vstavanej skrine

Vstavané skrine na mieru v hale, kuchyni a obývačke pre úložný priestor

Vstavaná skriňa na chodbe akoby na prvý pohľad tvorila celú stenu. Tento vzhľad však klame. Po pravde povedané, ide o kombináciu vstavaných skríň, obkladov stien a dverí. Ide tiež priamo do kuchyne, takže je možné použiť aj vstavanú skriňu v kuchyni. Vo vstavanej skrini je napríklad napríklad aj priestor pre chladničku. Integrovaná otvorená polica na chodbe pojme zvyšné zariadenia.

Otvorená kuchyňa v minimalistickom štýle s moderným kuchynským ostrovom

Biela, minimalistická kuchyňa

Biele kuchynské skrinky a drevené povrchy v kombinácii so vstavanou chladničkou v striebornej farbe

Vstavaná skriňa, obloženie stien a dvere tvoria rovný povrch

Vstavané skrine, dvere a obklady na mieru na mieru vytvárajú rovnomernú stenu

Police a skrinky na stenu pre úložný priestor

Vstavaná skriňa na mieru s integrovanou, otvorenou poličkou v čiernej farbe pre technológiu obývačky

Šatník ako vstavaná skriňa

Svetlá spálňa s broskyňovými stenami a bielou vstavanou skriňou

Farebná schéma sa v spálni mení. Tam je hodnota kladená na teplejšie nuansy. Stena broskyňovej farby v kombinácii s drevenou podlahou ako z obývačky vytvára perfektné prostredie pre spálňu. Vstavaná skriňa v spálni, ktorá bola integrovaná do výklenku, má jedinú neutrálnu farbu. Vzhľadom na riedke použitie dekorácie zostáva v tejto miestnosti minimalistický. Len veľké nástenné zrkadlo a stropné a nástenné svetlá vo vysoko kontrastnej čiernej farbe zdobia miestnosť vedľa nábytku.

Čierne nástenné svetlá ako dekoratívne akcenty vo svetlej a teplej spálni

Vstavaná skriňa na mieru-v kúpeľni

Moderná kúpeľňa s bielou mozaikou a vstavanými skriňami

Vstavaná kúpeľňová skrinka bola tiež integrovaná do nástenných výklenkov. Biele mozaikové dlaždice zdobia oblasť s dvoma umývadlami, zatiaľ čo skrinky vľavo a vpravo so svojim teplým drevom opäť vytvárajú kontrast. Všetky ostatné steny, vrátane sprchy, majú opäť sivú farbu ako v obývacej časti, takže kúpeľňa ako celok kombinuje farby z obývačky aj zo spálne.

Štúdium

Moderná polička a starožitný písací stôl z masívu

Za zmienku stojí aj elegantná štúdia, v ktorej polica na mieru so skrinkovými priehradkami zdobí stenu za pracovným stolom. Nápadný je tu nielen kontrast medzi sivou a drevom, ale predovšetkým súhra moderného a starožitného. Stôl a stolička sú jedinečné kúsky z masívneho dreva, vďaka ktorým je miestnosť niečím výnimočná.

Pôvodná štúdia s minimalistickými a rustikálnymi prvkami

Pôdorys bytu

Pôdorys bytu s priestorovo úspornou vstavanou skriňou vyrobenou na mieru

Minimalistická kuchyňa so vstavanou chladničkou a kuchynským ostrovčekom

Kuchyňa snov v byte v Poľsku - priestrannosť, vstavaná chladnička a kuchynský ostrov

Dokonalá obývačka – priestranná, pohodlná sedačka a veľký jedálenský stôl

Veľká pohovka a príjemný jedálenský stôl na večierky s priateľmi

Dizajn od móda: lina.