Bývať

Dôležité informácie o klimatizácii doma

LG-Artcool-Stylist-Inverter-V-s-LED-osvetlením Klimatizácia doma

Klimatizácia nie je v našom interiéri zbytočnosťou. Moderné klimatizačné systémy sú elegantné, nehlučné, vybavené rýchlymi teplotnými zmenami, účinné a zdravotne nezávadné. Moderné zariadenia ponúkajú atraktívnu možnosť dva v jednom – môžu byť použité na vykurovanie a chladenie! S Klimatizácia doma požadovanú izbovú teplotu je možné dosiahnuť rýchlo, čo je ďalšia výhoda tohto zariadenia, ktoré si v skutočnosti získava mnoho fanúšikov. Odborníci tvrdia, že vykurovanie klimatizáciou je v porovnaní s elektrickým kúrením o 30-70% lacnejšie.

Klimatizácia doma – čo ponúkajú špecializovaní predajcovia?

Prevádzka klimatizácie doma s rozdeleným zariadením

Split jednotky sú rozhodne najobľúbenejším typom klimatizácie. Majú výrazne lepšiu chladiacu kapacitu ako kompaktné jednotky. Tento klimatizačný systém je rozdelený na vnútornú časť (v budove) a vonkajšiu časť (mimo budovy). Obe časti sú navzájom spojené potrubím. Klimatizácie triedy A majú najekonomickejšiu spotrebu energie. Do väčších miestností a na profesionálne použitie sa odporúča mobilná klimatizácia. Ich výhodou je, že sa dajú ľahko prenášať z jednej miestnosti do druhej, pokiaľ je tam vetranie.

Aké sú hlavné výhody invertorovej klimatizácie doma?

Klimatizácia doma obývačka-čierny nábytok-moderný interiér

Invertorové klimatizácie sú skvelou voľbou pre vykurovanie domácností. Najnovšie modely ponúkajú vynikajúcu úsporu energie a dobrý výkon vďaka najnovšej generácii invertorovej technológie, ktorá reguluje otáčky kompresora na efektívnej úrovni energie.

ohrievače klima-kanála-klimatizácia-kúrenie-vetranie-kombajn

Novinkou na trhu sú jednotky Clima Canal, ktoré kombinujú klimatizáciu, kúrenie a vetranie v jednom. Všetko je predmontované a vhodné na inštaláciu do stropov, stien, skríň. Mriežka vyzerá pekne a môže byť integrovaná do interiéru.

klimatizácia-dom-kúrenie-vetranie

Vykurovanie infračervenými lúčmi? Áno, to nie je možné len teraz, je to efektívne a energeticky úsporné! Rozvádzače konvektorov rýchlo vykúria miestnosť a udržia čerstvosť vzduchu. Sú vybavené termostatom. Ich špeciálna konštrukcia umožňuje prenos tepla až o 30% rýchlejšie, takže sú veľmi účinné. Nízka teplota puzdra je bezpečná na dotyk, dokonca aj pre deti. Existujú aj vodotesné modely pre kúpeľne. Svojim moderným a kompaktným dizajnom môžu doplniť každý elegantný interiér.

Na aké technické vlastnosti klimatizácie by ste mali venovať pozornosť?

delená klimatizácia v obývacej izbe-moderný dizajn

Pred rozhodnutím o značke a modeli klimatizácie musíte správne vypočítať veľkosť miestností a podľa toho vybrať svoju klimatizáciu. Napríklad, ak má miestnosť až sto metrov kubických, potrebujete klimatizáciu s výkonom 5 kW. Za druhé, z ekonomických dôvodov je žiaduce vyberať vzduch s vyššou rýchlosťou (napr. 5) chladenia / ohrievania. Požiadajte o záruku – veľké značky ponúkajú dvoj alebo trojročnú záruku. Zistite, či je možné čelnú dosku ľahko odstrániť a vyčistiť. Ďalší tip: ak máte vzduchový filter (umiestnený pod kapotou vnútornej jednotky), vyberte ho každé dva týždne, aby ste ho umyli a vysušili, potom ho vložte späť.

Aké sú najdôležitejšie doplnky v klimatizácii?

Panasonic-NKR-Split-klimatizovaná spálňa

Je lepšie, ak má vaša klimatizácia filter na biologické čistenie vzduchu. Špeciálny senzor (Panasonic) signalizuje, že je znečistený. Ako viete, domáca klimatizácia vysušuje vzduch v miestnosti, takže niektoré modely Sharp, Panasonic majú vzduchový filter, ktorý ničí baktérie a prináša ozónový vzduch do miestnosti. Dôležitá je hladina hluku, ktorú majú rôzne značky a modely, od 21 do 48 dB. Režim spánku je cennou funkciou v prípade výpadku napájania. A zariadenie sa automaticky zapne po obnovení napájania. Väčšina modelov má časovač zapnutia / vypnutia a diaľkové ovládanie.

Aké sú návrhy z hľadiska dizajnu?

splitová klimatizácia-moderný-dizajn-nástenná-Remko-GmbH

Značky ako LG ponúkajú dizajnérske výkony, a tak si zákazník môže vybrať nielen funkčnú klimatizáciu do domácnosti, ale aj vhodný interiérový doplnok. Séria Cool navyše umožňuje použiť predný panel zariadenia ako rám obrazu. Tenké zrkadlá v pastelových farbách a jemnom lesku môžu byť vhodné do moderných interiérov. Rôzne farby – modré, žlté, červené, strieborné a zrkadlové povrchy ponúkajú aj iné značky. Modely Haier sú s oválnym aerodynamickým dizajnom vhodné predovšetkým do malých miestností.

lg-vzduchotechnika-artcool-skryté-obrazy

klimatizácia-LG-Art-Gallery-maľba-zmena

Už ste sa rozhodli pre konkrétnu značku klimatizácie? Alebo vyrazte na nákupy až teraz?