architektúra

Drevo na stene – montovaný rekreačný dom s kúzlom vidieckeho domu

prázdninový dom s drevenou stenou namiesto balkónu s výhľadom

Dom na strome s rozdielom – tak sa dá opísať projekt talentovaných architektov z D12 Design. Montovaný rekreačný dom boduje nielen nádhernou polohou a štýlovým dizajnom fasády so sklom – vo vile sa taktiež ukazuje byť tichá kráska. Váš vysoký, drevom obložený strop, masívna podlaha, očarujúce zariadenie v modernom štýle vidieckeho domu vytvára príjemnú atmosféru. Prírodný materiál je mimochodom prítomný všade v interiéri – napríklad drevo na stene vytvára plynulý prechod medzi obývacou izbou a priestorom na spanie a dotvára obytný priestor..

Drevo na stene – montovaný dom z D12 boduje štýlovým dizajnom fasády

drevená stena budova pohľad fasáda les

Architekti v D12 Design mali za úlohu dokončiť prázdninový dom pre pár. Nehnuteľnosť sa nachádza hlboko v zalesnenej oblasti vo Vietname – nádherná príroda s vysokými listnatými a ihličnatými stromami inšpirovala architektov k vytvoreniu modernej budovy s bohato presklenou fasádou. Svahovitý terén zároveň predstavoval veľkú výzvu. O to viac – stavitelia špecifikovali ekologický spôsob stavby. Jediným možným riešením bol v tomto prípade montovaný dom – vyrobený z niekoľkých panelov, ktoré sa potom už len montujú na mieste. Architekti konkrétne vybrali materiály s nízkou hmotnosťou na meter štvorcový a postavili dom na oceľových nosníkoch.

prírodné kamenné terasy betónové záhradné jazierko

Skladá sa z dvoch zväzkov – oba majú výhľad na les a majú prístup na terasu z prírodného kameňa so záhradným jazierkom z betónu. Rodina tu môže zabaviť priateľov alebo si cez víkend oddýchnuť v chladivom tieni vysokých stromov. Pokiaľ ide o fasádu, jednoposchodová vila je primárne navrhnutá tak, aby bola praktická. Sedlová strecha úspešne odvádza dažďovú vodu, veľkoryso presklená južná, západná a východná strana poskytuje dostatok slnečného svetla a čerstvého vzduchu do obytných a spacích priestorov. Súkromné ​​závesy vyrobené z bavlny poskytujú nepriehľadné závesy. Vonkajšie steny sú omietnuté a natreté vodoodpudivou fasádnou farbou. Navyše je dom chránený pred silnými slnečnými lúčmi a vetrom blízkymi stromami.

rozkladacia pohovka s hlbokým vlasom a drevenou stenou

Absolútnym vrcholom vo vonkajšej časti je bezpečnostná sieť, ktorá úspešne nahrádza balkón. Je to rozhodne udržateľná alternatíva, pretože stromy, ktoré rastú priamo pred domom, boli týmto stavebným spôsobom zachované. Ďalšou rozhodujúcou výhodou je nízka hmotnosť siete. Je prístupný z obývačky aj zo spálne. Posuvné dvere od podlahy k stropu sa bezproblémovo spájajú zvnútra aj zvonka, takže si obyvatelia môžu skutočne vychutnať výhodné umiestnenie domu uprostred prírody.

Drevo na stenu, na strop a na podlahu – prírodný materiál ako spojovací prvok v interiéri

nápad na dizajn stropu dreva na stene

Aj vo vnútri dom zaujme jednoduchou, ale veľmi štýlovou estetikou – úzka a dlhá obývacia časť je rozdelená na tri zóny – malý kútik na čítanie priamo pred oknom tvorí červená stojaca lampa, dizajnérske kreslá s mäkkými bavlnené čalúnenie a komoda vyrobená z dreva. Miestne izbové rastliny vytvárajú útulnú atmosféru. Hneď vedľa posedenia je ručne tkaná taburetka, sklenený konferenčný stolík a trojmiestna rozkladacia pohovka. Koberec Shaggy v trendovej antracitovej farbe túto oblasť vizuálne oddeľuje od čitateľského kútika. Architekti zariadili dom konečnou myšlienkou maximálneho komfortu bývania – a podľa potrieb mladého páru je obývacia časť vybavená malou blokovou kuchyňou.

drevená stena kuchyňa mramorová doska dubové skrinky police vyššie

Kuchynská krajina je vyrobená zo svetlého dreva a týmto spôsobom harmonicky zapadá do celkového obrazu – drevo slúži ako spojovací prvok a je prítomné na strope, ako aj na stenách a na podlahe. Zrno prírodného materiálu jednoducho nemôže pustiť z očí a dodáva interiéru očarujúci ráz vidieckeho domu.

drevená stena budova prázdninový dom moderná klimatizácia

Spálňa je puristicky zariadená manželskou posteľou, malým stolom a stoličkou. V dome sa ľahko zmestia až štyri osoby. Pár teda môže pozvať na hosťovanie ďalších dvoch priateľov. Príjemným večerom vonku teda nič nestojí v ceste. Je to perfektný víkendový dom uprostred prírody – pohodlne a štýlovo zariadený súčasne a vybavený všetkým potrebným (klimatizácia, chladnička a podľa potreby televízor). V rozumných medziach sa držia aj náklady, pretože dom je aj tak najskôr montovaný v hale. Takýmto spôsobom je možné dodržať rozpočet stanovený na začiatku.

drevená stena strop sklenené posuvné dvere ratanový taburet

Dom vo Vietname je preto definitívnym dôkazom početných výhod montovaných domov, najmä v chránených, neprístupných oblastiach. Moderný dizajn navyše ponúka ďalšie výhody – zvládnuteľné náklady, množstvo možností dizajnu, nízku hmotnosť a rýchlu montáž (zvyčajne sa to robí cez víkend). Architekti v D12 Design dokonca zašli ešte o krok ďalej – do projektu integrovali bezpečnostnú sieť a nemuseli tak rúbať stromy v okolí domu. Premyslený a ekologický koncept, ktorý podporuje ochranu prírody.

Pridajte sa k nám na virtuálnej prechádzke modernou vilou uprostred lesa.

Spálňa s drevom na stene a strope vyzerá na blízky les

drevená stena spálňová lezecká sieť namiesto balkóna

V dvoch izbách nič nechýba – klimatizácia zaisťuje pohodlie obyvateľov

drevené nástenné stolové závesy posuvné dvere

Kúpeľňa je priestranná a má voľne stojacu vaňu a dažďovú sprchu  

nástenná kúpeľňa z prírodného kameňa, voľne stojaca vaňa

Steny obložené prírodným kameňom a rustikálny drevený nábytok vytvárajú očarujúce prostredie vo vidieckom štýle

montovaná kúpeľňa stena z prírodného kameňa stena na dosku umývadlo z dreva márnosť

Fasáda domu je navrhnutá tak, aby bola mimoriadne funkčná

drevená stena podlahový strop moderný vidiecky štýl

drevená stena lezecká sieť na strom

drevená stena jaccuzzi terasa z prírodného kameňa

drevená stena okno dom montované panely okno

drevená stena budova domu sedlová strecha fasáda dokončená nová budova

montovaný dom drevené sklenené fasádne závesy ochrana pred slnkom

kamenná podlaha terasa záhradné jazierko betón

drevený stenový záves na ochranu osobných údajov prázdninový dom

drevená stena drevená stena moderné zariadenie

drevená stena strom lezecká sieť spálňa

drevená stena dom moderná fasáda

drevené nástenné stropné osvetlenie domový stĺp

bočný pohľad na dom náčrt montovanej budovy

domové drevo na stene plán pôdorysu

domový plán krajina svah terén

montovaný prázdninový dom modrotlač bočný pohľad