Zdjęcie tatuaży

Znaczenie tatuażu karpia

Jakie jest znaczenie i znaczenie tatuażu karpia

Karp to niesamowite stworzenie, które kiedyś nie było niczym niepozornym, szarą rybą rzeczną, która ukrywała się przed ludzkim wzrokiem w glonach i błotnistych miejscach rzek, ale Znaczenie tatuażu karpia – bardziej interesujące. Do tej pory ten rodzaj ryb jest niezwykle rozwinięty i ma wiele różnych osobników. Dzięki osiągnięciom hodowlanym karpie mają różnorodną barwę, lśniącą i opalizującą w słońcu. Ponadto karpie uwielbiają miłośnicy ryb ozdobnych do akwariów..

Tatuaż karpia oznacza 10

Przykład tatuażu karpia 10

Jakie jest znaczenie tatuażu?

Obrazy w postaci karpia przywędrowały do ​​nas z Azji, czyli ze starożytnej kultury japońskiej. W związku z tym w większości przypadków karp jest przedstawiany wraz z różnymi symbolami azjatyckimi, a także otoczony jego naturalnym elementem – wodą.

Głównym znaczeniem tatuażu karpiowego jest szczęście. Ale jest różnie interpretowany, ponieważ ma nieco inne znaczenie w kulturach japońskiej i chińskiej..

W Chinach karp, lub jak to się tutaj nazywa – Koi, ma ważne znaczenie symboliczne. Chińczycy uważają go za króla ryb, więc symbolizuje wyższość i absolutną władzę. Również karp bywa nazywany smoczą rybą – wiąże się to z jedną legendą, która mówi, że tak zwana Smocza Brama znajduje się w górnym biegu Żółtej Rzeki. A każdy karp, który może wspiąć się po rzece i dostać się do tej bramy, sam zamieni się w smoka..

Tym samym karp jest inspirującym symbolem dla osób przyzwyczajonych do zmagania się z trudnościami i pokonywania różnych przeszkód w dobrych celach. Tatuaż w tym przypadku jest symbolem szczęścia, jakie przynosi właścicielowi. Mówią też, że im większy obraz karpia na ciele, tym więcej szczęścia przyniesie..

Tatuaż karpiowy oznacza 9

Przykładowy tatuaż karpiowy 9

Dla Japończyków obraz karpia ma nieco bardziej przyziemne znaczenie. W krainie wschodzącego słońca ta ryba była kiedyś czysto męskim symbolem. Kiedy w domu urodził się chłopiec, właściciele wywiesili na swoim mieszkaniu flagę z wizerunkiem karpia. Ale wkrótce karp nabrał znaczenia rodzinnego dobrobytu i radości życia..

Czarny karp w kulturze japońskiej to ojciec, czerwony to matka, niebieski lub niebieski to znak syna, różowy to córka..

Ciągła walka to sposób na życie karpi, muszą pokonywać cały czas nurt i wiele kilometrów w poszukiwaniu pożywienia i miejsca do rozmnażania. Tak więc tatuaż karpia symbolizuje również nieustanną walkę, ogromną siłę woli i pragnienie życia..

Jeśli więc jesteś osobą celową, nie boisz się przeszkód i trudności, jesteś cały czas w ruchu, to tatuaż z karpia będzie dla Ciebie doskonałym wyborem..

Tatuaż karpiowy oznaczający 8 Przykładowy tatuaż karpiowy 8 Znaczenie tatuażu karpia 1 Przykład tatuażu karpia 1 Znaczenie tatuażu karpia 2 Przykład tatuażu karpia 2 Znaczenie tatuażu karpia 3 Przykład tatuażu karpia 3

Znaczenie tatuażu karpia 4 Przykładowy tatuaż karpiowy 4 Tatuaż karpiowy oznaczający 5 Przykładowy tatuaż karpiowy 5 Tatuaż karpia oznacza 6 Przykładowy tatuaż karpiowy 6 Znaczenie tatuażu karpia 7 Przykładowy tatuaż karpiowy 7

Możesz oglądać:

SZKIC TATUAŻU KARPI

ZDJĘCIE TATUAŻ KARPI