Zdjęcie tatuaży

Znaczenie tatuażu „Carpe diem”

Tutaj możesz dowiedzieć się wszystkiego o znaczenie tatuażu „Carpe diem”, opcje i cechy rysunku tego napisu tatuażowego, jego interpretacji, znaczenia i historii. Więcej przykładów tutaj:

 • Zdjęcie tatuażu „Carpe diem”
 • Szkice tatuażu „Carpe diem”

Znaczenie tatuażu Carpe diem - zbiór przykładów zdjęć ciekawych rysunków tatuażu z napisem

Znaczenie tatuażu Carpe diem – zbiór przykładów zdjęć ciekawych rysunków tatuażu z napisem

Wszystko o cechach obrazu i znaczeniu tatuażu „Carpe diem”

W dzisiejszych czasach dużą popularność zyskują tatuaże z napisami. Wcześniej ludzie uwielbiali wypełniać jakiś obraz, pełen znaczenia i pięknie wyglądający na ciele, ale z czasem proste przejmujące frazy były w stanie wyprzeć rysunki z ich wiodącego miejsca wśród tatuaży. Są to głównie aforyzmy lub chwytliwe zwroty w różnych językach. W Rosji duże zapotrzebowanie na zwroty rosyjskie, angielskie, arabskie i łacińskie. Do tych ostatnich należy również „Carpe diem”. Wypełniony różnymi czcionkami i połączony z niektórymi obrazami lub innymi frazami, wyróżnia się spośród wszystkich tego typu tatuaży..

Znaczenie tatuażu.

„Carpe diem” jest dosłownie tłumaczone z łaciny jako „chwyć dzień” i jest interpretowane jako „żyj chwilą”, „chwyć chwilę”, „żyj w jeden dzień”. To znaczy dosłownie, znaczenie tego aforyzmu można interpretować jako „żyj co sekundę”, „żyj pełnią”. Istnieje również inna chwytliwa łacińska fraza, z którą często kojarzy się „Carpe diem” – „Memento mori”, co tłumaczy się jako „pamiętaj o śmierci”. Wydaje się, że jest to samo, ale znaczenie w nim nadawane jest całkowicie odwrotne do tego, co jest umieszczone w naszym aforyzmie. Zachęca Cię do życia jak najskromniej, bo w ciągu życia musisz pomyśleć o tym, co Cię wyprzedzi po śmierci. Nakładając te frazy na swoje ciało, powinieneś zrozumieć, że ich znaczenia są przeciwne i taki tatuaż będzie czymś w rodzaju pięknego napisu.

zdjęcie tatuażu napisu Carpe diem 16.11.2018 №001 - tattoo carpe diem - zdjęcie tatuażu z napisem Carpe diem 16.11.2018 №002 - tattoo carpe diem - zdjęcie tatuażu z napisem Carpe diem 16.11.2018 №004 - tattoo carpe diem -

Opcje tatuażu.

Napisy są znacznie prostsze niż rysunki, dlatego nie ma tak wielu opcji takich tatuaży, głównie różnią się czcionkami, rozmiarami i szkicami w połączeniu z obrazami. Tatuaż “Carpe diem” jest symbolem wolności, więc fajnie będzie łączyć się z jaskółką lub innym ptakiem, są też kombinacje tego wyrażenia z piórkiem lub motylami (symbol lekkości), świtem lub po prostu słońce (symbol nowego dnia), klepsydra lub zwykły zegar (symbol upływającego czasu). Oznacza to, że ten tatuaż będzie mówił o miłości do wolności, lekkości, radości życia użytkownika..

Przykładowe zdjęcia rysunku tatuażu z napisem „Carpe diem”:

Główne miejsca zastosowania.

Zwroty, zwłaszcza te składające się z kilku słów, można zastosować w dowolnym miejscu na ciele, od nadgarstka po szkic na całym plecach, dlatego rozważymy tylko najczęstsze miejsca tatuażu „Carpe diem”:

 • Nadgarstek.

Zasadniczo jest czysto napis, lub mały szkic z nim w różnych czcionkach i odmianach.

 • Przedramię.

Częściej na przedramieniu umieszcza się dużą frazę, wykonaną czcionką gotycką lub standardową czcionką drukowaną. Są też rysunki sygnowane “Carpe diem” i są mu bliskie w znaczeniu, czyli.

zdjęcie tatuażu z napisem Carpe diem 16.11.2018 №017 - tattoo carpe diem - zdjęcie tatuażu napisu Carpe diem 16.11.2018 №021 - tattoo carpe diem - zdjęcie tatuażu z napisem Carpe diem 16.11.2018 №022 - tattoo carpe diem -

 • Szyja.

Mała, pięknie wykonana, zgrabna fraza, często bez dodatków w postaci obrazów, ale jest tatuaż z piórkiem (wersja żeńska) lub napis, który zamienia się w stado ptaków.

 • Obojczyk.

Tatuaże są w zasadzie takie same jak na szyi: zgrabne, małe, o różnych wzorach, czasem zamieniające się w rysunki.

 • Brzuch.

Duży napis z wieloma możliwymi kombinacjami z różnymi rysunkami i obrazami.

 • Kostka.

Prosty nieskomplikowany napis.

 • piszczel.
 • Nogi.

Najczęściej tatuaż umieszczany jest na łydce lub na udach..

zdjęcie tatuażu z napisem Carpe diem 16.11.2018 №038 - tattoo carpe diem - zdjęcie tatuażu z napisem Carpe diem 16.11.2018 №039 - tattoo carpe diem - zdjęcie tatuażu z napisem Carpe diem 16.11.2018 №042 - tattoo carpe diem -

 • Klatka piersiowa (tatuaż dla kobiet).

Zgrabny napis pod klatką piersiową, w okolicy 6 – 7 żebra.

Tatuaż “Carpe diem” jest bardzo popularny zarówno wśród dziewcząt, jak i mężczyzn ze względu na swoją wartość, różnorodność opcji projektowych i specyficzne cechy estetyczne. Świetny wybór, jeśli to Twój pierwszy tatuaż. Szkice do tego tatuażu można znaleźć w prawie każdym salonie tatuażu. Jeśli chodzi o wygląd, wybór należy do Ciebie..

Obejrzyj wideo:

Przygotowane przez: vito_vinci (Władimir Aleksiejewicz)