Zdjęcie tatuaży

Znaczenie tatuażu słonia

Słoń jest symbolem umiaru, współczucia, wieczności i najwyższej mocy.

Mamy nadzieję, że poniższe informacje na temat Znaczenie tatuażu słonia, pomoże Ci zdecydować o wyborze przyszłego tatuażu i wybrać trochę nowego i interesującego dla siebie.

Znaczenie tatuażu słonia

Znaczenie tatuażu słonia

Historia, znaczenie i znaczenie tatuażu słonia

Większość ludzi ma wrażenie, że słoń jest zwierzęciem powolnym, ospałym i mającym nadwagę. Błędnie porównując go do żółwia i wierząc, że słoń jest niezdarny, wielu w krajach europejskich i azjatyckich nie uważa, że ​​tatuaż słonia należy nakładać na ich ciało..

Te opinie o słoniu są skrajnie nieobiektywne. Aby zmienić wyobrażenie o tym pięknym zwierzęciu, wystarczy poznać opinię osób, które z nimi pracują lub mieszkają w pobliżu. Na przykład w Indiach istnieje legenda, że ​​słonie w starożytności, podobnie jak ptaki, mogły latać. Jednak za zamiłowanie do wolności i niechęć do posłuszeństwa zostali przeklęci przez starego pustelnika, na zawsze pozbawiając słonie tego daru.

Znaczenie tatuażu słonia 1 Znaczenie tatuażu słonia 2 Znaczenie tatuażu słonia 3 Znaczenie tatuażu słonia 4

Tatuaż słonia jest najbardziej rozpowszechniony w krajach afrykańskich oraz w niektórych regionach Azji, zwłaszcza w jego centralnej części. Wśród tych ludów zwyczajowo uważa się słonia za symbol wierności, umiarkowania, spokoju i oddanej przyjaźni. Szanują go za jego niezwykłą siłę i wytrzymałość. A buddyści uważają słonia za symbol duchowej wiedzy i stałości. W krajach europejskich w średniowieczu słoń był postrzegany jako symbol czystości i ascezy. Wynikało to z faktu, że okres ciąży przez samicę płodu wynosi 18 miesięcy i przez cały ten czas powstrzymuje się od kontaktów seksualnych z samcami. Symbolem zwycięstwa i mądrości był wizerunek słonia dla mieszkańców starożytnego Rzymu, a po upadku imperium chrześcijaństwo zaczęło postrzegać go jako symbol zwycięstwa nad złem, przedstawiający słonia depczącego węża.

Co oznacza tatuaż słonia?

Jeśli weźmiemy pod uwagę mitologię i religię różnych narodów, słoń cieszy się największym zaszczytem w Indiach, ponieważ uosabia boga Ganesha, który jest przedstawiony z głową słonia. To bóstwo pomaga ludziom znaleźć szczęście, wielką mądrość i radzić sobie z ludzkimi namiętnościami. W innych krajach wschodnich wiąże się to z aktywnością umysłową, spokojem i poczuciem własnej wartości. A w krajach takich jak Kambodża, Birma i Tajlandia słoń jest uważany za patrona deszczu i dobrych zbiorów. Buddyści opowiadają legendę, że królowa Maja dowiedziała się o ciąży z przyszłym Buddą ze snu, w którym wszedł w nią mały biały słoń..

Znaczenie tatuażu słonia 5 Znaczenie tatuażu słonia 6 Znaczenie tatuażu słonia 7 Znaczenie tatuażu słonia 8

Jeśli podamy ogólny opis tatuażu z wizerunkiem słonia, możemy wyróżnić kilka głównych punktów:

  • Niesie tylko pozytywne cechy;
  • Uważany za męski tatuaż;
  • Zwiększa siłę osobistą osoby;
  • Harmonizuje procesy zewnętrzne i wewnętrzne;
  • Daje pewność siebie.

Podsumowując, tatuaż symbolizujący słonia możemy polecić osobom odważnym, aktywnym, zdecydowanym i pewnym siebie. Podkreśli i wzmocni zdolności umysłowe, samoocenę i roztropność, dopełniając to wszystko wielkością ducha..

Jeśli zdecydujesz się wybrać wizerunek słonia do nałożenia na ciało, pamiętaj, że słoń jest symbolem wielkiej mądrości, świętym zwierzęciem i należy do boskich esencji.

Możesz oglądać:

SŁOŃ SZKIC TATUAŻU

ZDJĘCIE TATUAŻ SŁOŃ