Zdjęcie tatuaży

Znaczenie tatuażu anioła i demona

W artykule porozmawiajmy Znaczenie tatuażu anioła i demona, Spróbujmy zrozumieć znaczenie i historię tego głębokiego i popularnego wzoru w sztuce tatuażu. Dla tych, którzy przed kontaktem z salonem tatuażu chcą szczegółowo wypracować ideę swojego przyszłego, niepowtarzalnego tatuażu, po przeczytaniu artykułu proponujemy zwrócić uwagę na następujące działy naszego katalogu:

 • Zdjęcie tatuażu anioła i demona
 • Szkice tatuaży anioła i demona

Znaczenie tatuażu anioła i demona - ciekawe informacje i zdjęcia gotowych tatuaży

Znaczenie tatuażu anioła i demona – ciekawe informacje i zdjęcia gotowych tatuaży

Znaczenie, historia i znaczenie tatuażu anioła i demona

Jedną z popularnych tradycji w świecie tatuażu jest łączenie przeciwieństw. Czy jest to symbolika w postaci obrazów: miłość i nienawiść, świętość i grzeszność; kontrast kolorów i odcieni lub umiejscowienie na ciele. Największym takim przykładem mogą być obrazy anioła i demona, łączące wszystkie trzy symboliczne skojarzenia..

Anioły, tłumaczone z łaciny jako „posłańcy”, pojawiają się w postaci stworzeń z ludzkimi ciałami i śnieżnobiałymi skrzydłami za plecami. Najczęściej ich misją jest łączenie sił duchowych i fizycznych, jednak w różnych kulturach jest to różnie przedstawiane.. Uważa się, że anielskie stworzenia to:

 • są naśladowcami Boga i ostrzegają przed popełnianiem złych czynów;
 • służyć ochronie rasy ludzkiej;
 • walcz ze złymi duchami i demonami;
 • stanąć na granicy królestw piekła i nieba, chroniąc je;
 • prowadzić ewidencję występków i czynów popełnionych przez człowieka w ciągu jego życia.

Znaczenie tatuażu na ciele może się również różnić w zależności od miejsca i sposobu przedstawiania stworzeń:

 • na barkach i ramionach oznacza pragnienie pokoju i nabycia duchowości;
 • na nogach, biodrach i dolnej części pleców wyrażają piękno, lojalność i miłość;
 • w talii i po bokach symbol straty;
 • na odwrocie przyznaj ochronę;
 • na nadgarstkach lub szyi oznacza niewinność i czystość.

Tatuaże demoniczne są bardziej powszechne i poszukiwane i najczęściej dzielą się na dwie kategorie:

 • demony podziemia: Baltazar, Azrael, Mefistofeles, Belzebub, Ronwe czy Orobas;
 • mityczne gargulce – najczęściej niosą ze sobą pozytywną energię i pełnią rolę talizmanu.

Przykładowe zdjęcia:

zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 28zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 27zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 26zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 25zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 24zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 23zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 22zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 21zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 20zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 19zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 18zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 17zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 16zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 15zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 14zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 13zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 12zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 11zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 10zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 9zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 8zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 7zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 6zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 5zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 4zdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 3foto-tatu-angel-i-demon-dlya-stati-pro-znachenie-risunka-tatuirovki-002-tatufoto-ruzdjęcie tatuażu anioła i demona do artykułu o znaczeniu projektu tatuażu - tatufoto.ru - 1

Znaczenia kobiet

Wybór obrazu w postaci anioła mówi o pragnieniu dziewczyny do moralnej czystości i duchowości. Wyraź swoją wiarę w wyższe moce i prośbę o ochronę. Będąc czystym i szczerym, właściciel takiego tatuażu zawsze będzie modnie polegał. Z reguły dziewczyny wybierają plecy, ramiona i nogi na tatuaże..

Wybór obrazu demonicznej twarzy mówi o wyrafinowaniu i upadku jego właściciela. Wyróżniający się anielskim wyglądem i skromnym charakterem, nosiciele takiego tatuażu są bardzo namiętni i zdzirowate w środku i są w stanie wyrazić swoją prawdziwą istotę tylko za pomocą obrazów na ciele..

Męskie znaczenia

Wytrwali i skromni przedstawiciele silniejszej płci również często wybierają tatuaż przedstawiający anioła, wyrażający pokorę wobec trudności życiowych. Wierzą, że opiekun chroni ich ciało i duszę..

Ale bardziej powszechny obraz bitwy anioła z demonem, mówiący o walce dobra ze złem w człowieku i niezdecydowaniu opowiedzenia się po którejkolwiek ze stron. Jednak większość przedstawicieli płci męskiej, przedstawiając sceny takich bitew, robi to po prostu dla spektakularnego obrazu, nie inwestując w niego specjalnego obciążenia semantycznego..

Wartość więzienia

Bardzo często tatuaż na obraz anioła jest wypchany przez przestępców, którzy żałują swojego grzesznego życia i marzą o odkupieniu swojej winy, zmieniając swój los na lepsze, prosząc w ten sposób o anielską ochronę – osobliwe znaczenie tatuażu anioła i demona.

Wideo:

Ale demony symbolizują nienawiść do władzy i całej więziennej hierarchii, pokazując swój negatywny stosunek do systemu.

Jeśli prawie każdy wizerunek anioła jest ochroną przed złym okiem, uszkodzeniem i oznaką pozytywnego myślenia. Ten tatuaż w postaci demona niesie wyłącznie negatywne informacje. Tworzą ją ludzie, ogarnięci namiętnościami i pokusami, rozrywającymi je od środka, dla nieustannego przypominania.

Przygotowane przez: Tany jedwab