Záhradníctvo

Tipy na kúpu kosačky – aký model kosačky odporúčate?

Kúpte si kosačky-čo je dôležité-záhony

V špecializovaných predajniach alebo na internete môžete získať taký komplexný sortiment lacných kosačiek na trávu, že si rýchlo vyberiete. Rôzne typy kosačiek na trávu majú prirodzene svoje špeciálne vlastnosti, výhody a nevýhody. Ak práve hľadáte ten správny model pre vašu záhradu, nájdite si chvíľu a nájdite si ten náš Tipy na nákup kosačiek na trávu čítať.

Odporúčania pre nákup kosačiek na trávu: takto sa rozhodnete správne

Kosačka na trávu-nákup-elektrický-benzín-lepší

Na jednej strane existujú osobné preferencie, na druhej strane faktory, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri kúpe kosačky na trávu. Dôležitú úlohu samozrejme zohráva aj cena. Čo je tu však skutočne užitočné a nevyhnutné? Existujú 3 rôzne typy pohonov kosačiek: akumulátorový, elektrický alebo benzínový. V závislosti od veľkosti a sklonu trávnika a dostupnosti napájacieho zdroja sa odporúča iný typ motora. Výroba s pomocou našich Tipy na nákup kosačiek na trávu zoznam, aké požiadavky by mala optimálna kosačka spĺňať.

1 / Plocha trávnika určuje typ kosačky na trávu

Kosačka na trávnik-nákup-dvor-určiť-záhrada-veľkosť

Elektrické a akumulátorové kosačky sú ideálne pre malé trávniky (150-200 m2). V prípade väčších plôch je veľká výhoda bez káblov – tam je vhodné kúpiť si benzínovú kosačku alebo záhradný traktor. Benzínové kosačky zvyčajne začínajú už od približne 300 eur, zatiaľ čo malé elektrické kosačky sa dajú kúpiť zhruba od 100 eur v železiarstve. Aj lacné modely pre domácnosť môžu bez problémov vykonávať svoju prácu viac ako 10 rokov. Bez ohľadu na typ kosačky, ktorý si vyberiete, je dôležité, aby vám bola práca čo najľahšia a najpríjemnejšia..

2 / Nastaviteľná šírka kosenia a výška kosenia

Kosačka na trávu-nákup-vretenová kosačka-bez zachytávača

Malým a šikmým plochám dobre poslúži úzka šírka záberu. Čím väčší je trávnik, tým väčšia musí byť aj šírka kosenia. Je dôležité, aby bolo možné tiež ľahko a pohodlne nastaviť výšku kosenia (napríklad pomocou páky alebo stlačenia tlačidla), pretože trávnik nerástol všade rovnako. Širšie kosačky sú tiež drahšie. Nastaviteľná kosačka tiež uľahčuje skladovanie a prepravu, ktoré šetria miesto.

3 / Jednoduché použitie držiaka na konzolu: Jednoduché použitie

Užívateľsky prívetivá kosačka-držiak držiaka bezúdržbový

Výhodou je aj nastaviteľná a ergonomicky tvarovaná rukoväť, ktorú je možné prispôsobiť výške užívateľa.

4 / Veľký alebo malý zberač trávy?

Kosenie trávnikov Elektrické a akumulátorové kosačky na správnom mieste

Veľký kolektor môže byť výhodou, najmä pri väčších trávnikoch. Čo je však dôležitejšie, je to, aby sa zberač ľahko vyprázdňoval a vyberal.

5 / Vykonajte bezpečnostné opatrenia

Tipy na nákup kosačky na trávu tipy na používanie, bezpečnostný spínač

Automatický bezpečnostný spínač je absolútnou nevyhnutnosťou – ak zložíte ruku z držiaka, stroj by sa mal automaticky zastaviť.

6 / Tipy na nákup kosačky – správny materiál

Tipy na kúpu funkcie kosačky na elektrický motor

Materiál kosačky by mal byť v ideálnom prípade pevný. Kryt je najčastejšie vyrobený z plastu (pre elektrické kosačky na trávu).

7 / Veľkosť kolies

Kosačka na trávu, typ, veľkosť valčeka, bezúdržbová

Ďalším dôležitým aspektom pri kúpe kosačky na trávu je veľkosť kolies. Čím sú kolesá väčšie, tým ľahšie sa im behá vo vysokej tráve a oveľa lepšie sa vyrovnávajú s nerovnosťami v zemi.

8 / Tipy pri kúpe kosačky – starostlivosť a údržba

tipy na záhradný dizajn pri nákupe kosačiek na trávu

Elektrické kosačky sú spravidla takmer bezúdržbové, zatiaľ čo napríklad benzínové kosačky podliehajú vzduchovému filtru alebo výmene oleja najmenej raz za rok. Všetky typy kosačiek príležitostne vyžadujú naostrenie rezných nástrojov a dôkladné čistenie po skončení sezóny kosenia, než ich uskladníte.

Kosačka na trávu, typ elektrického motora pre malé plochy

Model kosačky na trávu kúpiť vhodné tipy a odporúčania

Kosačka na trávu nastaviteľná šírka kosenia jednoduchá údržba bez údržby

záhradná veľkosť trávnika - model kosačky

záhradná kosačka na trávu plastový kryt nastaviteľná rukoväť

200338588-001