Vlasy a účesy

Nechajte narásť šediny a poriadne si ich upravte: Toto sú najchladnejšie účesy celebrít!

Časy, keď sme schovávali svoje sivé odlesky a každé tri týždne sme nechali kaderníkom prefarbiť sivé korienky, sú už dávno preč. Namiesto toho sa čoraz viac žien, vrátane mnohých celebrít, rozhodne nechať narásť šediny. S vhodným účesom a správnym stylingom pôsobia sivé odlesky obzvlášť očarujúco. Aj šedý prístup sa stane akcentom vďaka technike ombré farbenia alebo účesu. Ukážeme vám, ako efektívne zvýrazniť svoje sivé vlasy!

Nechajte šedé vlasy vyrásť: trendom do roku 2021 sú sivé odlesky

Nechajte narásť šediny a správne upravený štýl zvýrazní španielsku kráľovnú Letiziu

Najmä v časoch Corony navštevujeme kaderníka výrazne menej ako obvykle. Nie je teda divu, že väčšina žien si už nechce zafarbiť svoje sivé odlesky. Španielska kráľovná Letizia ukazuje, ako sa to robí: Jej voľný vrstvený strih prináša do rovných vlasov pizzazz. Potom sú tu zvýraznenia, ktoré spolu so sivými prameňmi dodávajú štýlu všestrannosť.

Odfarbiť sivé vlasy a poriadne ich upraviť: herečka Salma Hayek to predvádza

Farbenie a úprava sivých vlasov pre ženy nad 50 rokov Salma Haiek

Viac ako 50% žien nad 50 rokov má sivé vlasy. Čo však treba urobiť, ak sivé vlasy nie sú iba jednotlivé pramene, ale sú rozložené po celých vlasoch? Potom môže pomôcť prefarbenie. Zvlášť pre ženy s tmavými vlasmi to jednoducho vyzerá lepšie, ak pomôžete prechodu z čiernej hrivy na krásne sivé vlasy. Našťastie existuje veľa prirodzene vyzerajúcich odtieňov šedej. Salma Hayek si zafarbila vlasy na sivo a nechala korienky tmavé. Účes vyzerá štruktúrovane a je veľmi ľahké sa oň starať. Ak máte sivé vlasy, stačí každú chvíľu nastriekať na kondicionér.

Sivé vlasy a kučery: Lisa Bonet a Tia Mowry hrdo predvádzajú svoj šedý prístup

krátke vlasy a výstrih v štýle sivých vlasov

Styling nádherných sivých vlasov je obrovská výzva. Kučeravé vlasy, ktoré sivejú, je možné ešte ťažšie upravovať alebo farbiť. Hviezdy ako Tia Mowry a Lisa Bonet sa preto rozhodli vlasovú líniu namiesto jej zakrytia zdôrazniť. Tia si ostrihala vlasy a Lisa si oholila sivé vlasy. Bočné delenie ešte lepšie zvýrazní líniu vlasov.

štýl sivých vlasov Bočné delenie Lisa Bonet

Ostatné vlasy sú upravené ako obvykle. Aby ste zaistili, že sivé korene si zachovajú lesk, mali by ste použiť špeciálny šampón na sivé vlasy. Výrobky s mliečnymi bielkovinami sú dobrou variantou, ktorá o vlasy stará a chráni ich pred poveternostnými vplyvmi.

Sivé pruhy okolo tváre robia Stacy London mladšou

pramene v štýle sivých vlasov okolo tváre vyzerajú mladšie

Jasný dôkaz, že sivé vlasy a prirodzený vzhľad sú v súčasnej dobe veľmi trendové: návrhárka a stylistka Stacy London si zo svojich sivých prameňov urobila ochrannú známku. Sivé pramene rámujú jej tvár a pôsobia mladšie. Áno, v skutočnosti vďaka šedej farbe môžete vyzerať mladšie. Pretože, podobne ako svetlé blond odtiene, sivé pramene priťahujú pozornosť a odvádzajú pozornosť od vrások okolo očí. Svetlá farba tiež lepšie rozjasní pleť. A ľadovo šedá vyzerá obzvlášť dobre u žien s tmavými vlasmi. Tip na starostlivosť: V priebehu času stráca vlhkosť nielen pokožka, ale aj vlasy. Ochrana pred slnkom je preto v letných mesiacoch nevyhnutná, obzvlášť pre ženy s tmavými vlasmi. V opačnom prípade vlasy budú krehké a budú vyzerať bez života.

Krátke účesy v bielo-šedej farbe: strih pixie, dlhý bob a pompadour

Krátky strih v svetlošedom štýle tipy a triky

Elegantné alebo chladné: pixie strih v bielo-sivej od Jamieho Lee Curtisa dokáže oboje. Strih je už desaťročia klasikou pre ženy s tenkými vlasmi. Krátky účes je obzvlášť obľúbený u žien po 50 -tke. Prirodzená bielo-šedá farba rozžiari pokožku a má ešte jednu rozhodujúcu výhodu: Môžete sa zaobísť bez úplného farbenia vlasov. Farby na vlasy obsahujú látky, ktoré môžu časom spôsobiť alergie. Výsledkom je často svrbivá koža a začervenanie na tvári. Ak sa ale zaobídete úplne bez farieb na vlasy, môžete sa namiesto toho sústrediť na starostlivosť o vlasy. To zahŕňa aplikáciu ošetrenia proti krepovateniu. Sivé vlasy sú elektrostaticky nabité častejšie ako farbené vlasy a to rýchlo ničí účes. Zvlášť pri krátkych zrážkach pôsobia „načechrané“ vlasy neupravene. Z tohto dôvodu sú v obchodoch k dispozícii rôzne ošetrenia postrekom, ktoré pôsobia proti kučeravému efektu.

Pompadour účes vo svetlosivom štýle tipy pre ženy po 50 -tke

Britská herečka Sarah Moyle je známa svojimi striebornými sivými vlasmi a účesom pompadour. Klasický strih je teraz k dispozícii v mnohých variantoch, takže sa dá prispôsobiť akémukoľvek tvaru tváre a je dokonca vhodný aj pre ženy s kučeravými vlasmi. Je to trochu ťažšie ako strih pixie, ale vyzerá to dievčensky, mlado a sviežo.

Navrhnite strieborno-sivú hrivu

Sivé vlasy sú častejšie nabité elektrostaticky ako farbené vlasy a potom sa účes rýchlo rozpadne. To je obzvlášť zrejmé pri krátkych účesoch

Americká speváčka Emmylou Harris si stojí za svojou prirodzenou strieborno-šedou hrivou. Samotný účes vyzerá veľmi mlado a sviežo a môže byť štylizovaný ako drdol aj ako chvost. Američanka si dáva radšej vlasy otvorené a väčší objem vykúzli pomocou fénu. Poník dotvorí účes, dokonale orámuje tvár a zakryje jeden alebo druhý záhyb čela. Ideálne pre ženy so štvorcovou tvárou a svetlou pleťou.

Sivé vlasy sa môžu líšiť podľa popola blond

sivé odtiene sa líšia tipy pre farbu vlasov

Namiesto zakrytia sivých vlasov si ich môžete zameniť s jaseňovou blond. Diane Keaton nám ukazuje, ako na to. Herečka má sivý základ a jaseňové blond melíry. Konečný výsledok je prekvapivo pravidelný a vresové sivé vlasy vyslúžili Diane mnoho komplimentov. Správny strih účesu zvýrazní farbu vlasov obzvlášť krásne. Diane nosí vlasy po ramená a vyhýba sa vlnám a kučerám. Najlepšie na tomto variante je, že postupom času vlasy postupne zosvetlia a prirodzene zbelejú. Ešte jedna výhoda: farbenie jednotlivých prameňov je jemnejšie ako farbenie celých vlasov.

Sivé vlasy zakryte blondínkami

Tipy na bielenie sivých vlasov pre ženy nad 50 rokov

Blondínky môžu skrývať svoje sivé vlasy oveľa lepšie ako brunetky. Ženy s prirodzene svetlými vlasmi často používajú intenzívny odtieň vo veľmi svetlom odtieni. Nezakrýva úplne šedú, pretože blond odtieň znamená, že sivé podtóny sa lesknú znova a znova. Celé to však vyzerá veľmi harmonicky a prirodzene. Ak sú vlasy úplne sivé, môžete si ušetriť prefarbenie a namiesto toho sa o vlasy starať, aby bola farba dlhšie svieža. Na tento účel použite špeciálne prostriedky na ošetrovanie sivých vlasov. Od šampónu po kúru: kozmetika pre vaše vlasy by mala byť prispôsobená vašim konkrétnym potrebám. U žien nad 50 rokov sa kladie dôraz na zásobovanie vlasov vlhkosťou.

Nechajte narásť sivé vlasy a zafarbite pramene na bielo

Nechajte narásť sivé vlasy a zafarbite biele pramene

Čo sa perfektne hodí k inteligentnému krátkemu účesu v šedej farbe? Biele odlesky. Farba vlasov vyzerá veľmi prirodzene, starostlivosť o ne je veľmi jednoduchá a biele pramene perfektne orámujú tvár. Herečka Christina Pickles vyzerá vo výsledku sviežejšie. Farbenie vlasov na bielo je podobné odfarbovaniu: najskôr sa zosvetlia pramene a potom sa vlasy zafarbia na bielo. Aby biele pramienky časom nestratili lesk, ošetrujte svoje vlasy kúrami na odfarbené vlasy a v lete sa denne natierajte opaľovacím krémom.

Nechajte narásť sivé vlasy: soľ a korenie

Soľ a korenie farbia vlasy

Ak vlasy po rokoch farbenia krehnú, pomôže len jedno: odstrihnite ich a nechajte znova rásť. Pre mnohé ženy nad 45 rokov to znamená, že prvýkrát po dlhej dobe opäť uvidia svoju prirodzenú farbu vlasov. Jedna alebo druhá séria samozrejme zošedivela. Nie je potrebné panikáriť, pretože soľ a korenie na vlasy je v súčasnej dobe veľmi obľúbené. Dokonca aj štýlové ikony ako herečka Andie MacDowell teraz hrdo nosia svoju prirodzenú farbu vlasov. Ak si aj napriek tomu trúfate na krátky účes, prečo nepokročiť o krok ďalej? Považujeme konečný súčet za fascinujúci.

Sivé vlasy už nie sú vnímané ako kaz. Šedá farba vlasov je úplne trendy. Dokonca aj mladšie ženy, ktoré ešte nemajú sivé vlasy, to robia a svoju hrivu si farbia strieborno-sivou. Od 50 rokov sa najskôr objavia jednotlivé sivé pramene, potom vlasy pomaly úplne sivej a bielosivej farby. To však neznamená, že musíte hneď ísť ku kaderníkovi. Sivé vlasy môžu byť perfektne integrované do účesu pomocou jednoduchých trikov. Alebo nie, pretože stále viac žien celebrít volí prirodzený vzhľad a drží sa ho. Vo fotogalérii vám ukazujeme ďalších známych umelcov, ktorí si svoje šedé vlasy dokonale upravili.

Nechajte sivé vlasy vyrásť a upravte ich do strihu pixie

Bielosivé vlasy pre ženy nad 50 rokov a strih pixie

Farba vlasov „soli a korenia“ americkej herečky Andie MacDowellovej si vyslúžila komplimenty pri nakrúcaní svojho nového filmu

Správny styling strieborno-sivých vlasov Tipy

Čierne vlasy, sivé korienky: Whoopy Goldberg sa pýši svojou prirodzenou farbou vlasov

z čiernych vlasov vyrastajú sivé končeky krku

Kučery sa ťažko upravujú a ešte ťažšie farbia

Bielosivý štýl vlasov s kučerami Nápady na krátke účesy pre ženy po 50-tke

Platinová blondínka dokonale kryje sivé vlasy a dodáva účesu sviežosť

Popolavá blondína pokrýva sivé vlasy u žien nad 50 rokov

Prípadne si môžete vlasy zafarbiť na bielo a upraviť ich na bob

Účes Bob so sivobielymi vlasmi

Jemný prechod ombre medzi sivými koreňmi a platinovými blond hrotmi

Miešanie gradientových ombre sivých vlasov s blond

Drzé, mladé, svieže: Pixie Cut v striebornej šedej

Účesy pre sivé vlasy krátky strih pixie

Krátky zostrih vyzerá veľmi elegantne s bočnými ofinami

Účesy pre sivé vlasy s ofinou

Mladšie ženy si môžu nechať narásť aj šediny, obzvlášť príťažlivý je kontrast medzi mladou tvárou a farbou vlasov

sivé vlasy trendové účesy pre dlhý bob

Chladný účes so sivými vlasmi predviedla aj speváčka Kellys

Zakrývajúce sivé pramene a zodpovedajúce účesy

Krásne účesy a sivé nuansy u žien po 50 -tke

Nechajte sivé vlasy narásť a správne ich upravte. Celebrity v centre pozornosti