Vlasy a účesy

Farbite si vlasy samy: S týmito radami a trikami to zvládnete ako v kaderníctve!

Kedy ste boli naposledy v kaderníctve, aby ste si osviežili farbu vlasov? Stavíme sa, že mnohí z vás sú tu už nejaký čas. Aby sa zabránilo šíreniu COVID-19, väčšina ľudí dodržiava dištanc a diétne salóny, reštaurácie a podobne by mali na niekoľko mesiacov zavrieť dvere. Uplynulý rok priniesol nepochybne množstvo výziev, ktoré by sme nečakali – vrátane starostlivosti o pleť a vlasy. Iste, svet má teraz oveľa väčšie problémy, ale príjemný relaxačný deň doma, kde si nalakujeme nechty alebo si sami odfarbíme vlasy, nám môže pomôcť získať pocit kontroly nad svojim každodenným životom a rutinou. Ak je vaša hriva zafarbená, potom viete, aké nepríjemné môžu byť prerastené vlasové linky alebo vyblednutá farba vlasov. Ale vďaka veľkému výberu produktov, farebným možnostiam a technikám sa rýchlo cítime ohromení. Vďaka našim tipom a trikom je kedysi únavný proces farbenia vlasov sami doma dnes už hračka!

Farbenie vlasov vlastnými rukami Pokyny Výber farby na vlasy Tipy

Jednoducho naneste farbu na vlasy, nechajte pôsobiť, opláchnite a máte hotovo – farbenie vlasov znie tak jednoducho, však? Každý, kto to už urobil, vie, že je to dosť vyčerpávajúce a že sa veci môžu pokaziť. Nie nadarmo trvá kadernícke školenie 3 roky a existuje dôvod, prečo je tak drahé nechať si vlasy zafarbiť v salóne. Na to, aby ste sa stali skutočným profesionálom a zvládli všetky moderné techniky ako ombrè a balayage, potrebujete ešte roky praxe. Zúfalé časy si vyžadujú zúfalé opatrenia a niekedy nám neostáva nič iné, ako vziať veci do vlastných rúk. Vyžaduje si to zručnosť, základné znalosti a dostatok času. Ak si chcete vlasy zafarbiť sami, v prvom rade by ste sa mali uistiť, že máte všetko potrebné, že vás netlačí čas a že vám to bude príjemné a uvoľnené..

Je bezpečné farbiť si vlasy doma a je škodlivý amoniak??

Farbenie vlasov vlastnými rukami Tipy pre začiatočníkov Aplikácia farby na vlasy Pokyny

Áno, je to všeobecne bezpečné a na domácom farbení vlasov nie je nič zlé, pokiaľ budete postupovať podľa pokynov na obale a poznáte správne tipy a triky. Existujú však prípady, kedy by bolo lepšie sa toho vzdať. Ak ste si nedávno dopriali žehličku na perm alebo keratín, odporúča sa počkať aspoň 10 dní, kým si zafarbíte vlasy. Dôvod? Ide o dva procesy, ktoré vlasy trochu namáhajú a ak si ich krátko nato nafarbíte, môžu vám spôsobiť rozštiepené končeky a lámanie. Okrem toho je dôležité vedieť, že nedávno ošetrené vlasy absorbujú farbu vlasov oveľa rýchlejšie a mali by ste trochu skrátiť dobu expozície. Mnoho žien sa pýta, či je účinná látka amoniak škodlivá. Ide o alkalizačné činidlo, ktoré zvyšuje hodnotu pH vlasov, takže kutikula napučiava. Vôňa je dosť intenzívna a v niektorých prípadoch môže dráždiť sliznicu očí a nosa. Ak máte citlivú pokožku hlavy, je lepšie použiť farby bez amoniaku, ktoré sú bohaté na výživné oleje.

Farbenie vlasov sami: Tieto tipy a triky by ste mali poznať doma

Výber farby na vlasy Tipy Farbte si vlasy sami doma

 • Vyberte si správny odtieň – Nerobte chybu, že pôjdete do drogérie a len tak si vytrhnete balíček farbiva na vlasy. Pretože mnoho žien usudzuje, že ich pôvodná farba je príliš svetlá alebo príliš tmavá, výber správnej farby vlasov je najdôležitejším krokom. Aj keď milujete modelkine vlasy na krabici, je malá pravdepodobnosť, že konečný výsledok bude pre vás rovnaký. Ak si nie ste istí podkladom, odborníci odporúčajú zvoliť farbu, ktorá sa zhoduje s najsvetlejším odtieňom vašich vlasov. Ak si chcete farbiť vlasy sami, mali by ste sa vyhnúť aj drastickým zmenám a navštíviť kaderníctvo. Aby ste mohli prejsť z čiernej na blond alebo červenú alebo naopak, je potrebné vlasy najskôr odfarbiť a ak to neurobíte správne, s najväčšou pravdepodobnosťou skončíte s oranžovou alebo inou podivnou farbou. To predsa nechcete, však? Najlepšie je vybrať si výrobok, ktorý nie je o viac ako dva odtiene svetlejší alebo tmavší ako vaša aktuálna farba vlasov. V opačnom prípade možno budete musieť ísť za odborníkom, aby napravil neporiadok, ktorý ste urobili.

Zhromaždite svoje zdroje

Nástroje na farbenie vlasov Domáce tipy na farbenie vlasov

Znie to logicky, ale stále je dôležité zhromaždiť všetko, čo potrebujete, a mať to vždy poruke. Tu sú všetky veci, ktoré budete potrebovať na domáce farbenie vlasov:

 • Farba vlasov – Nechcete, aby vám v strede procesu došla farba vlasov. Ak máte vlasy po ramená alebo dlhšie, možno budete potrebovať dva balíčky v závislosti od hrúbky vlasov. Druhé balenie ihneď premiešajte, aby ste potom nikdy neprišli. Ak vám niečo zostane, môžete to jednoducho použiť nabudúce.
 • Farbiaci štetec uľahčiť aplikáciu farby na vlasy
 • Zaobchádzajte s hrebeňovými a bobby kolíkmi vyrobené z plastu sú dôležité na oddelenie a upevnenie jednotlivých prameňov.
 • Jednorazové rukavice aby ste si nezašpinili ruky
 • Staré oblečenie a starý uterák, aby ste sa vyhli škvrnám od farby a aby ste nezničili svoj nový sveter.
 • Časovač – Použite budík alebo budík na mobilnom telefóne, aby ste presne dodržali dobu expozície
 • Vazelína alebo iný mastný krém – Na uši a kontúry tváre naneste silnú vrstvu vazelíny, aby ste predišli zafarbeniu pokožky. Aby ste však nedosiahli nerovnomerný farebný výsledok, mali by ste sa uistiť, že sa krém nedostane do vlasových línií.

Vykonajte test prameňov a pripravte vlasy

Farbite si vlasy sami Obnovte si líniu vlasov doma

 • Vláknový test – Aj keď sa to môže zdať ako jeden z menej dôležitých krokov, testovanie prameňov by ste nemali ignorovať. Zvlášť ak si vlasy farbíte sami prvýkrát, prameňový test vám môže pomôcť určiť konečný farebný výsledok. Na konci nebudú žiadne nepríjemné prekvapenia a môžete sa tiež otestovať na alergické reakcie na zložky. Za týmto účelom zmiešajte asi 1 čajovú lyžičku farby na vlasy s 1,5 čajovou lyžičkou vyvíjajúceho sa krému a naneste zmes na prameň vlasov hrubý asi 1 centimeter, ktorý zvyčajne nie je viditeľný. Sekcia blízko ucha je na to ideálna. Po uplynutí určeného času pôsobenia opláchnite farbu studenou vodou a osušte prameň. Ak ste s výsledkom spokojní, pokračujte. Ak nie, ďakujem vám za absolvovanie testu prameňov.
 • Choďte po vlasoch podľa – Aby ste sa uistili, že farbenie vlasov doma prebieha hladko, stojí za to urobiť malú predbežnú prácu. Pretože prirodzená ochranná vrstva kožného mazu na pokožke hlavy zabraňuje riziku podráždenia, farba vlasov funguje najlepšie na špinavých vlasoch. Odborníci odporúčajú neumývať si vlasy jeden alebo dva dni pred farbením.

Farbite si líniu vlasov sami doma Výber farby na vlasy Tipy

 • Pozrite sa na svoju štruktúru vlasov – Štruktúra vlasov je pri farbení vlasov rovnako dôležitá ako pri strihaní. Kučeravé vlasy zvyčajne absorbujú farbu oveľa rýchlejšie a podľa toho budete musieť prispôsobiť aj dobu expozície.
 • Na tipy použite šampón – Ak sú konce vlasov príliš suché, nemali by ste si ich farbiť. Namiesto toho pridajte do farbiva dve pomlčky šampónu asi 5 minút pred opláchnutím farby na vlasy a naneste zmes iba na končeky. To znamená, že farbivo nebude príliš útočiť na štruktúru vlasov, ale napriek tomu vám dodá nádych farby a lesku.

A tak si môžete farbiť vlasy sami

Ako si zafarbiť vlasy sami Výber tipov na farbu vlasov

Máte k dispozícii dostatok farieb a je všetko pripravené? Potom sa to môže konečne začať!

 • Najprv si vlasy dobre rozčešte, rozdeľte na hrubé pramene a pomocou hrebeňa vytvorte strednú časť.
 • Prečítajte si pokyny k obalu a namiešajte farbivo podľa pokynov.
 • Nasaďte si rukavice a naneste vazelínu na uši, krk a líniu vlasov.
 • Teraz naneste farbu štetcom po prameni, začínajúc od korienkov a postupujte až po končeky.
 • Aby vám už zafarbené vlasy neprekážali a výsledok farby bol rovnomerný, odporúča sa dať ich nabok pomocou špendlíkov.
 • Akonáhle nanesiete všetku farbu, vlasy opäť dobre premasírujte – podobne ako pri umývaní vlasov.
 • Teraz nastavte budík a nechajte farbu pôsobiť.
 • Potom farbu opláchnite vlažnou vodou, kým nebude opäť číra.
 • Nakoniec pomocou kondicionéra dodaného v balení zalepte farbu vlasov.

Osviežte farbu a farbite si vlasovú líniu sami

Tipy na starostlivosť o vlasy doma Ako si farbiť vlasy sami

Urobili sme si čas a vynaložili sme neskutočné úsilie na to, aby sme si farbili vlasy sami a po niekoľkých týždňoch bola vlasová línia viditeľná. Pretože farbenie vlasov každé 3-4 týždne môže poškodiť štruktúru vlasov a viesť k rozštiepeným končekom a lámaniu vlasov, bolo by vhodné vlasovú líniu jednoducho prefarbiť. Tak jednoduché to je:

 • Delenie vlasov – Aby ste si farbili líniu vlasov len sami, mali by ste vlasy najskôr rozdeliť na štyri oblasti. Vytvorte stredné oddelenie a potom pomocou stonkového hrebeňa nakreslite vodorovnú čiaru v zadnej časti hlavy od jedného ucha k druhému. Potom v spodnej časti rozdeľte ďalšiu zvislú čiaru až k zátylku a časti vlasov zaistite špendlíky.
 • Zmiešajte farbu vlasov podľa pokynov 
 • Farbiť vlasovú líniu – Uvoľnite spodnú časť vlasov a na špičkách ich vytiahnite. Vyfarbite celý prístup a úplne ho zakryte, ale iba pokiaľ vyrastie. Pretože krok zopakujte s ďalšími tromi časťami a nakoniec zafarbite líniu vlasov na čele a krku.
 • Nechajte to pôsobiť a opláchnite – Po uplynutí času pôsobenia zľahka rozotrite zvyšok farbiva vo vlasoch a vlasy dobre rozčešte jemným hrebeňom od korienkov po končeky. To tiež dodá dĺžkam a špičkám určitú farbu a konečný výsledok bude pekný a rovnomerný.

Farbenie vlasov sami krok za krokom chyby farbenia vlasov