Veľká noc a jar

Vyrobte si jednoduchú ozdobu veľkonočnej torty sami: 7 nápadov s návodom a užitočnými radami

Zdobenie veľkonočných koláčov si jednoducho urobte fondán

Onedlho to bude jeden z najsympatickejších sviatkov v celom roku a onedlho budú opäť Veľkonočné sviatky. V súlade s prírodou zvyky v tomto nádhernom čase symbolizujú prichádzajúcu jar a plodnosť. Motívy ako králiky, vajíčka, kvitnúce kvety ako tulipány, krokusy a narcisy, jemné a veselé farby sa všade objavujú ako hravé dekoratívne prvky. Na Veľkú noc sa celá rodina zíde pri stole a je pripravených veľa dobrôt. Veľkonočný koláč je neoddeliteľnou súčasťou najväčšieho sviatku jari a samozrejme ho zdobia krásne vyrobené dekorácie. Jedlá dekorácia veľkonočného koláča musí byť chutná, ale nie je také zložité vyrobiť si seba, ako si myslíte. V nasledujúcom texte uvádzame niekoľko skvelých nápadov s pokynmi a užitočnými tipmi.

Jednoduché zdobenie veľkonočných koláčov!

Zdobenie veľkonočnej torty si ľahko urobíte bieleho králika

Veľká noc je nádherné heslo na prípravu chutného dezertu. Aj keď nie ste sám majstrom v pečení, nie je vlastne vôbec ťažké upiecť chutný koláč alebo gateau a tiež ho nádherne ozdobiť. Ešte jednoduchšie je to s veľkým kolom muffinov a košíčkov, ktoré sú samozrejme čarovne ozdobené. Môžete použiť chutnú a zdravú prísadu – mrkvu. Dá sa z nich urobiť vynikajúci koláčový základ a dajú sa vyrobiť aj ozdobne z cukrovej pasty. Výzdobe veľkonočnej torty sa prakticky medze nekladú.

Jednoduchá ozdoba veľkonočného koláča: poleva zo smotanového syra ako základ

Veľkonočné dekorácie vlastnoručne vyrobených jednoduchých nápadov tipy na varenie návod

V zásade platí, že každý koláč môže byť ozdobený ako veľkonočný koláč. Tortovú základňu by ste mali iba potrieť polevou a potom ju možno aj ozdobiť. Tradičný krémový krém je univerzálny krém na plnenie, mazanie a zdobenie koláčov. Mnohým chutí príliš ťažko a ťažko a dávajú prednosť poleve so smotanovým syrom alebo maslovému krému so smotanovým syrom. Chutí sviežo a v žiadnom prípade nie je príliš ťažký. Tento krém sa navyše dá veľmi dobre zafarbiť a je ideálny aj na rôzne techniky zdobenia koláčov, ako je napríklad technika akvarelu. Tu uvádzame jednoduchý recept na polevu zo smotanového syra, ktorý je ideálnym základom pre ďalšie dekorácie. Všetky prísady musia mať izbovú teplotu.

  • 150 g masla
  • 45 g smotanového syra
  • 150 g práškového cukru
  • 1/2 kg vanilkového cukru

Veľkonočná ozdoba na tortu so sušienkami

Zdobenie veľkonočných koláčov vlastnoručne vyrobte sušienky na fondán

Veľmi jednoduché maslové cesto je možné tiež použiť obzvlášť kreatívnym spôsobom na ozdobenie veľkonočného koláča. Na trhu je dostatok vykrajovačiek v podobe králikov, vajíčok, sliepok, tulipánov a ďalších kvetov. Prípadne si môžete sami navrhnúť šablóny a použiť ich na tvarovanie nápaditých sušienok vyrobených z klasického maslového cesta v ľubovoľnom tvare. A ak veľkonočné sušienky nevedia nájsť koláč, dokonca aj pečivo je veľmi pekné a tiež chutné.

Jednoduchá dekorácia veľkonočnej torty s Twizzlermi

Zdobenie veľkonočných koláčov si jednoducho urobte jarný twizzler

Twizzlers sú cukríky podobné sladkému drievku, ktoré sa v USA používajú od roku 1845. Sú k dispozícii v rôznych farbách a s rôznou chuťou: jahoda, melón, pomaranč, citrón, hrozno, černica atď. Chuťou a konzistenciou pripomínajú ovocné gumy alebo mäkké sladké drievko s intenzívnou chuťou a presne dávkovanou sladkosťou. Twizzlers navyše lahodia oku svojimi atraktívnymi, žiarivými farbami.

Dekorácia veľkonočnej torty si sami vyrobíte farebné twizzlery

Farebné Twizzlery sa úžasne hodia na kreatívne a zároveň mimoriadne jednoduché zdobenie veľkonočných koláčov. Malé ruky sú tiež vítané na pomoc. Vďaka ovocným ďasnám môže detská hra predstavovať rôzne tvary, napríklad kvety atď., Tým, že ich nakrájate na malé kúsky nožom a potom ich pripevníte priamo na krémom potiahnutý koláč..

Veľkonočná ozdoba na torte s vajíčkami z marcipánu alebo dražé

Zdobenie veľkonočných koláčov sami jednoducho ozdobte vaječné sladkosti pastelovými farbami

S trochou taktu a plechovky kreativity môžete z akéhokoľvek jednoduchého veľkonočného koláča urobiť vynikajúci pútač očí. Keď už máte upečený lahodný koláčový základ, stačí ho natrieť krémom a kreatívne ozdobiť. Marcipánové alebo dražé vajíčka v nádherných farbách sa hodia predovšetkým na rýchlu ozdobu veľkonočných koláčov. Pomocou vysokokvalitného potravinárskeho farbiva je možné polevu zladiť s ostatnými ozdobnými prvkami koláča.

Vyrobte si dekoráciu veľkonočnej torty v pastelových farbách sami

Zdobenie veľkonočnej torty si vyrobte sami nápaditý krémový králik pastelových farieb

S príchodom jari sa deň predlžuje, natiahnu sa prvé končeky zelene a prvé rozkvitnuté kvety vystrčia hlavy v jasných farbách. Všade je čerstvý vzduch a štebot vtákov. Všetko vám dodá dobrú náladu a chcete mať skutočne opulentnú veľkonočnú ozdobu. Akvarelovou technikou je možné vytvárať krásne farebné prechody na torty. Ak je to žiaduce, môžete pridať ďalšie jedlé dekoratívne prvky alebo prípadne čerstvé ovocie.

Dekoráciu veľkonočnej torty sami jednoducho ozdobte materiálmi krémových pastelových farieb

V akvarelovej technike sa mieša špachtľou niekoľko farieb jedným ťahom a nakreslí sa na koláč. To vytvára umelecké farebné prechody a je vhodné použiť rôzne odtiene farebnej rodiny, aby vznikli krásne zmiešané farby.

Dekoráciu veľkonočnej torty si jednoducho vyrobíte krémom pastelovej farby

Akvarelovou technikou je koláč najskôr potiahnutý krémom v základnej farbe, napríklad v bielej farbe. Potom sa zvyšok polevy zafarbí do dvoch alebo troch odtieňov a nanesie sa na koláč podľa želania, potom sa zmieša špachtľou. Farby môžete zdeformovať iba v jednom smere alebo jednoducho vyhladiť povrch.

Zdobenie veľkonočných koláčov si jednoducho vyrobte zajačika v pastelových farbách

Jedlé dekorácie v rovnakých farbách, ako sú perly, marcipánové vajíčka, kvety, čokoládové lupienky atď., Je možné distribuovať pre dokonalý povrch. Nápadité ploché figúrky si môžete vyrobiť sami z čokolády tak, že čokoládu najskôr rozpustíte a potom ju pomocou šablóny nalejete do ľubovoľného tvaru..

Vtipná veľkonočná ozdoba na tortu s motívom králika

Dekoráciu veľkonočného koláča si urobte sami

Tento vtipný koláč určite bude zábavným pútačom pozornosti na slávnostnom stole. Je veľmi jednoduché pripraviť sa pečením obyčajného cesta v polkruhovej kovovej mise. Okrem toho by ste mali pripraviť aj dva vdolky alebo malé okrúhle koláče, ktoré sú reprezentované ako zajačie labky.

Dekoráciu veľkonočnej torty si vyrobte sami podľa jednoduchého receptu

Aby podivné kúsky koláča znova vytvorili zajačí zadok, mali by ste ich nakrájať na veľkosť noža a potom na ne natrieť polevu zo smotanového syra, aby napodobňovala nadýchanú kožušinovú štruktúru zajaca..

Zdobenie veľkonočných koláčov si vyrobíte sami

Králičí chvost a ružové labky zaisťujú perfektný finiš. Jedlú veľkonočnú trávu môžete navyše rozdávať v tortovom plechu pod zajačikom alebo, ak je koláčový základ s kakaom, replikovať zem s rozdrobenými čokoládovými sušienkami. Alternatívne si môžete vyrobiť jedlú slamu sami tak, že polievkové rezance upečiete v rúre dozlatista a potom ich rozotriete pod koláč..

Kreatívna veľkonočná ozdoba: mrkvový čokoládový koláč

Veľkonočné dekorácie vlastnoručne vyrobeného čokoládového koláča si ich uľahčite

Pri tejto čokoládovej torte sú veľkonočné motívy interpretované veľmi kreatívne a nápadito. Navyše sa dá piecť ako každý konvenčný koláč. Všetko, čo potrebujete, je oranžové potravinárske farbivo a trochu zeleného fondánu. Tortové cesto je pripravené ako obvykle a asi štvrtina je zafarbená na oranžovo. Do zvyšnej časti je možné pridať čokoládu alebo kakao.

Zdobenie veľkonočných koláčov si vyrobte jednoduchú nápaditú mrkvu

Pomarančová časť sa pečie oddelene a keď vychladne, krája sa na tvar mrkvy. Mrkva z tortového základu je vložená do stredu hranatej tortovej formy, na ňu je uložené čokoládové cesto a všetko je spolu upečené. Po teste paličkami môžete hotový koláč nechať vychladnúť.

Dekorácia veľkonočného koláča si vyrobíte z mrkvy čokoládový koláč

Medzitým vyformujte zo zeleného fondánu veľa krásnych listov a nechajte ich stuhnúť. Tiež si pripravíte čokoládovú polevu a rozdrobíte pár oreo sušienok. Polevu natrieme na hotový koláč, posypeme rozdrobenými sušienkami a nakoniec poukladáme listy zeleného fondánu. Ak koláč nakrájate na kúsky, okamžite si všimnete vtipný efekt alebo „odrastenú“ mrkvu.

Zdobenie veľkonočnej torty vlastnoručne vyrobte jednoduchý nápad - mrkvový čokoládový koláč

Zdobenie veľkonočnej torty sami, urobte si nápad s mrkvou z čokoládovej torty