Štýl

Progresívne šošovky v trende – prečo sa multifokálne okuliare oplatí

Progresívne okuliare v trende -praktické výhody

Časy, keď sa neustále vymieňalo niekoľko párov okuliarov – jeden na prácu na počítači, jeden na prechádzku s priateľmi a jeden na čítanie – sú preč. Multifokálne okuliare ponúkajú praktické riešenie v tom, že môžu korigovať krátkozrakosť a presbyopiu súčasne a sú vhodné aj do strednej oblasti ako pracovné okuliare na displej. Niet divu, že sa všestranné využitie teší veľkej obľube – varifokály sú bezpochyby trendy.

Trend k varifokálnym okuliarom – čo sú vlastne multifokálne okuliare??

Progresívne šošovky v prednostiach čítania trendov

Na rozdiel od okuliarov pre jedno videnie sa progresívna šošovka skladá z troch oblastí, každá oblasť má inú silu. Hore je zóna pre videnie do diaľky / viac ako 2 – 3 metre /, ktorá plynule prechádza do takzvanej medziľahlej oblasti – koriguje zrakovú ostrosť medzi 0,7 – 2 metrami. Úplne dole je zóna blízko videnia. Okrajová zóna je vľavo a vpravo od definovaného zorného poľa – minimálne rozmazaná oblasť, ktorú väčšina ľudí nevedome koriguje pohybom hlavy..

Zložitý výrobný proces umožňuje nenápadné začlenenie všetkých oblastí do skla. Okrajovú zónu každopádne každý vníma inak – preto väčšina výrobcov ponúka niekoľko variantov s rôzne veľkými okrajovými zónami.

Čo je potrebné vziať do úvahy pri kúpe multifokálnych okuliarov

Varifokálne okuliare-trend-prechádzka-krátkozrakosť-praktické

Pred Kúpte si varifokály Odporúča sa návšteva očného lekára, aby bolo možné presne určiť recept, potom sa šošovky vycentrujú a potom sa vyberie a upraví vhodný rám. Príslušné hodnoty sú veľmi dôležité pre konečný výsledok a spokojnosť zákazníkov.

Tí, ktorí hľadajú podrobné rady u optika, často dostanú aj užitočné tipy pre neskoršiu fázu zoznámenia. V zásade platí zlaté pravidlo – kto je skôr / cca. od 40 rokov / rozhodne sa pre varifokálne okuliare, zvyknete si na ne rýchlejšie. Predovšetkým je dôležité nosiť okuliare čo najčastejšie hneď od začiatku. Obvykle sa väčšina ľudí po niekoľkých dňoch cíti dobre a okuliare môže bez problémov nosiť, ale v individuálnych prípadoch môže bolesť hlavy a prípadne závraty trvať jeden až dva týždne, kým si na to zvyknete. Pomôcť môže jednoduchý trik – pohybovať hlavou dole / hore pomalšie, ako je na začiatku zvykom.

Progresívne šošovky v trende – aké sú rozdiely v kvalite?

Varifokálne okuliare-trend-ženy-počítačové okuliare-krátkozrakosť

Keď ste sa rozhodli pre varifokály, môžete si vyberať medzi rôznymi verziami a balíkmi – štandardnými, komfortnými a prémiovými. Ako sa však varifokály skutočne líšia??

Vysoko kvalitné okuliare v prémiovej kvalite sú vyrábané podľa vlastných požiadaviek a životného štýlu. Majú malé okrajové zóny a pohodlný rám. Po obdržaní okuliarov je možné okuliare v prípade potreby aj upraviť. Konečný produkt je preto vytvorený v úzkej spolupráci medzi optikom a výrobcom.

Existuje niekoľko variantov, z ktorých si môžete pri nákupe vyberať sami – internetové obchody ponúkajú veľa modelov a sú v porovnaní s obchodmi s okuliarmi flexibilnejšie, ale žiadne poradenstvo na mieste neexistuje. Obchody s okuliarmi naopak ponúkajú dobré rady, ale výber je väčšinou obmedzený. ako Výrobcovia ako Brille.de sa ukazujú ako optimálni napríklad, ktoré spájajú výhody oboch alternatív v jednej službe. Máte sieť partnerskej optiky, kde si každý môže nechať podrobne poradiť a objednať si svoje nové okuliare.

Varifokálne okuliare-trend-okrúhle-okuliare-retro-štýl