Štýl

Trend nočného oblečenia: S týmito tipmi môžete prežiť noc štýlovo

Pohodlná nočná košeľa na spanie v olivovo zelenej farbe si doprajte raňajky do postele

Pri vytváraní uvoľneného a pokojného prostredia na spanie sa veľa ľudí zameriava na matrac, izbovú teplotu a typ posteľnej bielizne. Pri tom však zabúdajú na jeden dôležitý aspekt: ​​správne nočné oblečenie má zásadný význam pre dobrý spánok. Nemalo by to byť len fantasticky krásne a štýlové, ale malo by to tiež viesť k dobrému pocitu, neobmedzovať pohyb a nespôsobovať nepohodlie. Našťastie dnešný trh ponúka široký sortiment skvelého nočného oblečenia. Rozmanitosť modelov vám umožňuje cítiť sa pohodlne v lete aj v zime. Môžete si teda vybrať správnu súpravu nočného oblečenia, ktorá je ideálna na relaxáciu alebo na špeciálnu príležitosť.

Nočné prádlo pre ženy, jednodielne alebo krátke pyžamo v mentolovej zelenej farbe s kvetinovým vzorom

Čo sa týka oblečenia na spanie, každý má svoje preferencie: zatiaľ čo niektorí radšej nosia pohodlné pyžamo, iní preferujú nočné košele alebo takzvané košele na spanie. Tu sú niektoré z najobľúbenejších modelov oblečenia na spanie medzi ženami:

Pyžamo (Pyžamo)

Vyplýva to zo štúdie norimberského inštitútu pre prieskum trhu GfK Nemci radšej nosia pyžamo a pyžamo. Väčšina pyžám sa skladá z nohavíc voľného strihu so šnúrkou na stiahnutie a topu na spanie. Pyžamovú súpravu je možné podľa sezóny tiež poskladať z rôznych vrchných a spodných dielov, napr. B. dlhé nohavice a košeľa s dlhým rukávom, 3/4 nohavice a košeľa s krátkym rukávom, šortky a tielko a ďalšie. Pri výbere pyžama dávajte pozor na bedrový pás pyžama – nemal by byť príliš tesný, ale ani visieť príliš voľne.

Nočná košeľa trendová biela nočná košeľa vyrobená z bavlny

Nočná košeľa (košieľka)

Ak hľadáte vzdušnú a ľahkú alternatívu k pyžamu, môžete sa rozhodnúť pre pohodlnú košeľu na spanie. Nočné šaty sú po kolená, širokého strihu a sú ponúkané v rôznych verziách s krátkym alebo dlhým rukávom. Nočné košele sú tiež ideálne na relaxáciu na pohovke. Jedinou nevýhodou je, že nočné košele sa môžu počas spánku ľahko vysúvať a krútiť.

krásne dámske spodné prádlo negližé na nočné šaty z bielej priehľadnej látky

Negližé (babydoll)

Máte radi spolupatričnosť? Potom si dajte zvodné nočné šaty v štýle negližé. Vzrušujúce detaily, ako sú priehľadné vložky, ozdobné mašle a čipkované dekorácie, robia z negližé skutočný šperk. Pretože typická detská bábika sa zvyčajne skladá z priesvitných tkanín, ako je čipka alebo šifón, a je dostatočne krátka na to, aby odhalila spodnú bielizeň a nohy, dala sa nosiť cez tangá alebo drzé nohavičky. Napríklad na Hirsefelt.de môžete objaviť pôvabnú dámsku spodnú bielizeň od CALIDA. Výtvory renomovanej švajčiarskej značky sú ideálne na strávenie romantických večerov a nežných nocí.

Nočná košeľa pre ženy biely bez rukávov dlhý vintage

Všetky ženy súhlasia s tým, že nikdy nemôžete mať príliš veľa oblečenia. Ale koľko nočného oblečenia je minimum pre dobre zásobený dámsky šatník? Aby ste si zaistili pohodlný spánok, mali by ste mať aspoň nasledujúce:

– hodvábna nočná košeľa na leto

– krátke pyžamo so šortkami

– teplé pyžamo alebo kombinéza na chladné obdobie

– niekoľko zvodných outfitov na horúce noci

Spacák pre ženy Pyžamový komplet nohavíc 3: 4 a top jarného leta

Nočné prádlo musí byť v prvom rade pohodlné a vysoko kvalitné. Uprednostňujú sa prírodné látky, ktoré umožňujú pokožke dýchať. Syntetické materiály, ako je viskóza alebo polyester, sú lacnejšie, ale nedokážu podporovať pokožku v jej prirodzených procesoch. U niektorých ľudí s citlivou pokožkou môžu syntetické pyžamá a nočné košele dokonca spôsobiť alergickú reakciu. Najlepším materiálom pre zdravý spánok je bavlna, hodváb a ľan. V zime siahnite po teplejších tkaninách, akými sú flanel, vlna a rúno.

Nemenej dôležitá je farba vášho nočného oblečenia. Aby sa telo a myseľ dostali do harmónie, odporúčajú sa púdrové tóny a jemné pastelové farby, ako je vanilka, mäta, ružová, baby blue a orgován. Vyhnite sa jasným farbám, pretože nepôsobia upokojujúco, ale skôr majú aktivačný účinok na nervový systém.

Spacák v upokojujúcich farbách vyberá marhuľové topy a šortky

Bez ohľadu na to, čo nám móda hovorí, vyberte si, čo sa vám páči. Nočné prádlo by malo byť predovšetkým pohodlné a pohodlné pre telo. Všetky ostatné požiadavky sú druhoradé. Nezabudnite, že naše telesné a duševné zdravie závisí od kvality spánku.

Zdroj obrázku: licencia CC0 unsplash.com