Štýl

Bicykel ako trendový objekt – pohodlné vybavenie dámy v roku 2016

trend bicykla dámsky bike-retro-look-modro-béžový-outfit-zladený

„Chcem jazdiť na bicykli, chcem jazdiť na bicykli“ – voľne upravené od Freddyho Mercuryho, to si asi mnohí myslia v krásny jarný deň. Pretože prvá kalendárna sezóna v novom roku necháva kvitnúť prírodu a stále viac vás pozýva na outdoorové aktivity. Bicykel je rýchlo vyzdvihnutý z pivnice, privezený na kontrolu a trasu do práce alebo týždennú nedeľnú prechádzku absolvuje dvojkolka. V posledných rokoch sa bicykel zmenil na trendový objekt: Existujú špeciálne navrhnuté pomôcky, najmä pre ženskú populáciu, ktoré sľubujú nielen bezpečnosť, ale aj trendový vzhľad..

1. Voľnočasová aktivita naprieč rodmi: Nezávislá cyklistika

bike trend-objekt-2016-pani-bike-mesto-kolo-jazdenie-moderné

Odkedy bol bicykel vynájdený, nebol vnímaný ako dopravný prostriedok všetkých pohlaví, pretože až na konci 19. storočia bola cyklistika „en vogue“ aj pre ženy a už sa na ňu tiež nehľadelo. veľa jastrabích očí. Do tej doby má cyklistika ženský aj mužský význam: Existujú špeciálne dámske bicykle a novšie modely bicyklov sa stali trendovými trendmi pre každé pohlavie a každú vekovú skupinu..

a) Moderná cyklistika: trendy a cyklistická zábava pre každú ženu

i.) Technické vlastnosti dámskych bicyklov a optické variácie

Takzvané dámske bicykle, ktoré sú prispôsobené ženskej anatómii, sa za tie roky etablovali iba na rôzne typy bicyklov. Zatiaľ čo spodný rám („dámsky alebo lichobežníkový rám“) je už dlho súčasťou ženských modelov na uľahčenie výstupu, výrobcovia medzitým tiež prispôsobili ďalšie úchyty na bicykel špeciálne tak, aby vyhovovali potrebám žien, aby sa zvýšil komfort a pocit bezpečia. je vytvorený. Najmä pri výrobe športových modelov – napríklad horských bicyklov – robia dodávatelia stále viac zmien, ktoré upravujú bežnejší tvar v „pánskej verzii“ s diamantovými rámami („pánske rámy“). Ostatné modely, ako napríklad holandský, mestský, trekový alebo plážový krížnik, sa však predávajú aj ako špeciálne dámske bicykle..

Vlastnosti dámskych bicyklov

• Rám je menší a stredová tyč má často zmenený tvar (napríklad znížená / zaoblená).

• Vzdialenosť medzi volantom a sedlom je kratšia ako na pánskom bicykli.

• Riadidlá sú zvyčajne nastavené vyššie ako na pánskych bicykloch.

⇨ Vzpriamenejší sed, ktorý ženy často uprednostňujú pred rovným sedením.

• Prílohy sú navrhnuté pre ženskú anatómiu (kratšie nohy, ruky a ruky).

• Vizuálne majú často v porovnaní s pánskou verziou modelu špeciálny dizajn alebo individuálnu farebnú schému.

ii.) Cyklistika a integrácia: cyklistické kurzy pre moslimských migrantov

Aj keď je žena na mestskom alebo horskom bicykli v tejto krajine normálna, v niektorých moslimských krajinách je tento obraz veľmi vzácny alebo vôbec nie. V Afganistane však pred niekoľkými rokmi moslimské ženy za pomoci neziskovej organizácie „Mountain2Mountain“ a jej sponzora Shannona Galpina spojili sily a vytvorili ženský národný tím, ktorý sa chce teraz kvalifikovať na olympijské hry 2020. V roku 2009 sa Galpin stala prvou ženou v Afganistane, ktorá skočila na horský bicykel, čím pripravila pôdu pre rodovú revolúciu na bicykli. Ich záväzok k rovnosti bol dokonca navrhnutý vo februári na Nobelovu cenu za mier. tento článok poskytuje ďalšie pozadie pre prácu tímu, o ktorom už bol natočený film „Afganský cyklus“. Nasledujúce video ukazuje úryvok:

Moslimské ženy sa aj v tejto krajine venujú cyklistike. Zatiaľ neexistuje žiadny športový tím, ale stále existuje niekoľko malých tímov, ktoré sa aspoň na krátky čas spoja, aby sa naučili spoločne jazdiť na bicykli. Budúcim cyklistom sa poskytuje pomoc v dobrovoľných spolkoch v rôznych mestách, aby mohli tráviť voľný čas bicyklovaním, nákupmi alebo športovaním – bez obmedzení. Cyklistika pre ženy znamená predovšetkým slobodu a nezávislosť.

Obsah cyklistických kurzov:

Kurzy sú väčšinou financované z darov a prebiehajú okrem iného v oblastiach výcviku dopravy. Minimálne praktická časť, ktorá nadväzuje na nemenej dôležitú teóriu. Pretože aby ženy bezpečne sedeli v sedle a cítili sa rovnako v premávke, vysvetlia im cyklistickú technológiu a pravidlá cestnej premávky skôr, ako prvýkrát šliapu do pedálov..

b) Elektrobicykel ako trendový bicykel: uvoľnený v horách a dolinách

trend na bicykli-e-bike-elektrický-pohon-turistika-horská dolina

i.) Cesta od bicykla seniora k lifestylovému vozidlu

Medzitým však už nejde len o jazdu na „normálnom“ bicykli, ktorý sa dá do pohybu vlastným šliapacím pohybom, po cyklochodníkoch a cyklotúrach prírodou, ale stále častejšie aj o jazdu na elektrobicykloch . Výhody elektrobicykla, ktorý okrem iného uľahčuje jazdu – najmä do kopca – spočiatku ocenili seniori, ktorí sú stále športoví, ale napriek tomu sú radi, že pri šliapaní do pedálov nepoužívajú príliš veľkú silu, najmä na dlhších cyklistických výletoch musia . Na trhu dvojkolesových motorových vozidiel sa rozlišuje medzi rôznymi variantmi elektrobicyklov a pedelecmi. Aj tie sú pre mladších cyklistov stále zaujímavejšie. Zmena v triede kupujúcich potvrdzuje nasledujúcu správu NDR potom kupujúci stále mladšia a už sa neobmedzujú iba na vekovú skupinu nad 50 rokov. V Nemecku je na cestách okolo 2,3 milióna elektrobicyklov a sprevádzajú ich “jazdcov” do práce, na nákupy, cez prírodu alebo počas týždenných školení.

Elektrobicykle a elektrobicykle sú k dispozícii aj v dámskej verzii so špeciálnou geometriou rámu a ďalšími funkciami dámskych bicyklov (pozri „Technické vlastnosti dámskych bicyklov a optické varianty“). V posledných rokoch prišli výrobcovia s inováciami, ktoré podporujú e-bike ako produkt životného štýlu, najmä v oblasti optiky a spracovania. Batéria sa stáva čoraz neviditeľnejšou, nabíjateľné batérie sú stále ľahšie a dizajn je stále farebnejší a trendovejší. Výrobcovia ponúkajú pedelec pre ženy so štýlom a trendom, ktoré sú k dispozícii vo viac ženských farbách – napríklad fialovej – s jasnými výraznými pneumatikami (napr. Béžovou) a zodpovedajúcimi taškami na bicykel. Návrhy často nadväzujú na známe trendy, ktoré sa dajú nájsť aj v iných odvetviach, ako je nábytok a móda-napríklad retro bicykel. Opisuje ďalšie inovácie a vývoj, ktoré okrem štýlového vzhľadu a trendových elektrobicyklov propagujú imidž bicykla od obyčajného dopravného prostriedku až po životný štýl. nasledujúci zápis do blogu.

Elektrobicykel – rýchlosť bez šliapania

• Je považovaný za malé „motorové vozidlo“.

• Poháňa ho elektromotor, ktorý sa zapína tlačidlom alebo otočným držadlom a funguje bez pedálovania.

• E-bicykel môže jazdiť rýchlosťou až 20 km / h pomocou motorového ťahu-e-bicykel môže jazdiť rýchlosťou až 45 km / h.

Pedelec – podpora pedálového pohybu

• Termín Pedelec sa skladá z elektrického cyklu Pedelec.

• Sú považované za bicykle podľa dopravných predpisov (pri maximálnej rýchlosti 25 km / h a výkone motora 250 wattov).

• Neexistujú žiadne požiadavky na prilbu, poistenie ani vodičský preukaz

ii.) Na čo si dať pozor pri nákupe a pred cestou

Každý, kto sa rozhodne pre bicykel s hybridným pohonom, musí často investovať viac ako do „jednoduchého“ mestského bicykla. Ceny sa v priemere pohybujú okolo 2 000 eur. Neskúsení cyklisti alebo tí, ktorí sa na bicykli necítia bezpečne, môžu byť spočiatku zahltení pedelecom. Športoví vodiči naopak nie sú vyzývaní, keď môžu dosiahnuť maximálnu rýchlosť 25 km / h bez pomoci motora.

Aby ste sa na pedeleci cítili bezpečne, malo by vždy zodpovedať vašej postave. Pri výbere sa často používa výška rámu, ktorá zodpovedá vašej vlastnej veľkosti tela – výška medzi stredom spodnej konzoly a horným koncom sedlovej trubky – bicykla. Spoľahlivé informácie o správnom modeli sa však dajú získať často až po testovacej jazde u špecializovaného predajcu, pretože okrem rámu sú rozhodujúcim kritériom správanie sa riadenia – napríklad v zákrutách – a správanie sa pri brzdení. na posúdenie. Celková prípustná hmotnosť je rozhodujúca aj pri kúpe bicykla, ktorý sa pohybuje okolo 120 až 300 kilogramov. Celková hmotnosť je určená nasledujúcimi faktormi:

• Telesná hmotnosť

• Hmotnosť bicykla

• Hmotnosť batožiny alebo iného riadu, ako je košík a zámok

Aby ste s bicyklom a súvisiacim vybavením dorazili bezpečne a pohodlne, brzdy by mali samozrejme tiež dobre fungovať – ​​odporúčajú sa hydraulické brzdové systémy s ráfikovými alebo kotúčovými brzdami, aby jazdec poháňaného „lifestylového produktu“ na dvoch kolesách nemal zísť zo sedla tak rýchlo hodí.

2. Všestranné vybavenie pre cyklistov a bicykle: pohodlný textil a ochrana

trend na bicykli-2016-výbava-helma-rukavice-ženy-podprsenka

Pre bezpečnú a pohodlnú jazdu na pedeleci, elektrobicykli alebo mestskom bicykli v trendovom retro vzhľade je rozhodujúce aj zabezpečenie bicykla a správneho cyklistického oblečenia. Pretože to zabraňuje príčinám nehôd a krádeží a zaisťuje pohodlné potešenie z jazdy.

a) Praktické a efektívne vybavenie

i.) Od topánok po prilby: čo je potrebné zvážiť

Každý, kto sa dostane na bicykel krátkou cestou do pekárne alebo na prehliadku mesta, nemusí nutne potrebovať špeciálne cyklistické oblečenie, a preto sa v takýchto prípadoch často používa pevná obuv a pohodlné oblečenie na každý deň. Iná je situácia s oblečením na športovú alebo dlhšiu túru cez víkendy. V prvom rade by ste mali bezpečne stáť na pedáloch. Aj keď by obuv mala predovšetkým poskytovať ľahkosť a stabilitu pri jazde na závodnom bicykli, pevné topánky, ktoré umožňujú silný krok, sú pri horskej cyklistike nápomocné.

Predovšetkým by ste mali používať priedušný funkčný odev: tričká a nohavice zo syntetických vlákien nenasávajú pot a zaisťujú, aby sa medzi telom a tkaninou nehromadilo žiadne nepríjemné teplo. K športovému vybaveniu patrí aj športová podprsenka z priedušného materiálu. Na rozdiel od tričiek alebo nohavíc je však pre podprsenku často zvolená nesprávna veľkosť. Len asi 20 percent všetkých žien nosí vhodnú veľkosť podprsenky, čo môže viesť k poruchám v dôsledku nedostatočnej podpory nielen v každodennom živote, ale aj počas cvičenia. Vhodná športová podprsenka absorbuje zhruba 75 percent pohybov hrudníka, „normálna“ podprsenka naopak len okolo 40 percent. Pri výbere správneho modelu vám špeciálni sprievodcovia pomôžu vybrať podprsenku podľa veľkosti vašich šiat, veľkosti podprsenky a intenzity športu, aby bolo chránené citlivé prsné tkanivo a zachovaná prirodzená pružnosť prsníka. Nesprávna alebo nedostatočná podpora môže rýchlo viesť k bolesti. Vyhne sa im pevnosť materiálu a široké ramienka športovej podprsenky.

iii.) Vyzbrojené proti dažďovým sprchám – čo chráni pred vlhkosťou

bike-equipment-rain-poncho-pláštenka-kapucňa

Keď svieti slnko, je to obzvlášť vhodné na uvoľnenú alebo športovejšiu cyklistickú túru. Počasie sa však môže rýchlo zmeniť, preto by vo výbave bicykla nemalo chýbať oblečenie do dažďa, pretože udržať dáždnik na bicykli je dosť náročné. Špeciálne všestranné bundy sú nielen nepremokavé a odvádzajú pot cez vetracie otvory, ale sú aj rýchlo pokrčené a zmiznú v obchodnej taške alebo v obchode..

Okrem saka sú k dispozícii aj vodeodolné hody, akými sú pončo v najrozmanitejších farbách a vzoroch – od červenej, ružovej alebo purpurovej až po prevedenie s bodkami, prúžkami alebo kvetinovými detailmi. Pončo má často odnímateľnú kapucňu, opasok, aby sa zabránilo rozstrelu, alebo integrované úložné vrecko. A nižšie, známe dažďové nohavice teraz môžu byť nahradené maxi sukňou, ktorá nemusí byť natiahnutá cez oblečenie, ale je jednoducho uviazaná ako zástera. Sukňa chráni pred dažďom a striekajúcou vodou od pása po lýtka a dá sa prispôsobiť v závislosti od výšky centrálnej tyče naberaním a podobne ako pončo sa dá zložiť do kompaktného formátu.

v.) Dámske sedlo – Na čo si dať pri výbere pozor

bicykel-ženy-sedlo-čo-poznámka-tvar-pohodlie

Ale nielen vaše vlastné telo, ale aj váš bicykel môže byť chránený pred dažďom. Najmä látkové sedlo rýchlo nasiakne vodou a zaistí mokré dno alebo jazdu v stoji. Toto a drahé kožené sedlo môže byť vybavené dažďovým krytom na sedlo, dokonca sú k dispozícii aj s bodkami, ktoré sa hodia k pončo a podobne, v jasných farbách alebo s veľkými kvetmi a grafickými vzormi.

Nevhodné sedlo môže spôsobiť nepohodlie a viesť k bolestiam v oblasti zadku alebo genitálií aj na krátke vzdialenosti. Ženy sa nemusia nutne spoliehať na „bočné sedlo“ na úľavu a na pohodlné nosenie. Pri výbere sedla je rozhodujúca vzdialenosť medzi ischiálními tuberozitami – ktorá je zvyčajne väčšia u žien ako u mužov -.

b) Dobre „chránený“ tím

i.) „Bezpečná ochrana“ bicykla

Spoľahlivé zaistenie je nevyhnutné, aby štýlový bicykel v retro štýle alebo športový horský bicykel mohli bez obáv zostať v nedohľadne – napríklad na prehliadku mesta. Na trhu je množstvo rôznych zámkov, ktoré sú špirálové, tuhé alebo sa dajú ľahko ohnúť. Pre istotu môžete dávať pozor na pečať kvality Všeobecného nemeckého cyklistického klubu („Odporúčaná kvalita ADFC“). Aby sa zachovalo tesnenie, zámky U, reťazové zámky, skladacie zámky alebo zámky rámu sú podrobené testom, ktoré sa týkajú nielen bezpečnosti, ale aj použiteľnosti. Ďalšie informácie o rôznych zámkoch nájdete na webová stránka nemeckého cyklistického klubu.

Tip:

Bicykel by nemal byť uzamknutý iba zámkom, ale mal by byť tiež spojený s stĺpmi plotu alebo stĺpmi žiarovky. Ak je to možné, je najlepšie zaparkovať bicykel v špeciálnych garážach pre bicykle.

ii.) Ochrana hlavy – prispôsobenie a prevedenie

cyklistika-trendová-výbava-prilba-dizajn-ochrana hlavy

Pri výbere prilby je nevyhnutné zabezpečiť, aby nebola ani príliš veľká, ani príliš malá. Navyše by mal byť dostatočne vypchatý zvnútra a nemal by nepríjemne tlačiť na hlavu, aby pri dlhšom nosení nastala bolesť. Okrem čalúnenia sú dôležité aj vetracie otvory, ktoré môžu byť pre rekreačného cyklistu a pohodové túry menšie, zatiaľ čo športový cyklista by sa mal pri jazde spoľahnúť na veľké otvory, ktoré zaistia dostatok čerstvého vzduchu na hlavu – takto to nie je. pod prilbou príliš rýchlo teplo.

Aj keď je známe, že prilba zaisťuje bezpečnosť, často sa necháva v obchode s bicyklami z dôvodu, že nie je povinné používať prilbu az estetických dôvodov. Teraz však existuje niekoľko štýlových modelov, ktoré nielen pútajú pozornosť, ale na prvý pohľad nevyzerajú ani ako prilba. Cyklistické prilby sú teraz potiahnuté tkaninou, navrhnuté v tvare klobúka alebo „maskované“ ako čiapka. Ochranné čiapky na bicykel majú zvyčajne na hornom okraji priezor, ktorý chráni mejkap pred stratou v daždivom počasí a pri ktorom sa dá chvost prevliecť cez vybranie na zadnej strane hlavy, aby bol v kondícii.

4. Bicyklovanie s dieťaťom a Bello

bezpečná

Malí a zvierací kopiloti, ktorí vás radi sprevádzajú na prehliadke mesta alebo v prírode, by mali byť tiež dobre chránení. Na zaistenie bezpečnosti detí a rodinného psa je potrebné primerané vybavenie.

a) Bezpečné sedadlo pre deti

i.) Sedadlo na bicykel a príves na bicykel: rozdiely a pokyny na nákup

Ak tí najmenší ešte nevedia bicyklovať samostatne alebo ak sú pre nich dlhšie túry stále príliš namáhavé, môžu byť prijaté bezpečne a pohodlne ako cestujúci na sedadle alebo v prívese. Na sedadle bicykla môžu deti do šesť rokov vpredu za volantom vziať maximálne 22 kilogramov a vzadu až 15 kilogramov. Ak deti sedia vpredu, rozhovory môžu prebiehať počas jazdy, zatiaľ čo malé deti vzadu sú spravidla viac chránené pred vetrom. V každom sede je však dôležité zabezpečiť, aby sa nohy nemohli zachytiť o špice.

Tip:

Pásy by mali dobre sedieť a každú chvíľu by sa mala kontrolovať ich pevnosť a správne zatváranie. Navyše, tí najmenší by mali byť vybavení vhodnou detskou prilbou.

Deti sú ešte viac chránené pred vetrom v prívese na bicykel. Tieto spravidla ponúkajú jedno alebo dve miesta a sú navrhnuté pre hmotnosť do 70 kilogramov. Ak s vami cestuje iba jedno dieťa, malo by sedieť v strede prívesu – táto a široká poloha kolies zaisťujú väčšiu rovnováhu a zabraňujú prevráteniu prívesu.

b) Štvornohý priateľ ako druhý pilot

na bicykel-pes-pes-košík-na čo si dať pozor

i.) Zariadenie pre bezpečný beh psa vedľa bicykla

Pri chôdzi na bicykli by malo dobre fungovať puto medzi majiteľom a psom, a preto je základná poslušnosť jedným z najdôležitejších predpokladov bicyklovania s vašim štvornohým priateľom. Pretože ak pes behá medzi kolesami alebo sa dá ľahko rozptýliť inými psami alebo ľuďmi, môže to byť nebezpečné. So skúseným cyklistickým tímom môže byť pes vedený napríklad s joggingovým vodítkom, ktoré možno previesť cez rameno okolo žalúdka alebo ho držať v ruke. Špeciálne vodítka na bicykel a na behanie používajú na tlmenie trhavých pohybov psa zadný tlmič.

Na jednoduchšie vedenie psa je možné použiť takzvaný jumper. Oceľová rúrka so zavesením je pripevnená k rámu bicykla. Jumper slúži ako rozpera a zaisťuje, aby pes nemohol behať medzi kolesami.

Tip:

Pred jazdou v mestskej premávke by ste mali absolvovať testovaciu jazdu s košom a psom, pretože ďalšia hmotnosť a pohyby psa môžu ovplyvniť správanie sa pri jazde.

ii.) Jazda v koši pre psa – aké funkcie by kôš mal mať

Pre menších psov sú k dispozícii aj koše na psy, ktoré je možné pripevniť na bicykel rovnako ako detskú sedačku. Sú k dispozícii v rôznych prevedeniach – od koša vyrobeného z látky, ktorý je možné uzavrieť vetru odolným zipsom, až po košík z vŕby s priehradovou strechou.

Kôš pre psa:

• Ochrana pred vetrom a vlhkosťou.

• Pohodlné sedadlo (košík je možné okrem čalúnenia vyložiť aj vašou obľúbenou dekou).

• Veľký výber: modely sú k dispozícii pre rôzne modely bicyklov.

Medzi tým by ste mali vždy urobiť prestávky, aby si pes mohol natiahnuť nohy a piť – obzvlášť v teplom období. Na cestách sú k dispozícii skladacie misky a dávkovače vody, ktoré pozostávajú zo systému skladacích misiek na fľaše.

5. Záver

Bicykel sa čím ďalej tým viac prepracoval k lifestylovému produktu, v ktorom okrem iného zohrali svoju úlohu aj dámske bicykle vo farebných prevedeniach alebo e-biky. Pokiaľ ide o prilby, sedlá a podobne, okrem bezpečnosti sa osobitne kladie dôraz na prevedenie dámskych verzií. Pred štartom na začiatku leta je dôležité aktualizovať svoj vlastný bicykel z hľadiska technológie a štýlu.

Obrázky:

Obrázok 1: © vladstar – fotolia.com (# 69279050)

Obrázok 2: © vadymvdrobot – fotolia.com (# 112110032)

Obrázok 3: © Patrizia Tilly – fotolia.com (# 107520188)

Obrázok 4: © WavebreakMediaMicro – fotolia.com (# 108595674)

Obrázok 5: © Christian Müller – fotolia.com (# 91795061)

Obrázok 6: © Ingrid Hoffmann – fotolia.com (# 36148993)

Obrázok 7: © industrieblick – fotolia.com (# 95832560)

Obrázok 8: © JackF – fotolia.com (# 109524837)

Obrázok 9: © lilu13 – fotolia.com (# 65343018)