spálňa

Nápady na zariadenie – vytvorenie príjemnej atmosféry v spálni

Postaviť spálne proti nespavosti znamená nápady

Prísť po práci domov, dať si niečo k jedlu, odpočinúť si na pohovke, potom ísť spať a pokojne spať do druhého rána je pre mnohých pracujúcich ľudí veľmi dôležité. Pretože je dnešný profesionálny svet veľmi stresujúci a spojený s vysokými nárokmi, je nevyhnutné, aby ste našli mier vo svojich vlastných stenách. Nie každý však vie, ako zariadiť miestnosti tak, aby sa vytváralo pohodlie a mohli vypnúť z každodenného života. S niekoľkými radami sa to však dá urobiť rýchlo.

Nápady na zariadenie – v spálni môžu aj malé veci pôsobiť rušivo

Zariaďte spálne tak, aby vytvárali uvoľnenú atmosféru

Aby bola atmosféra domova pokojná a útulná, existujú body, ktoré je potrebné vziať do úvahy.

Vo všeobecnosti by steny nemali obsahovať žiadne malé vzory, pretože tieto často pôsobia nepokojne. Ak absolútne chcete ako dekoráciu špeciálny vzor, ​​obmedzíte sa na jednotlivé oblasti a nastavíte s ním iba akcenty.

Často pomôže, keď sa obyvatelia vydriapajú. Mnoho malých dekoratívnych predmetov zaisťuje, že oko má vždy čo objavovať a mozog sa nemôže uvoľniť. Početné bábiky, medvedíky, modelky alebo iné zberateľské predmety potom odnesú do samostatnej miestnosti, ktorú odteraz možno využívať ako hobby miestnosť..

Pri týchto dvoch opatreniach sa už vrátilo do domu veľa pokoja. Teplo je nevyhnutné na vytvorenie útulnosti. To sa dá dosiahnuť rôznymi metódami. Hrubý čalúnený nábytok často vyzerá pohodlnejšie ako kožené sedacie súpravy, ktoré sú studené na dotyk. Ak sú na pohovke alebo kresle nejaké mäkké vankúše alebo vlnená deka, vzniká potreba rýchlo si sadnúť a pomazliť sa. Mäkké svetlo a niekoľko sviečok by samozrejme nemalo chýbať.

Nápady na nábytok – drevo vyžaruje teplo

Interiér Feng Shui v ázijskom štýle proti rušeniu ovečkami

Neupravené drevo je materiál, ktorý často vydáva teplo. Nie je však pre každého, aby obložil svoje izby drevom alebo si postavil drevený stôl. V mnohých prípadoch stačí použiť malé príslušenstvo vyrobené z tohto prírodného materiálu. Zrkadlá s dreveným rámom, škatule alebo podložky sú k dispozícii v obchodoch. Ak chcete niečo výnimočné, môžete dokonca nájsť koberec alebo svetlá vyrobené z dreva.

Ktoré farby majú upokojujúci účinok a ktoré nie?

Nočné stolíky do komody z dreva Feng Shui zapustené svetlá

Farby na stenách tiež zohrávajú dôležitú úlohu. Napríklad modrá, zelená alebo hnedá pôsobia upokojujúco. Obyvatelia sa lepšie vyhýbajú červenej, pretože táto farba má stimulačný účinok. To platí najmä v spálni, keď sú trpíte nespavosťou alebo bojujete s nočnými morami. Tiež má zmysel zakázať elektrické zariadenia zo spálne. Ak ste citliví na žiarenie, môže sa vám v noci ťažko spať. Namiesto sledovania televízie v posteli je dobré si prečítať knihu. Okrem žiarenia je pre mozog ťažké vypnúť pred televízorom a čas na zaspanie sa oneskoruje.

V závislosti od ročného obdobia existuje ďalšia pomoc, aby ste mohli lepšie relaxovať doma. Mnoho ľudí už využíva aromaterapiu tým, že si založí aromalampu a šíri tak v miestnosti určité esenciálne oleje. Relaxačný účinok má napríklad levanduľa alebo ruža. Je však dôležité nepoužívať umelé oleje, pretože nemajú rovnaký účinok ako prírodný esenciálny olej. Snahu navyše netreba preháňať: Ak je koncentrácia príliš vysoká, môže sa dostaviť nevoľnosť alebo bolesti hlavy. Preto je potrebné dodržať správne opatrenie.

Ťahanie okien môže viesť k nespavosti

ozdobte vzor zrkadla na manželskú posteľ

Okrem zariadenia je dôležité aj to, aby bol byt alebo dom konštrukčne v dobrom stave. Ak je v izbách často chladno, ľahko zistíte, či ťahá oknami, takže si môžete vyskúšať, či skutočne ťahá oknami:

Okno musí byť otvorené, obyvateľ položí na pečiatku list papiera a zatvorí okno. Ak sa list teraz dá vytiahnuť, tesnenie je porézne a dovnútra môže prúdiť studený vzduch. Ak je však zaseknutý, nemôže byť proti tomu oknu, že je v miestnosti zima.

Potom môže byť potrebné nechať izoláciu skontrolovať odborníkom. Každý, kto musí neustále bojovať proti chladným a mrazivým pocitom, len ťažko nájde pokoj.