Priateľský k životnému prostrediu

Inovatívny test slnečných kolektorov spoločnosťou Google – oplatí sa slnečná sústava?

Test solárnych panelov-hodnotenie-účinnosť-nový-projekt-google

Chcete vybaviť svoj dom solárnymi panelmi a hľadáte užitočné informácie? Úvodné posúdenie odborníkom by bolo náročné a pravdepodobne by stálo príliš veľa. Tím Google, inšpirovaný cieľom sprístupnenia podrobných informácií používateľom internetu, zahájil projekt pre inováciu Test solárnych panelov vytvorený.

Test slnečných kolektorov spoločnosťou Google určuje účinnosť slnečnej sústavy na streche

Slnečné kolektory testujú analýzu úspor slnečného žiarenia na ploche Google

Projekt strešného okna od americkej spoločnosti Google je online nástroj, ktorý používateľom pomáha rozhodnúť sa, či do svojho domu investovať alebo nie. Program používa údaje a informácie z aplikácie Google Earth na analýzu charakteristík príslušného miesta. Poskytuje užitočné informácie o tom, ako efektívne budú slnečné kolektory pre vašu vlastnú strechu.

Legenda o teste slnečných kolektorov spoločnosťou Google

Test slnečných kolektorov google-roof-tieň-slnko-vypočítať

Tento nástroj berie do úvahy vlastnosti, ako je tieň, zarovnanie strechy, historické miestne poveternostné podmienky a všetky možné polohy slnka v roku, aby mohol predložiť čo najpresnejšiu analýzu. Užívatelia sa pozerajú na mapu, kde je šírenie slnečného svetla na streche zobrazené v rôznych farbách.

Analýza slnečného svetla, dostupného priestoru a budúcich úspor

slnečné kolektory-test-nápad-google-úspory-odhad-výrobca-vyhľadávanie

Po analýze test solárnych panelov vytvorí odhad strechy, ktorý zahŕňa hodiny slnečného svetla za rok a presnú plochu solárnych panelov. Ďalej sa vypočíta vyhodnotenie výsledku úspor a jediným kliknutím môžete kontaktovať výrobcov solárnych systémov odporúčaných spoločnosťou Google.

Slnečné kolektory na slnečnej streche sú praktické, ekonomické a ľahko sa inštalujú

solárne kolektory-test-google-hodnotenie-inovatívny-projekt

Program Project Sunroof je teraz k dispozícii iba v USA, ale Google dúfa v globálne prijatie v nasledujúcich rokoch. Ak sa však rozhodnete používať slnečné kolektory, dôrazne odporúčame najať odborníka na dodatočnú kontrolu.

* Môžete nájsť ďalšie informácie o Project Sunroof tu.