Priateľský k životnému prostrediu

Trvalo udržateľný rozvoj prostredníctvom technologicky optimalizovaných prírodných materiálov

Trvalo udržateľná konštrukcia biologických kompozitov Kebony Pavilion Biopolymér vystužený prírodnými vláknamiKreod Pavilion, Londýn

Časy, keď ste chceli ovládnuť prírodu technicky a deštruktívne, sú preč. Nová éra začína inovatívnymi metódami na zlepšenie technických a estetických vlastností materiálov. Rad nových materiálov predstavuje revolučnú a podpornú technológiu Trvalo udržateľný rozvoj architektúry, konštrukcie a dizajnu. Tím odborníkov z Británie Materiálna rada, špecializujúca sa na technologickú optimalizáciu prírodných materiálov, zdôrazňuje výhody použitia týchto materiálov. Uvedené príklady jasne ukazujú, že moderné a konkurencieschopné výrobky je možné vyrábať pomocou inovatívnych techník a pokročilých postupov.

Optimalizované prírodné materiály znamenajú udržateľný rozvoj a technický pokrok

Dizajnový Madrid Barajas letiskové vlnité obkladové lamely-bambusLetisko Barajas, Madrid

Novo vynájdené materiály založené na prírode prispievajú k harmonickému vzťahu s najbližším okolím a životným prostredím. Sú konkurencieschopné voči zavedeným syntetickým výrobkom. Na rozdiel od nich sú optimalizované prírodné materiály účinnejšie pri používaní, biologicky odbúrateľné, recyklovateľné, udržateľné a estetickejšie. Ich mimoriadne vlastnosti otvárajú architektom a dizajnérom nové obzory.

Inovatívne výrobné techniky zlepšujú svet materiálov

odolný materiál Silestone Prexury Cosentino prírodné materiály fosílny-polodrahokam-achát

Zvlášť oddaný jednému Trvalo udržateľný rozvoj je španielsky výrobca Cosentino. Zameriava sa na zodpovednú výrobu prírodných produktov zo surovín. Rodina produktov Silestone Prexury predstavuje odolný a trvanlivý materiál vyrobený z fosílií a polodrahokamov. Vďaka tomu je mimoriadne vhodný na fasádne obklady a interiérové ​​práce.

Silestone hmlovina pozostáva z kamennej zmesi s podstatným podielom kremeňa 94% 

Prírodný materiál Cosentino Obnovený kremenný kameň, pokročilé výrobné techniky

Fyzikálne zmeny v stavebníctve

Priečka deliacej steny prírodný kameň spracovanie mozaiky štruktúra-lithos dizajnová stena

Vďaka inovatívnym počítačom riadeným výrobným procesom vyvinuli výrobcovia nové spôsoby povrchovej úpravy materiálov, ktoré sú praktickejšie a lacnejšie. Tradičný spôsob ručného opracovávania povrchov prírodného kameňa je časovo veľmi náročný a náročný. Používa sa na túto úžasnú trojrozmernú mozaiku Dizajn Lithos iba počítačové modelovanie a 5-osé CNC stroje. Povrchy vytvorené precíznym spracovaním prírodného kameňa majú geometrickú textúru a v interiérovom dizajne fungujú ako modulárne oddeľujúce prvky.

Optimalizované organické materiály prinášajú revolúciu v architektúre a dizajne

rýchle obnoviteľné suroviny bambusové výrobky proces trvalo udržateľného rozvoja

Prírodné materiály sú vďaka svojmu prirodzenému tvaru vhodné na niekoľko použití. Vďaka aplikácii nových výrobných techník môže bambusové drevo v architektúre a dizajne nahradiť konvenčné drevo. Bambus je rýchlo rastúci prírodný materiál s obľúbenými funkčnými a estetickými vlastnosťami. Moso – výrobca z Holandska sa zameriava na trvalo udržateľný vývoj nových bambusových výrobkov. Panely, dyhy, dosky, bloky a ďalšie je možné vidieť v širokej škále produktov. Bambusové výrobky si môžu byť v stavebníctve veľmi blízke. Líšia sa svojim vzhľadom – proces karbonizácie cukru mení farbu.

Vývoj nových bambusových výrobkov

Výroba bambusového dreva optimalizovaná pre drevený materiál Moso spoločnosť Holland

Nové prírodné materiály reformujú materiálne prostredie

bambusové strešné opláštenie terminálu letiska Madrid Richard Rogers Partnerské bambusové lamely

Toto je nový terminál letiska Barajas v Madride, ktorý navrhol Partnerstvo Richarda Rogersa. Spodná časť strechy bola obložená jemne zakrivenými bambusovými lamelami od spoločnosti Moso. Rozloha 212 000 m2 je skutočným architektonickým vrcholom.

Technologicky optimalizované kompozitné materiály

Tekuté tuhé látky-organické Inštalácia technicky optimalizovaných prírodných materiálov

Nemusíte sa obmedzovať na homogénne prírodné látky. Navrhnuté materiály sa stali nepostrádateľnými pre trvalo udržateľný vývoj výrobkov. Sú vyrobené tak, aby spĺňali špecifické požiadavky na kvalitu, a sú kombinované so špeciálnymi kompozitnými materiálmi. Kompozitný materiál „Fluid Solids“, vynález dizajnéra so sídlom v Zürichu Porazte Karrera, je vyrobený z prírodného poľnohospodárskeho odpadu a vedľajších produktov. Je bez zápachu, úplne biologicky odbúrateľný a netoxický. Pomocou techník, ktoré sa už používajú pri termoplastoch, je možné tkaninu tvarovať a farbiť. Organické spojivo umožňuje výrobu predmetov v limitovaných edíciách alebo malých sériách.

Organické spojivové tekuté tuhé látky

Biologicky odbúrateľný kompozitný materiál Beat-Karrer Zurich Technologie

Prírodný materiál – bez zápachu a biologicky odbúrateľný

Beat-Karrer Navrhnúť organické materiály tekuté pevné látky-výrobný proces moderný optimalizovaný materiál

Concept Space IV od Architonic 

Organický obraz znamená dizajn stánku Fluid Solids Karrer Milano-Design Week 2013

Stánok pre veľtrhy dizajnu so sochárskym charakterom je vytvorený z materiálu Fluid Solids.

Vďaka chemickým procesom revolučné materiály s vynikajúcimi vlastnosťami

moderná architektúra udržateľného rozvoja Projekt Duggan Morris Platowood BearhurstFoto: James Brittain

Vďaka chemickým zmenám v štruktúre a tvare na molekulárnej úrovni je dobre známe, že sa zlepšujú výkonnostné vlastnosti materiálu. Platowood je nový chemicky ošetrený drevený výrobok. Architekti ho použili ako základný materiál na opláštenie projektu Old Bearhurst v anglickom Kente Duggan Morris.

Technicky optimalizované materiály na prírodnej báze

Platowood chemicky vylepšil výkonné výrobné techniky odolné voči opotrebovaniu

Ďalšie produkty na trhu, ktoré boli chemicky vylepšené, sú Thermowood, Accoya a Kebony – konkurencieschopná a udržateľná alternatíva pomaly praného topenového a tvrdého dreva..

Most Accoya – Mojžišov most v Halsterene, Holandsko – von RO&AD Architecten

technicky vystužené drevo Accoya Moses Bridge-Halsteren Holland-RO & AD-architekt

Technicky spracované drevo Kebony je vyrobené procesom kebonizácie – polymerizácie. Bežný drevený materiál je impregnovaný tekutým organickým odpadom. Technicky vyrobený biopolymér furán posilňuje štruktúru bunkových stien. Takto ošetrené drevo sa stane odolnejším, odolným voči hmyzu a hubám, trvanlivé, tvarovo stále a bez toxínov. Vedľajším účinkom je zmena zafarbenia.

Bezúdržbový materiál Kebony

Most Accoya Wood Moses Holland RO & AD Optimalizované prírodné materiály Trvalo udržateľný rozvoj

Inovatívne materiály, ktoré sa používajú v architektúre a dizajne, sú biopolyméry vyrobené zo živých organizmov a vystužené prírodnými vláknami. Biokompozity sú alternatívou k polymérom vystuženým sklolaminátom.

Pavilón Kreod v Londýne vyrobený z biokompozitov vystužených prírodnými vláknami

Inovatívne materiály Architektúra-dizajnový pavilón-Kebony Drevo žije

Louisiana pavilón dánskej firmy 3XN – Louisiana Museum of Modern Art

Bezúdržbový materiál-Pavilón z dreva vystuženého vláknami Kebony Dánske kancelárie-Múzeum 3XN-moderné-umenie-nové

Podporujte rast prostredníctvom zelených inštalácií

vertikálna zelená inštalácia-stabilizovaná lišajník-Benetti MOSS- záhrada

Zelené strechy, fasády obložené rastlinami a živé mestské farmy sú oddávna súčasťou mestskej architektúry a prispievajú k celkovému čisteniu vzduchu. Integrácia prírody do architektonického systému sa dostala pod kontrolu. Vertikálna záhrada Benetti Moss, zložená z panelov so stabilizovaným lišajníkom vloženým do živicového základu, je výrobkom spoločnosti Benetti. Je vhodný na vnútorné použitie a reguluje obsah vlhkosti. Lišajník nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť, je robustný a darí sa mu aj bez priameho slnečného žiarenia.

Obývacia stena BenettiMoss

Inštalácia zelenej steny BennettiMOSS na čistenie vzduchu-lišajník

Používajte biologické mechanizmy

hamburg Výstava udržateľnej architektúry mikro rias živo zasklené fasádne prvky

Inžinierska kancelária Arup predstavil ambiciózny projekt BIQ House na „bioadaptívnu“ fasádu na hamburskej medzinárodnej stavebnej výstave. Sklenené fasádne prvky poskytujú úkryt pre rôzne mikroriasy. Živé mikroriasy rastú v obvodovom plášti budovy a ponúkajú ochranu pred slnkom, ochranu súkromia, tepelnú izoláciu a zvukovú izoláciu. Organizmy absorbujú slnečnú energiu a ohrievajú vodu v nádrži s teplou vodou. Staré riasy sa zozbierajú a nechajú kvasiť v zariadení na výrobu bioplynu – to opäť generuje energiu.

V obálke budovy žijú mikroriasy

Bioadaptívna fasáda Udržateľný pilotný projekt Medzinárodná stavebná výstava v HamburguFotografie: © Colt International, Arup Germany, SSC GmbH

8 House by BIG Denmark, Kodaň – inštalácia zelenej strechy

Zelené strechy ekologické mestské farmy-udržateľný rozvoj-architektúra-VEĽKÝ 8DOM

Dobrý dom od RO&Architekti AD v Roosendaale

Inštalácia obytnej budovy so zelenou strechou Good-House RO & AD-architekt RoosendaalFoto: Erik Stekelenburg

Laserová rezačka na solárny pohon

Zachytávanie slnečnej energie Laserová rezačka Markus Kayser SolarSinter 3D tlačiareň pieskových štruktúr

Dizajnéri vytvorili na základe výskumu nových prírodných zdrojov energie a ich použitia ako nástrojov Markus Kayser V roku 2010 laserová rezačka poháňaná slnečnou energiou. Zachytená slnečná energia poháňa mechanický rezač a pomocou lúčov cez sklenenú šošovku rezá 2d segmenty.

Zachyťte slnečnú energiu

Zariadenie Markus Kayser SolarSinter na tavenie púštneho kameňa pomocou slnkaAutor fotografií: Amos Field Reid

Zariadenie Kayser Solar Sinter využíva slnečné lúče na roztavenie púštneho piesku Sahary. Pevné objekty sú transformované pomocou technológie 3D tlače SLS. Štúdia z roku 2008, ktorú vykonali architekt Magnus Larsson a Ordinary Ltd. ukazuje, že baktérie je možné použiť na premenu veľkých pieskovcových útvarov v púšti. Obrovská organická 3D tlačiareň v tvare D vyvinutá spoločnosťou Foster & Partnerská kancelária je mimoriadne praktická v ťažko dostupných oblastiach, pretože stavebný materiál sa vyrába na mieste. Stúpajúca technológia bude jedného dňa použitá pre štruktúry utesnené na Mesiaci, aby ich bolo možné vyrobiť z mesačnej Zeme.

Inovatívna technológia v 3D tlačiarni obrovských baktérií-laboratórium Magnus Larsson

Technológia 3D tlačiarne pieskovec stavia inovatívny ambiciózny proces

CEZ ARCHITONICKÉ