Priateľský k životnému prostrediu

Elektricky poháňaná jachta – ekologická Q30 je tichý športovec

jachta elektrický pohon moderný tichý ekologický

Konštruktér Janne Kjellmann pracoval takmer 12 rokov na vývoji novej super tichej jachty s elektrickým pohonom – jeho lodenica „Q“ slúži segmentu strednej veľkosti a špecializuje sa na výrobu motorizovaných minimalistických jácht. Za jednoduchou estetikou modelu Q30 stojí skutočná športovkyňa, ktorá si v segmente stredných veľkostí počína dobre a svojou ergonomickou, pevnou konštrukciou sľubuje vynikajúce správanie na mori..

Elektrická pohonná jachta – vylepšená účinnosť a hydrodynamika pre pohodlný výlet

jachta elektrický pohon kormidla drevo ovládanie dotyková obrazovka

Podľa hesla „Cesta je cieľ“ bola jachta s elektrickým pohonom navrhnutá špeciálne s myšlienkou príjemnej cesty. Je vybavený lítium -polymérovými batériami s kapacitou 30 kWh, ktoré môžu jazdiť na 9 uzlov a dosiahnuť maximálnu rýchlosť pôsobivých 15 uzlov.

jachta elektrický pohon ležadlo polstrovanie úložný priestor paluba

Motorový pohon boduje nízkymi emisiami CO2 a nízkou hladinou hluku. Vystredené závažia zaisťujú lepší vstup do vĺn a znižujú búšenie. Vďaka modernému systému ovládania s dotykovým displejom sa dá na jachte plaviť prakticky stlačením tlačidla.

Jachta s elektrickým pohonom – kokpit a salónik sľubujú najvyššiu úroveň pohodlia

jachta elektrická pohonná kabína sedacia časť okno

Vysokú kvalitu je možné vidieť už pri vstupe do zádi – vstavané ležadlo s nastaviteľným operadlom ponúka úložný priestor pre plavky a priestor pre dvoch dospelých. Hneď vedľa je malý jedálenský stôl, kde sa môžu pohodlne usadiť štyria ľudia. Cesta na prednú palubu vedie k ovládacej konzole na oboch stranách stola. Otvorené usporiadanie vytvára pre vodiča a jeho hostí príjemnú spoločenskú atmosféru. Odtiaľ sa uvoľňuje prístup do kabíny – úzka ležadlová plocha v tvare L ponúka príležitosť oddýchnuť si od silných slnečných lúčov alebo vetra. Všetky okná je možné sklopiť, a preto umožňujú vetranie kabíny. Jachta je vybavená všetkým potrebným na krátke výlety, no prenocovať v žiadnom prípade nie je možné.

jachta elektrický pohon vo vnútri zariadenia moderná biela kabína

Pohodlné, ekologické, ergonomické, veľmi efektívne a ľahko ovládateľné – jachty značky „Q“ sa etablovali ako ekologická alternatíva k hybridom a modelom poháňaným naftou.

jachtový elektrický pohon ekologicky stabilná

jachtový elektrický pohon stoličiek pre štyri osoby

priestorový úsporný tichý motor jachty

Výrobcovi Q-Yachts