Podlahy a dlažba

Bambusové podlahy: Zvlášť besné sú prírodné podlahové krytiny

bambusová podlaha-drevená podlaha-les-tropické-rastliny-pestovanie

V tejto dobe prehodnocovania sa stále viac ľudí spolieha na prirodzenosť a ekologické opatrenia. Starostlivé používanie energetických zdrojov je stále dôležitejšie a elementárnejšie. Počnúc výživou až po dizajn domu, bytu a záhrady. Elektrická energia sa vyrába pomocou slnečnej energie, v domácnosti sa vykonávajú opatrenia na úsporu energie a pozornosť sa venuje aj čo najmenšiemu plytvaniu pitnou vodou. Elektromobily sú v plnom prúde a ľudia stále viac premýšľajú o tom, čo môže byť pre životné prostredie dobré, a nebrániť sa tomu proti zlému.

Prírodné podlahové krytiny sú v móde: obzvlášť bambusové podlahy

Bambusová podlaha-drevená podlaha-moderný-podlaha-podlahy-jednoduchá

Čo sa týka výberu podlahových krytín, prírodné materiály sú stále obľúbenejšie. Majitelia sa spoliehajú predovšetkým na drevené podlahy, ale trend smeruje k udržateľnosti. Takmer žiadny iný prírodný produkt nemôže byť tak jasne a stopercentne priradený ako bambusové podlahy. Bambus rastie veľmi rýchlo a dá sa veľmi často zbierať bez poškodenia. Materiál je extrémne odolný a robustný a môže byť použitý v dome, byte a záhrade rôznymi spôsobmi.

Drevené podlahy sú prírodné, ale nie udržateľné

Bambusová podlaha-drevená podlaha-materiál-drevo-detailný pohľad

V dnešnej dobe sú určite prvou voľbou pre prírodné podlahové krytiny stále veľmi často drevené podlahy. Parkety vyrobené z rôznych druhov dreva sú ponúkané a kladené v rôznych farbách, vlastnostiach a zrnách. Samotným materiálom je samozrejme drevo, ale skrýva veľmi dôležitú nevýhodu. Či už ide o smrek, buk, dub alebo smrekovec, všetkým trvá nespočetné roky, kým dosiahnu pôsobivú veľkosť, než budú konečne vyrúbané na spracovanie. Je pravda, že zalesnenie pomocou výsadby klíčkov je pozadu, aby sa umožnil opätovný rast nových kultúr stromov. Stromy však nerastú tak rýchlo, ako je potrebné a spracované drevo. Panuje zhoda v tom, že čoraz viac lesných oblastí sa stáva obeťou mnohých holín, aby výroba dreva mohla bežať na plné obrátky a prinášať výsledky. Dokonca ani špeciálne plemená severského smreka, ktorým na rast trvá iba niekoľko rokov, nestačia na uspokojenie celosvetového dopytu po dreve.

bambusová podlaha-drevo-rastlina-les-tropická-plantáž-pestovanie

To, čo je obzvlášť desivé, je napríklad trvalé ničenie starých stromov v dažďových pralesoch okolo Amazónie. Každý deň je tam vyrúbaných tisíce stromov, ktoré majú byť odoslané po celom svete. Veľmi ohrozená je nielen tamojšia populácia stromov, ale aj celá živočíšna ríša v tomto regióne a tiež všetky nízke rastliny, ktoré vôbec umožňujú ekologickú rovnováhu dažďového pralesa. Pretože sú na čistine úplne zničení. Výber podlahy z dreva preto nie je z ekologického hľadiska udržateľný a ohľaduplný k životnému prostrediu.

Bambusové podlahy: ušľachtilé a extrémne udržateľné

Bambusová podlaha-drevená podlaha-podlaha-tmavo-moderná

Žiadna rastlina, ktorú možno použiť ako materiál na podlahové krytiny alebo viac, nemôže rásť tak rýchlo ako bambus. Tento prírodný produkt vystrelí každý deň niekoľko centimetrov a s touto vlastnosťou je na vrchole zoznamu udržateľných produktov. Bambus preferuje rast v tropických oblastiach Ázie. Niekedy tam rastú obrovské bambusové lesy, ktoré sú také husté, že si pri prechádzke nevidíte ruku pred očami, nehovoriac o oblohe. Stonky bambusu rastú husté a bujné niekoľko metrov smerom k dennému svetlu a ani po niekoľkých rezoch nie sú ním ovplyvnené a naďalej rastú. Ako prírodný a predovšetkým udržateľný výrobok je ideálnym partnerom pre krásnu a jemne vyzerajúcu bambusovú podlahu. Teraz je tu jeden veľký Ponuka pokiaľ ide o bambusové podlahy na trhu a dopyt neustále rastie. Bambus je vhodný aj ako základný materiál pre rôzne kusy nábytku. Pohodlie pri sedení a ležanie je tu možné obzvlášť zdôrazniť na základných rámoch z bambusu. Prirodzenosť a flexibilita tohto produktu sa nedá porovnať s žiadnym iným a práve to robí z bambusu absolútneho lídra medzi prírodnými materiálmi, ktoré je možné používať s čistým svedomím s prihliadnutím na ekologické zásady. Ázijci si tento prírodný produkt vážia tisíce rokov a stále stavajú celé domy z čistého bambusu a celý svoj interiér navrhujú kusmi nábytku z bambusu. Stoly, postele, stoličky, komody, skrine, podlahy a podobne je možné v tejto krajine objednať aj z čistého bambusu.

Skrášlite miestnosť nenáročnými rastlinami

Bambusová podlaha-drevo-rastliny-izbové rastliny

Ak si to chcete doma zariadiť skutočne prirodzene, vhodnými rastlinami môžete z každej miestnosti urobiť skutočne zelenú oázu. Rastliny zaisťujú dobrú vnútornú klímu a sú absolútnym pútačom pozornosti v každom byte. Dobre umiestnené a vybrané môžu byť veľmi trvanlivé a každý milovník rastlín si ich môže vychutnať každý deň znova. Aj ľudia s nie príliš zeleným palcom môžu svoje miestnosti zazeleniť vhodnými rastlinami. Každá rastlina dokonca nemusí byť ani veľmi náročná na údržbu.

Môžete teda využiť napríklad svoje priestory skrášliť paletou yucca, bez toho, aby ste sa o nich museli veľmi starať. Yucca je jednou z najobľúbenejších rastlín do obytných priestorov a nie nadarmo sa veľmi často vyskytuje v kancelárskych komplexoch. Z tohto dôvodu: vyžaduje veľmi malú starostlivosť a pozornosť. Nemusíte ich veľmi polievať a môžete na to zabudnúť. Juka to odpúšťa a veľmi dlho spotrebúva zásoby vody. Poloha je pre ňu tiež relatívne irelevantná. Znáša veľa slnka, do polotieňa a tieňa. Prichádza s malým počtom denného svetla, ale samozrejme sa mu to úplne nepáči, pretože každá rastlina potrebuje denné svetlo, aby mohla rásť.

Palma yucca je však veľmi šetrná a pružná. Stromy Ficus Benjamini sa často nachádzajú v mnohých domácnostiach a kanceláriách a sú tiež relatívne nenáročné. Ale ak dostane silný prievan alebo ho premiestnite do inej miestnosti a nebudete ho pravidelne polievať, bude sa vám veľmi zle. Listy mu zožltnú, zvädnú a nakoniec odumrú. Aj keď je to potrebné znova na svojom starom mieste, zvyčajne sa to obnoví len ťažko alebo vôbec. Palma yucca znesie oveľa väčšiu nevedomosť a nezáujem.