Okná a dvere

Tepelné pohodlie v dome – čo treba zvážiť pri profile

teplo pohodlie v dome pohovka žena notebook

Dôležitým predpokladom pohodlia bývania v dome alebo byte je, aby bolo vo vnútri príjemne teplo. To sa okrem iného dosahuje správnymi oknami a okennými profilmi. Tieto majú zabrániť prieniku teplého vzduchu cez netesnosti a poskytnúť izoláciu studenému vzduchu vo vonkajšom priestore. K Teplé pohodlie v dome Nasledujúce veci sú nevyhnutné na zaručenie.

Teplý komfort v dome vďaka vzduchotesným profilom

tepelný komfort v dome vzduchotesný drevený profil pvc

– Ako už bolo spomenuté, v profile by nemali byť žiadne netesnosti pre pohodlie tepla v dome. V opačnom prípade dôjde k prievanu, pričom studený vzduch bude prúdiť do miestnosti zvonku a teplý vzduch bude prúdiť von. To sa samozrejme najlepšie dosiahne pomocou vysokokvalitných okenných profilov, ktoré sa nemenia v priebehu času ani v dôsledku rôznych poveternostných podmienok. Rám v okne by mal byť tiež dobrej kvality. To zaručuje, že okenné krídlo, ktoré sa má otvoriť, je hermeticky uzavreté a vtlačené do rámu okna.

Teplý komfort v dome – teplá spálňa vďaka kvalitným profilom

spálňa okno posteľ krb profil profilu pohodlie

– Pre pohodlie tepla v dome vyberte profily, ktoré majú nízku úroveň tepelnej priepustnosti. Je charakterizovaná hodnotou Uf a je z nej zrejmé, koľko wattov tepelnej energie sa stratí na meter štvorcový pri určitom teplotnom rozdiele medzi vnútornou a vonkajšou stranou. Vyberte okenné profily s čo najnižšou hodnotou.

Tepelný komfort aj so strešnými svetlami 

svetlík komfortný dom kancelársky profil teplo

– V prípade profilov z PVC je táto hodnota určená počtom komôrok. Čím viac profilov má profil, tým lepšie izoluje. V niektorých prípadoch môžu byť komory na zvýšenie účinku naplnené špeciálnym izolačným materiálom alebo samotným PVC. Plast je zlým vodičom tepla a chladu a zaručuje v dome tepelný komfort.

Pre teplo a pohodlie v zimnej záhrade hliníkové profily 

zimná záhrada komfortný okenný profil teplo tropická atmosféra

– Vďaka hliníkovým profilom je lepšia tepelná izolácia pre tepelný komfort v dome dosiahnutá takzvaným tepelným prerušením profilu. Toto prerušenie rozdeľuje profil na dve časti, ktoré zase vytvárajú spoločný profil prostredníctvom vstavaných izolátorov. Čím sú izolátory väčšie a čím vyšší je počet komôrok, ktoré sú v profile vytvorené, tým nižšia je hodnota Uf.

Pohodlie vďaka zaujímavému dizajnu okien

teplo pohodlie v dome spálňa okno čierna posteľ

Takže, ako ste si všimli, hodnota tepelnej priepustnosti je veľmi dôležitá pre zabezpečenie tepla v dome. Ďalej dobre izolovaný okenný alebo dverový profil vedie k vyššej povrchovej teplote samotného profilu, ktorý zabraňuje kondenzácii na oknách a následne aj tvorbe plesní. Konvekčné prúdy môžu vznikať aj vo vzduchu v blízkosti studených povrchov, čo môže byť veľmi nepríjemné aj pri vysokej izbovej teplote.

Teplé pohodlie v dome pre celú rodinu

tepelný komfort v dome okenný profil vysokej kvality