Okná a dvere

Ochrana súkromia a ochrana pred slnkom ako zvýraznenie interiéru: Okrem bežných záclon máte aj tieto možnosti

Veľké predné okná v bytoch a domoch sú veľmi obľúbené, pretože veľa denného svetla v miestnostiach zaisťuje príjemnú atmosféru pohody. Zároveň však stojíte pred niekoľkými výzvami: bez okenných závesov sa miestnosti zdajú byť dosť holé, v noci je v nich dosť svetla a navyše môže byť narušené súkromie, ak zvedavé oči môžu bez prekážok prenikať z vonku. Správnou ochranou súkromia a slnečného žiarenia to môžete rýchlo napraviť a zároveň zaistiť skutočné zvýraznenie interiéru. Ukážeme vám, ako to funguje a aké možnosti máte okrem bežných záclon stále.

Rolety ako klasická ochrana súkromia a slnka

Drevené rolety ako zásteny na ochranu súkromia v retro kuchyni

Ak máte radi klasiku, potom sú pre vás žalúzie perfektné závesy na okná. Dajú sa ľahko ovládať pomocou sťahovacej šnúry alebo reťaze alebo sú teraz k dispozícii aj ako elektrická verzia. Ak vám štandardné žalúzie z plastu alebo hliníka nevyhovujú, existujú aj moderné modely z dreva. Vďaka svojmu prírodnému materiálu poskytujú nielen dokonalú ochranu pred slnkom a slnkom, ale aj príjemnú atmosféru..

Plisované žalúzie ako vizuálne zvýraznenie okien

Súkromie a ochrana pred slnkom s plisse v modrej farbe s gradientom

S modernými skladanými žalúziami nielenže poskytnete súkromie a ochranu pred slnkom, ale vďaka rôznym farbám a vzorom budete mať aj pozitívny vplyv na pôsobenie miestnosti. Farbu plisovaných žalúzií môžete tiež zladiť so zvyškom nábytku, aby ste vytvorili celkový zaoblený obraz. Najväčším problémom pri pripevňovaní skladaných žalúzií však býva, že musia byť upevnené vŕtaním a nemusia zodpovedať vašej vlastnej veľkosti okna. Existujú však moderné skladané žalúzie, ktoré sú pripevnené pomocou svoriek. Nemusíte tak prerážať okenné rámy. Plisované rolety vyrobené na mieru sú vhodné pre špeciálne veľkosti okien, ktoré môžete použiť napríklad v Internetový obchod JalouCity získať.

Posuvné závesy pre špeciálne hry svetla

Panelové závesy v kúpeľni s geometrickými vzormi ako ochrana súkromia a slnka

Posuvné závesy sa môžu tiež stať skutočným interiérovým vrcholom. Vďaka rôznym farbám a tkaninám sa v závislosti od slnečného žiarenia v miestnosti vytvárajú snové hry svetla. Panelové závesy sú vhodné aj pre každú izbu a každú veľkosť okna, pretože počet jednotlivých pásov je možné určiť individuálne. Panelové závesy je možné pripevniť a odstrániť rýchlo a jednoducho pomocou systému koľajníc na strope. Ďalšia výhoda: posuvné závesy sú perfektné aj ako oddeľovače miestností. Ak si napríklad chcete zariadiť domácu kanceláriu vedľa postele v spálni, môžete ju jednoducho vizuálne oddeliť panelovými závesmi.

rolky & Rímske rolety ako ochrana súkromia a slnka

Rímske rolety ako clony na ochranu osobných údajov a ochrana pred slnkom v obývacej izbe v tieni bobúľ

S roletou môžete kombinovať ochranu súkromia a slnka s inými prospešnými vlastnosťami. Takzvané tepelné rolety zaisťujú, aby sa napríklad v lete miestnosti toľko neprehrievali a v zime pôsobili izolačne, čo môže dokonca ušetriť náklady na vykurovanie. Rímske rolety sú tiež veľmi obľúbené, pretože hladké volániky ich robia takmer ako druh závesu, ale dajú sa ovládať rovnako ľahko ako roleta. Môžete tu tiež využiť rôzne vlastnosti tkanín, aby ste vyhoveli svojim osobným potrebám. Hrubé textílie na nepriehľadné okná alebo zatemňujúce textílie, ktoré vám umožnia v noci dobre spať v tichej a tmavej atmosfére.

Záclony Louvre – vhodné nielen do kancelárie

Záclony Louvre ako ochrana súkromia a slnečná ochrana štítových okien

Závesy Louvre sú ideálne do kancelárie. Ale tiež vám ukrátia dobrú postavu vo vlastnom dome alebo byte. Sú vyrobené z mnohých zvislých lamiel, ktoré sú na spodnom konci navzájom spojené reťazou. To vás udrží v dobrej kondícii, aj keď vašim domom fúka nárazový vietor. Polohu lamiel môžete ľahko zmeniť pomocou sťahovacej šnúry alebo obojstrannej reťaze. Úplným zatvorením lamiel zaistíte najlepšiu možnú ochranu súkromia. Pokiaľ necháte lamely pootvorené a do miestnosti dopadá slnečné svetlo, v miestnosti to vytvorí zaujímavé svetelné efekty.

Záver: Početné možnosti ochrany súkromia a slnka

Posuvné závesy na úrovni podlahy v obývacej izbe ponúkajú súkromie a ochranu pred slnkom

Časy, keď boli veľké okná zavesené iba na obyčajných obyčajných záclonách, sú už dávno preč. Teraz je k dispozícii množstvo kreatívnych možností nielen na dosiahnutie ochrany súkromia a slnečného žiarenia v oknách, ale aj na to, aby ste zároveň vytvorili interiér. Okrem toho môžete ťažiť z ďalších inteligentných výhod, akými sú úspory nákladov na energiu alebo vykurovanie prostredníctvom rôznych látok a materiálov.

Obrazový materiál: © JalouCity Heimtextilien Vertriebs GmbH & Co. KG