obývačka

Navrhovanie prázdneho rohu v obývacej izbe: skvelé nápady na zariadenie a zdobenie

Vaša obývačka je perfektne zariadená, okrem prázdneho rohu. Ako však možno navrhnúť a vyzdobiť tmavý a nepohodlný roh miestnosti? Od rohových políc pre čítací kútik až po fotografické steny pre chladné sedadlo: Ukážeme vám 25 skvelých nápadov, ako nápadito umiestniť aj ten najmenší priestor na výslnie a premeniť prázdny roh v obývačke na absolútny vrchol.!

Navrhnite prázdny roh v obývacej izbe: vyplňte medzery bočnými stolíkmi

V obývačke urobte prázdny roh s obrazmi a odkladacím stolíkom

Navrhli ste útulné posedenie s dvoma pohovkami alebo pohovkou a dennou posteľou alebo kreslom. Ale ako útulne vyzerá toto sedenie, mŕtvy kútik automaticky priťahuje váš pohľad. V tomto prípade je príručný stolík skutočne všestranným pomocníkom a ideálnym spoločníkom na pohovku, pohovku a dennú posteľ. Odkladací stolík vo výške sedadla dokonale premosťuje priestor až k stene a môže byť usporiadaný rôznymi spôsobmi. Pretože ponúka nielen priestor na diaľkové ovládače a popoludňajšiu kávu, ale aj na knihy, časopisy a sochy. Dokonca aj plagáty a obrazy na nej možno ležérne oprieť o stenu.

Nápady pre rohy obývačky: nastavte čitateľskú zónu

Nápady na rohy v obývacej izbe Rebrík ako nástenná polica

Pohodlný čitateľský kútik, navrhnutý tak, aby bol vzdialený od televízie a obývačky, sľubuje príjemné hodiny s vašou obľúbenou knihou v ruke. Vo veľkej obytnej časti ponúka ústup, v menšej flexibilné sedenie. Aby nielen krásne vyzeral, ale bol aj funkčný, mali by ste pri jeho nastavovaní zvážiť niekoľko vecí:

1. Police sú obzvlášť účinné na krátkej stene. Vaše obľúbené knihy a časopisy sú tak vždy na dosah.

2. Kreslo je vrcholom čitateľského kútika. Môže byť predstavený ako sólista, tak aj v kombinácii so stoličkou. Útulné prehozy, poťahy z umelej kožušiny a ozdobné vankúše dodávajú punc útulnosti.

3. Moderná podlahová lampa efektívne dotvorí interiér. Zaberá málo miesta a je flexibilným riešením, ktoré môže ktokoľvek umiestniť kdekoľvek v miestnosti.

4. Dekoráciu môžete dať na stenu za kreslo. Obrazy, plagáty alebo rodinné obrázky automaticky upútajú pozornosť a pri čítaní sú otravné.

Nápady pre rohy obývacích izieb rohové police a kreslá v škandinávskom štýle

Ak chcete z mŕtveho rohu v obývačke urobiť priestor na čítanie, potom zvoľte roh hneď vedľa okna. Uistite sa, že ste kreslo nastavili vo vzdialenosti asi 30 cm od nástennej police.

Navrhnite herný priestor v obývacej izbe

Obývacia izba mŕtve rohy nápady pre domčeky pre bábiky vyrobené z washi pások

Batoľatá chcú vždy hrať blízko svojich rodičov. Vytvorte ihrisko, aby v obývačke bol poriadok a plyšové hračky, autá a bábiky sa netúlali tam a späť. Washi páskou môžete nakresliť obrysy domu pre bábiky a niekoľko políc poskytuje priestor pre bábiky a doplnky. Hracia plocha je pripravená za chvíľu. Pri navrhovaní hracieho priestoru však dbajte na to, aby sa deti dostali ku všetkým hračkám. V prípade potreby môžete na podlahu položiť aj podsedák.

Dekorácia do rohov v obývačke

Nechajte roh obývačky ozdobiť rozprávkovými svetlami

Pred krbom ste si vytvorili útulné posedenie. Pretože je však všetok nábytok umiestnený v strede miestnosti, rohy zostávajú prázdne. Problém: jednoducho nie je dostatok miesta na ďalší nábytok a musíte vyzdobiť roh miestnosti. Ale ako? Rozprávkové svetlá a viaclampové stropné svetlá rozžiaria aj tie najtmavšie a holé rohy. S reťazou svetiel obzvlášť efektívne zvýrazníte okraje a orámujete dostupný priestor. Stropné svetlá s viacerými lampami môžete jednoducho oprieť o dve steny a nastaviť vzrušujúce akcenty.

Vytvorte v obývačke malý kútik

Pomocou mŕtveho rohu vytvorte poličku s knihami v obývačke

Malé rohy sú pre väčšinu interiérových dizajnérov veľkou výzvou. Rohové police na mieru riešia problémy s priestorom v malej obývačke. Ideálne sa ukazujú policové systémy, ktoré kombinujú priehradky, police a zásuvky v multifunkčnom prevedení. Nie je tu len priestor na zbierku kníh, ale aj na rodinné fotografie, množstvo suvenírov z poslednej dovolenky, vázy s čerstvými kvetmi a dokonca aj domáce položky..

Navrhovanie rohu obývačky: izbové rastliny

Rohy miestností s rastlinami vytvárajú nápady pre izbové rastliny v obývacej izbe

Prázdny roh v obývačke je možné okoreniť aj izbovými rastlinami. Pri výbere rastlín zohrávajú rozhodujúcu úlohu svetelné podmienky. Slnečníci nemôžu prosperovať na tmavom mieste, napríklad za dverami. Rastliny milujúce tieň sa nebudú cítiť pohodlne priamo pod južným oknom. Preto si pre istotu nechajte poradiť v záhradnom centre. Môžete dokonca priniesť fotografiu prázdneho rohu alebo cez víkend sledovať, ako dlho a či vôbec slnečné svetlo dopadá priamo na roh.

Dekorácia do rohu v obývacej izbe: navrhnite obrazovú alebo fotografickú stenu

Dekorácia do rohu v obývacej izbe v priemyselnej tehlovej stene v podkroví

Radi by ste, aby obývačka pôsobila priestranne a namiesto nábytku sa zamerali na dekoráciu? Potom je ďalší nápad pre vás ten pravý. V rohoch sa dá skvele vytvoriť fotografická alebo obrazová stena. Skombinujte vintage plagáty a čiernobiele umelecké výtlačky v rôznych veľkostiach, aby obrazová stena dostala viac charakteru. Spestrením môže byť niekoľko plagátov s citátmi alebo inšpiratívnymi výrokmi.

Použite mŕtvy roh v obývačke pre domácu kanceláriu

Rohové riešenie do obývačky Idea do domácej kancelárie so skladacím stolom a rohovou poličkou

V minulosti sa len zriedka nachádzal vo väčšine domácností, teraz sa stal neoddeliteľnou súčasťou interiéru: domácej kancelárie. Najlepšie je samozrejme zariadiť domácu kanceláriu v oddelenej miestnosti. Ak je však dostupný obytný priestor obmedzený, existuje iba jedno východisko: premena prázdneho rohu v obývacej izbe na flexibilnú domácu kanceláriu. Na nástennej polici sa nachádzajú kancelárske dokumenty a skladací stôl ponúka miesto pre laptop a stolnú lampu. Hotovo! Keď sa pracovný priestor v obývacej izbe nepoužíva, môže byť prestavaný na príručný stolík na nápoje a občerstvenie. Tiež perfektné, ak organizujete večierok doma.

Relaxačný kútik so závesným kreslom v obývačke

Chladný kút v nápadoch na dizajn obývačky so závesnými stoličkami

Na kus nábytku sa dlho zabúdalo, ale v poslednej dobe zažíva skutočný návrat: závesné kreslo. Obzvlášť obľúbené sú akrylové modely. Môžu byť efektívne predstavené útulnými prehozmi z umelej kožušiny, pôsobia vzdušne a dajú sa skvele kombinovať s konferenčnými stolíkmi a stojacími lampami.

Nápady na dekoráciu pre roh obývačky

Nastavte v obývačke prázdny roh. Nápady na kútik na čítanie v retro štýle

V nasledujúcom texte vám ukážeme tri rôzne varianty efektnej dekorácie do rohu obývačky. Ozdobte útulný kútik vzhľadom hippie, rozhodnite sa pre pohodlné posedenie s exotickými rastlinami alebo sa vyberte do vintage štýlu s nájdenými predmetmi z blšieho trhu. Môžete si vybrať z rôznych variantov.

Roh obývačky: dekorácia s výzorom hippie

Mŕtvy roh v obývacej izbe zdobí nápady v štýle hippie

Vintage gramofón, ozdobné kamienky, kaktusy a ďalšie exotické rastliny, sedací vak alebo taburetka s háčkovaným krytom, vintage zrkadlo a kovové kvetináče v mosadznom vzhľade vytvárajú uvoľnený kútik s hippie vzhľadom. Ideálne pre všetkých fanúšikov Coachella a do obývačky s retro vzhľadom.

Nápady na dekoráciu rohu v obývacej izbe: čistá exotika

Mŕtvy kútik v obývačke, posedenie s exotickými rastlinami a koženými kreslami

Kožené kreslo, drevená stolička, ktorá slúži ako odkladací stolík, niekoľko kvetináčov a dve zrkadlá ako ozdoba na stenu: nové útulné posedenie v obývačke je pripravené. Farebná paleta v zemitých tónoch a výber izbových rastlín (všetky exotické) vám snívajú o exotických destináciách na cesty, tropických ostrovoch a letných prázdninách.

Vintage dekorácia do rohu v obývacej izbe

Vyzdobte a zariaďte roh miestnosti dennou posteľou a vyhoďte vankúše

Vintage komoda, jednoduchá denná posteľ a ratanový kôš dopĺňajú zariadenie rohu vo vintage štýle. Môžete ozdobiť vintage kresbami, vázami a hlinenými kvetináčmi z blšieho trhu a domácimi ozdobnými vankúšmi.

Ak chcete vytvoriť pohodlný a štýlový roh miestnosti, potrebujete istý inštinkt pre interiérový dizajn. Aj keď sa vám nepodarí implementovať požadovaný koncept, nie je sa čoho obávať. Skúste to znova. Viac inšpiratívnych príkladov nájdete vo fotogalérii nižšie. Nechajte sa ním inšpirovať.

Moderná nástenná polica a denná posteľ

Ozdobte roh obývačky nástennými policami a dennou posteľou

Rohová sedačka do úzkych miestností

Rohové riešenia pre pohovku do obývačky vedľa okna

Nápady na dekoráciu pre rohovú stenu obývačky v tmavej farbe

Maľba na stenu efektívne zvýrazní malý kútik v obývačke

Dekorácia pre nápady na rohu obývačky s obrazmi

Posedenie v malej obývačke

nevyužitý roh v obývačke, predstavte nápady s ratanovým košom a kreslom a huňatým kobercom

Domáca kancelária v rohu

Nápady na rohu obývačky pre domácu kanceláriu a mapu ako dekoráciu na stenu

Posedenie v obývačke

Vytvorte rohy obývačky s bočným stolíkom, kreslom a podlahovou lampou

Nástenná polica z Ikea

Rohový dizajn pre obývaciu izbu s rohovou policou s priehradkami

Sporák v malom rohu

Relaxačný kútik v obývacej izbe pred krbom