obývačka

Zariaďte minimalistické zariadenie – 17 moderných obývacích izieb s redukovaným dizajnom

minimalistický nábytok drevené panely obývacia izba

Ak snívate o obývačke, ktorá je úspešnou kombináciou modernosti a útulnosti a vyznačuje sa jednoduchosťou, eleganciou a redukovanou výzdobou, môžete si obývačku zariadiť minimalistickým spôsobom. Minimalistické zariadenie je funkčné a príjemné zároveň a nádherne spája farby a jasné línie. Inšpirujte sa minimalistickým štýlom bývania v nasledujúcej galérii obrázkov a pozrite sa na nové a originálne nápady a príklady pre minimalistické bývanie.

Zariaďte obývaciu izbu minimalistickým spôsobom a vytvorte tichú atmosféru

interiér-minimalistické-obrázky-zariadenie-obývačky

Ak chcete svojej obývačke dopriať minimalistické líčenie, musíte dodržať niekoľko pravidiel, ktoré vám pomôžu dodať obývačke pokoj a jas. Aj keď sa minimálny život zameriava na menej vlastníctva, miestnosť nesmie, samozrejme, pôsobiť bezútešne a prázdne. Minimalistický nábytok v žiadnom prípade neznamená, že sa miestnosti stanú holými a neosobnými, a preto by ste pri redukcii nemali zabúdať na osobný dotyk a dokonca ho používať veľmi konkrétne..

Obývacia izba s minimalistickým nábytkom

nábytok-nízky konferenčný stolík-predné okno

Ako každý iný štýl bývania, funkčný a pohodlný nábytok je jedným z najdôležitejších prvkov pri zariaďovaní akejkoľvek miestnosti. Minimalistický nábytok vyniká jasnými a čistými líniami a priateľskými, väčšinou svetlými farbami. Vďaka svetlým farbám bude vaša obývačka príjemnejšia a transparentnejšia. V minimalistickom interiéri je gauč pravdepodobne najdôležitejším kusom nábytku.

koberec-sedačka-čierno-šedá

Farby od bielej po krémovú, béžovú a hnedú až sivé tóny dokonale zapadajú do minimalistického štýlu bývania a robia gauč ako súčasť zariadenia srdcom miestnosti. Jemnú základnú farbu môžete samozrejme doplniť a uvoľniť pomocou akcentov a kontrastných farieb. Vo svetlých farbách by mal byť zachovaný aj zvyšok nábytku, napríklad konferenčný stolík, komoda alebo skrinka.

Znížená dekorácia a voľné povrchy

set-up-deco-minimalist-color-neutral

Minimalistický štýl sa zámerne vyhýba nepotrebným predmetom, a preto výzdobu nemožno stotožňovať s klasickým štýlom zariaďovania. Dôraz je kladený na niekoľko zámerne umiestnených dekoratívnych predmetov, ktoré vytvárajú voľné povrchy. Veľká komoda zostáva bez rôznych dekoratívnych figúrok a doplnkov a z obyvateľov a návštevníkov vyžaruje pokoj a vyrovnanosť.

Zariaďte minimalistický nábytok a vytvorte podlahu zadarmo

stenový dizajn-polička na knihy-minimalistická-dekorácia

Ďalším predpokladom požadovaného minimalistického vzhľadu je voľná podlaha. Pokiaľ ide o podlahu, môžete sa rozhodnúť pre teplú parketovú podlahu, ako aj elegantné a elegantné dlaždice. Ak je vám podlaha príliš holá, nemusíte sa samozrejme zaobísť bez koberca alebo bežca, ale aj tie by mali byť udržiavané vo svetlých farbách.

bielo-čierna-pohovka-mosadz-bočné závesy na stôl

Ak sa sleduje minimalistický štýl, na podlahe nie je miesto pre žiadne iné bytové doplnky, okrem tých, ktoré majú funkciu. Pekný stojan na časopisy alebo kôš na palivové drevo v žiadnom prípade nepoškodzuje minimalistický interiér. Ak zdobíte minimalistickým spôsobom, môžete do dekorácie pridať niektoré rastliny v kvetináčoch a vniesť do miestnosti živosť..

Minimalistické nápady na bývanie pre dizajn stien

minimalistické pohovky do tehlovej steny

Steny v minimálnom zariadení sú tiež charakteristické zmenšeným dizajnom. Svetlé a priateľské farby, ktoré sú charakteristické pre minimalizmus, sa používajú aj pri navrhovaní stien. Ak chcete žiť minimalisticky, mali by ste sa buď zaobísť bez nástenných dekorácií, alebo obrázky a iné dekorácie na stenu používať len obmedzene.

nábytok-biely-minimalistický-konferenčný stolík-mramor

Ak chcete dať do centra pozornosti krásny obrázok, mali by ste použiť farby, ktoré zostanú verné štýlu. Aby ste si užili zámernú prázdnotu stien, vyhnite sa veľkým a nádherným rámom obrazov. Dôvodom je, že tieto narúšajú jednomyseľné zriadenie. Zrkadlá v obývacej časti by mali byť tiež starostlivo usporiadané. Vždy zariaďte v tomto štýle života s istým inštinktom a nechajte svoje myšlienky a predstavivosť putovať otvorenými priestormi.

Vytvorte pestré životné prostredie

podkrovie-obývačka-závesné-svetlá-minimalistické

Zariadiť vlastné štyri steny minimalistickým spôsobom neznamená, ako ste už videli, uprednostniť monotónnosť. Ak chcete do minimalistického štýlu vniesť dynamiku a hĺbku, môžete použiť textúry a textílie a vytvoriť tak jedinečné prostredie, pričom zostanete verní minimalizmu..

minimalistický pohovkový krbový drevený stôl

Pozrite sa na príklad vyššie! Tu bolo drevo s viditeľným vláknom kombinované s jemnou, béžovou kožou. Moderný, rovný gauč a mimoriadny drevený konferenčný stolík dokonale harmonizujú. Môžete sa hrať s inými materiálmi a protišmykovými tkaninami a vytvoriť jedinečný, minimalistický interiér.

Dekorácia okna v súlade so životným štýlom

stenové panely-závesy-minimalistické-zariadenie

Ak chcete žiť minimalisticky a snažiť sa o úplne realizovaný štýl, nesmiete zabudnúť na dekoráciu okna. Bujné a vzorované záclony tu rozhodne nie sú na mieste a chýbal by im požadovaný priestorový pocit. Máte úplnú pravdu s hladkými, hladkými závesmi v prírodných farbách, šedej alebo bielej a môžete si užívať súkromie, kedykoľvek budete chcieť.

Zariaďte minimalisticky a odložte štýlovo

krb-elektrický-konferenčný stolík-zariadenie-jednoduché

Pri minimalistickom zariadení sa určite musíte rozlúčiť s niektorými dekoratívnymi predmetmi a inými predmetmi. Samozrejme, nehovoríme tu o likvidácii, ale skôr o skladovaní a skladovaní. Dekoratívne doplnky, ktoré sa netýkajú nového štýlu, môžu byť uložené v suteréne alebo v podkroví. V miestnosti si môžete samozrejme nechať oblečenie alebo iné položky, ktoré sa často používajú.

Závesné svetlá-filigránové-sedadlá-zrkadlá

Uzavreté predné časti skriniek vo farbe stien dokonale ladia s minimalistickým zariadením a zanechávajú jednoduchý a uprataný dojem. Dizajn steny a tým aj celkový vzhľad miestnosti nie sú prerušované. Otvorené police nie sú dobrým riešením v obývačke s obmedzeným chrbtom.

Obohaťte minimalistický vzhľad farbami

závesná stolička-obývačka-nábytok-loft

Aj keď minimalistické zariadenie podľa definície znamená používať jemné farby, neznamená to, že dotyk farby poškodí moderný, minimalistický nábytok. Naopak, v obývacej časti môžete nastaviť nádherné akcenty farebnými vankúšmi alebo čalúnením. Mimoriadny kus nábytku tiež nie je na mieste a vyčaruje jedinečné a kreatívne minimalistické zariadenie.

Lákavá súhra tvarov a materiálov

obývacia izba-jedálenský kút-nábytok-bočné stolíky

Ako už bolo uvedené, v modernej zmenšenej obývačke sa treba vyhnúť hravým a rušivým detailom. Ale ak necháte pracovať rôzne tvary a materiály v takmer náhodnej kombinácii, nepochybne vytvoríte súčasné zariadenie obývačky s veľmi zvláštnym šarmom.

obrázky-biela-obývačka-rovná-tehla

Implementácia minimalistického štýlu bývania je pomerne jednoduchá, pretože každý kus nábytku má vplyv. Pre úspešný celkový obraz je však dôležité dôsledne dodržiavať tento štýl zariaďovania. V opačnom prípade nemusí byť požadovaný priestorový efekt dosiahnutý.