Návrh a údržba záhrady

Užitočné nápady a tipy na starostlivosť o trávnik pre zamatovú trávu v záhrade

tipy na starostlivosť o trávnik kvety svieže farebné žlté

Trávnik, rovnako ako všetky ostatné rastliny v záhrade, potrebuje neustálu údržbu, aby bol vždy v dobrom stave. Všimnite si našich užitočných Tipy na starostlivosť o trávnik!

Tipy na starostlivosť o trávnik, ktoré sú dôležité po celý rok

tipy na starostlivosť o trávnik vysoká tráva modrá obloha

Trávu musíme kosiť pravidelne počas vegetačného obdobia, od marca do konca októbra. Vrchnú vrstvu pôdy by ste mali čo najviac uvoľniť, aby sa zelené listy a korene tráv nedusili. V letných horúčavách budete musieť trávnik pravidelne polievať, aby ste si aktívne udržali rast. Celá oblasť musí byť dobre vetraná, aby voda a vzduch mohli preniknúť do hĺbky a dostať sa až ku koreňom. Ak ste v záhradníctve nováčik, nemusíte si okamžite zúfať, že vás bude čakať veľa práce. Vykonávanie všetkých vyššie uvedených činností nie je náročné a ak máte chuť a vášeň prijať správne opatrenia, určite sa vyhnete mnohým negatívnym následkom, a tak vo svojej záhrade môžete skutočne mať zamatovú trávu. Na našom Tipy na starostlivosť o trávnik dalo sa na to spoľahnúť!

Tipy na starostlivosť o trávnik – Odstráňte vrstvu odpadu

Tipy na to, ako správne navrhnúť záhradu veľkého domu

Tipy na starostlivosť o trávnik na jar – zbaviť sa vrstvy odpadu, ktorý sa na trávniku vytvoril, je prvá vec, ktorú treba urobiť po skončení zimy. Ak sa pozriete pozorne, zistíte, že váš zelený trávnik je pokrytý vrstvou suchej trávy, koreňov, odumretých listov a kamienkov. Táto vrstva odpadu je hrubá niekoľko centimetrov a nedovoľuje, aby vzduch, živiny a voda prenikli hlboko ku koreňom. Preto je trávnik na niektorých miestach žltkastý. Sú jasnou indikáciou výskytu plesňových chorôb na trávniku. Ak nie je povrch trávnika príliš veľký, môžete pracovať manuálne s kovovou metlou alebo s hrable s kovovými zubami. Máte tiež možnosť odstrániť mŕtvy materiál zo svojej záhrady na konci leta, napríklad v septembri. Môžete to urobiť pomocou hrable. Ak máte veľký trávnik, môžete využiť služby špecializovaných spoločností, ktoré používajú záhradné stroje na to, aby boli veci rýchlejšie a jednoduchšie. Ak je vrstva odpadu hrubá niekoľko palcov, verí sa, že je prekážkou pre vodu, vzduch a živiny pre korene. Je preto vhodné ich odstrániť. Ale ak je v tráve hrubý iba palec, považuje sa to za normálne.

Tipy na starostlivosť o trávnik – Pracujte na kľúčových problémových oblastiach

dom obytná štruktúra stromové kríky trávnatý záhon udržiavaný krásny

Keď sa trávnik používa na prechod, pôda sa zhutní. V tomto prípade nie je medzi časticami pôdy dostatok priestoru, ktorý umožňuje vzduchu preniknúť ku koreňom. To má negatívny vplyv na rast. Tráva sa stáva tenkou a stráca vitalitu. Voda môže na takýchto pôdach pretrvávať, najmä v zime a na jar, ale korene sa zadusia. Zhutnené pôdy by preto mali byť prevzdušnené.

Trvalo poškodené oblasti v trávniku vyžadujú úplnú výmenu. Mnoho zničených alebo poškodených častí je možné obnoviť vysiatím novej trávy na ne.

Ďalej Tipy na starostlivosť o trávnik – Buďte opatrní s hnojivami! Váš trávnik skoro na jar potrebuje nové živiny. Najmä v tomto období mnoho skúsených záhradníkov úspešne používa kombináciu dusíka, fosforu a draslíka v pomere 1: 1: 1. Správnu dávku môže určiť odborník v odbore. Vo všetkých prípadoch musíte dávať pozor na hnojenie. Nadmerné používanie hnojív môže spôsobiť škvrny. Množstvo použitého hnojiva závisí od charakteru pôdy a ročných období. Mali by ste sa riadiť pokynmi na použitie na obale. Okrem toho by každé hnojivo malo byť rovnomerne rozložené. Ak použijete špeciálne vybavenie, dosiahnete rovnomernú distribúciu.

Tipy na starostlivosť o trávnik – opatrenia proti hmyzu

dom pestré svieže živé farby nápady záhradníctvo

Škodlivý hmyz je skutočnou nepríjemnosťou! Podľa našich Tipy na starostlivosť o trávnik urobte proti tomu radšej včas vhodné opatrenia! Trávu napádajú larvy (húsenice) rôzneho hmyzu. Na začiatku jari stále obývajú zem. Niektoré poškodzujú korene a spôsobujú výskyt žltých škvŕn. To najlepšie, čo môžete proti škodcom vo svojej záhrade urobiť, je zbaviť sa húseníc včas vhodným insekticídom. Kosenie je dôležité Toto je práca, ktorá vám zaberie väčšinu času, ak chcete udržať svoj dvor v dobrej kondícii. Táto činnosť je základná a mala by sa vykonávať pravidelne, ak chcete hustú zelenú plochu trávnika. Trávnik, ktorý sa kosí veľmi zriedka alebo veľmi často, je napadnutý burinou a chorobami. To je predpokladom vývoja machu, ktorý dusí trávu.

Tipy na starostlivosť o trávnik a správne kosenie

tipy pre záhradníkov, ktorí sa starajú o trávnik, kosia pravidelne zelenú

Prvá kosba prebieha skoro na jar, v apríli v rôznych časoch podľa regiónu a počasia a posledná je na jeseň. Máj a jún sú dva mesiace, v ktorých sa tráva kosí dvakrát týždenne, pretože teplota nie je taká vysoká, a napriek tomu dážď podporuje rast trávy. V lete tráva rastie pomaly, takže môžeme kosiť raz za 10-15 dní. Toto sú však všeobecné pokyny. Skutočný počet kosení závisí od rýchlosti rastu trávy, ktorá zase závisí od poveternostných podmienok, presnejšie od teploty a vlhkosti pôdy. So zavlažovaním celého trávnika tiež úzko súvisí.

Dúfame, že s myšlienkami uvedenými vyššie a Tipy na starostlivosť o trávnik Pomáha vám udržať váš trávnik skutočne zamatový.

Dávajte pozor na detaily v záhrade!

tipy vonkajšia plocha správne udržiavať nápady pomocSprávna starostlivosť o trávnik je dôležitá

tipy na starostlivosť o trávnik urobia krásnu trávu zelenou

Každý dom vyzerá s upravenou trávou oveľa krajšie      tipy na outdoorové nápady pre dom strom starostlivosti o trávnik  Trávu by ste mali pravidelne prihnojovať a kosiť

tipy na starostlivosť o trávnik kosenie trávy aplikáciou hnojivaNápady a tipy pre všetkých začínajúcich záhradníkov

tipy na starostlivosť o trávnik Starajte sa o trávu správne