Nápady na vianočné dekorácie

Vyrobte si moderný betónový adventný veniec sami – 18 nápadov a inšpirácií

Nápad na betónový adventný veniec-moderné-hrnček-cukrík-kávová-zrnková-sviečka

Ak chcete tento rok trochu spestriť vianočnú výzdobu, namiesto tradičného adventného venca si môžete vyrobiť moderný svojpomocne. Moderné adventné vence, ako tie klasické, pozostávajú zo štyroch sviečok na každý advent, ale sú vyrobené z neobvyklých materiálov. V tomto článku nájdete niekoľko kreatívnych nápadov a vhodný návod na jeden Betónový adventný veniec, ktorý sa perfektne hodí do moderného bytu.

Vyrobte si jednoduchý adventný veniec z betónu sami

Adventný veniec z betónu držiak na sviečku vyrobte si sami-betón-blok

Adventné vence z betónu majú ušľachtilý vzhľad a dajú sa dokonca postaviť po vianočnom období. V skutočnosti vyzerajú viac ako ozdobný svietnik ako skutočný veniec, ale plnia úlohu adventného venca. Ak si chcete sami vyrobiť jednoduchý adventný veniec z betónu, stačí vám na to cement, piesok, voda a sviečky. Betónová hmota sa pripravuje z cementu, piesku a vody a plní sa do požadovaného tvaru (napríklad do obdĺžnikového boxu). Keď je betón suchý, škatuľu odstránime a svietnik na adventný veniec je pripravený.

Vhodná dekorácia na moderný betónový adventný veniec

Adventný veniec z betónu jednoduchá-nápad-vyrobte si-betón-blok-ozdoba-hviezda

Ak ste už urobili základ pre svoj adventný veniec, môžete premýšľať o vhodnej dekorácii. Dobrými nápadmi na to sú napríklad prvky z tradičného venca ako jedľová zelená a červená stužka alebo vianočné ozdoby z materiálov ako drevo, sklo alebo kov. Pre minimalistický betónový adventný veniec môžete dokonca pridať iba sviečky a nechať dizajn čistý.

Vyrobte si svietnik na adventný veniec sami – návod

Adventný veniec z betónového svietnika-betón-meď-vyrobte si-návod

Betónový adventný veniec je modernou interpretáciou tradičného venca a môže byť navrhnutý individuálne. Tu nájdete potrebné materiály a postup výroby svietnikov, pomocou ktorých si môžete vyrobiť elegantný adventný veniec sami.

Vytvorte si adventný veniec zo štyroch svietnikov

Adventný veniec z betónového svietnika-meď-vyrobte si-vlastné-nápady-tvary

Svietniky môžete navrhnúť v akomkoľvek tvare, v závislosti od krabice, ktorú si vyberiete pre betón. Na betónový adventný veniec by ste mali vyrobiť najmenej štyri svietniky. Potom ich môžete napríklad položiť na väčší tanier alebo na drevený tanier a ozdobiť vianočnými ozdobami, girlandami alebo jedľovými ratolesťami.

Inovatívne nápady na betónový adventný veniec

adventný veniec-betón-svietnik-drôt-sob-drotárstvo-mimoriadny

Ak by ste si chceli vyrobiť kreatívny adventný veniec sami, na návrh môžete použiť rôzne dekoratívne prvky. Ak betónová hmota ešte nie je suchá, môžete ozdobu vložiť do betónu a navrhnúť tak svietnik jednotlivo.

Vyrobte si betónový adventný veniec sami – naplánujte si dostatok času

adventný veniec-betón-svietnik-držiak-urob si sám-nápad-drôt-betón-pasta

Ak sa rozhodnete pre moderný adventný veniec vyrobený z domácich svietnikov, mali by ste začať s prípravou o niečo skôr. Betón potrebuje najmenej 24 hodín, najlepšie niekoľko dní, aby dobre vyschol.

Vyrobte si krásne svietniky na adventný veniec sami z betónu

adventný veniec-betón-urob si sám-návod-kroky-svietnik

Krásne svietniky na adventný veniec si môžete rýchlo a jednoducho vyrobiť sami z nejakého drôtu, bleskocementu, malých svietnikov a škatúľ. Drôt je nastrihaný kliešťami, prevlečený skrinkou a vytvarovaný do kruhu. Potom vložte do škatule cementovú hmotu, vložte podperu pre sviečku a nechajte uschnúť. Údajne máte vyrobiť štyri svietniky a podľa želania ich môžete aj namaľovať.

Svietniky z pohárov – materiál a návod

adventný veniec-betón-návod-materiál-hrnček-sviečky-diy

Pri o niečo väčších držiakoch na sviečky môžete namiesto škatúľ použiť plastové alebo papierové poháre. Po uplynutí doby sušenia je možné poháre vybrať nožnicami a na záver máte z betónu moderné svietniky na adventný veniec.

Ozdobte moderný betónový adventný veniec

Adventný veniec-betón-dekorácia-nápad-farba-betón-poháre-nechať uschnúť

Hotovú nádobu na cement môžete ozdobiť ľubovoľnou farbou, ozdobiť kamienkami alebo previazať mašličkami vo vianočných motívoch. Kreativite sa medze nekladú a je možný takmer akýkoľvek nápad na dekoráciu.

Vyrobte si svoj vlastný adventný veniec z lacných materiálov

adventný veniec-betón-moderný-držiak sviečky-vyrobte si-dekoráciu-hviezdy

Ak si hrnčeky necháte z niektorých zakúpených dezertov, môžete z nich vyrobiť svietniky. V závislosti od tvaru pohára existujú rôzne veľké nádoby na sviečky, ktoré sa perfektne hodia na betónový adventný veniec.

Jednoduchý nápad na betónový adventný veniec

Adventný veniec-betón-urob si sám-vedierko-betón-svietnik-dekorácia

Moderný adventný veniec je možné navrhnúť aj na betónovú dosku. Ak by ste si to chceli vyrobiť sami, môžete použiť cementovú pastu, starý držiak na sviečky a vedro na výrobu dokonalého taniera s integrovanými držiakmi na sviečky.

Moderný adventný veniec na betónovej doske

adventný veniec-betón-moderný-betón-doska-srdce-tvar-sviečky-zelené-číslice

Betónová doska môže byť vyrobená aj v inom tvare. Či už je to srdce, obdĺžnik, trojuholník alebo hviezda – pomocou malého kartónu vytvoríte akýkoľvek tvar. Pekným nápadom na dekoráciu adventného venca by bolo očíslovať sviečky číslicami na každý advent. Ako navrhnúť betónové svietniky s dokonalými číslicami nájdete vo videu nižšie.

Video návod – vyrobte si moderný adventný veniec sami

Vyrobte si svoj vlastný adventný veniec s adventnými číslami z betónu

adventný veniec-betón-moderné-číslice-svietnik-kartón-diy-návod

Ďalším nápadom na očíslované adventné sviečky, ktorý sa v poslednej dobe teší veľkej obľube, je namiesto držiakov na sviečky vyrobiť veľké množstvo betónu. Takýmto spôsobom si môžete vyrobiť špeciálny adventný veniec sami, ktorý v miestnosti určite bude pútať pozornosť..

DIY malý betónový svietnik – návod

adventný veniec-betón-urob si sám-svietnik-diy-tvar srdca

Adventný veniec by však nemal byť nutne veľký. Môžete si vyrobiť vlastný adventný veniec z malých škatúľ v akomkoľvek tvare, namiesto veľkých sviečok použiť jednoduché čajové sviečky. Malé adventné vence pôsobia roztomilo a čajové sviečky ponúkajú dodatočnú protipožiarnu ochranu.

Vytvorte si rýchlo betónový adventný veniec

adventný veniec-betón-podlhovastý-betón-tanier-čajové svetlá-moderná-alternatíva

Prvý advent sa blíži a vy ešte nemáte adventný veniec? Rýchly a ľahký nápad na betónový adventný veniec je kúpiť si betónový tanier a vložiť doň štyri čajové sviečky. Trochu jedľovej zelene alebo pár vianočných guličiek v tanieri a moderný adventný veniec je pripravený.

Ďalšie nápady na betónový adventný veniec

adventný veniec-betón-moderné-malé-domčeky-svietnik-biele-sviečky

Adventné vence z betónu sa krásne spájajú s tradičnými vianočnými farbami, akými sú zelená a červená, a dajú sa nimi ľahko doplniť. Váš adventný veniec síce vyzerá moderne, ale do istej miery sa drží tradície.

Nápad na cykloturistiku – vyrobte si vlastný adventný veniec z betónových a plastových fliaš

adventný veniec-betón-upcyklácia-nápad-plastová fľaša-držiak sviečky-diy

Tu sme predstavili dosť neobvyklý nápad na adventné sviečky, ktorý je vhodný na mimoriadnu vianočnú výzdobu. Betónová hmota sa plní do plastových fliaš a svietniky majú presný tvar fliaš. Ak sa vám nápad na Vianoce nepáči, môžete tieto kreatívne upcyklačné sviečky použiť ako ozdobu na inú príležitosť.

Maľovanie betónových svietnikov

adventný veniec-betón-svietnik-moderné-urobte si sami-ozdobte

Aby ste okorenili betónové svietniky, môžete ich vymaľovať nádhernými farbami a vytvárať kreatívne vzory. Môžete si tiež zapísať čísla ku každému adventu alebo namaľovať vianočné motívy. Buďte kreatívni a navrhnite si vlastný adventný veniec podľa svojich predstáv.