Nápady na vianočné dekorácie

Vianočná ozdoba na luster – 15 inšpirácií a nápadov na napodobenie

lustrová dekorácia vianočný vidiecky jedálenský stôl slávnostne vyzdobený

Luster visí nad jedálenským stolom a aj tak visí. Osvetlenie je už tam. Môže sa však použiť na dekoračné účely. Všetko, čo potrebuje, je teda vhodná dekorácia. Zvlášť v adventnom období by to malo byť pri jedálenskom stole svieže a atmosférické. Možností je tu veľa – všetko, po čom vaše srdce túži, ale ozdoba lustra by mala ladiť so zvyškom prostredia.

Vianočná lustrová dekorácia ako posunutý aranžmán

lustrová dekorácia vianočné svieže zelené strieborné nádherné

Nádherné lustre visia uprostred takmer každého stropu a vydávajú útulné svetlo. Považujú sa za luxusné bytové doplnky a poskytujú pútavosť a osvetlenie v miestnosti súčasne. Boli časy, keď ste mali luster iba nad jedálenským stolom, dnes sú v každej miestnosti závesné svetlá. V závislosti od štýlu zariadenia môže byť luster vyrobený z krištáľu, železa, dreva alebo nejakého skla. Očarujúci, moderný alebo hravý, každý môže byť pekne ozdobený na Vianoce. Môžete si vybrať zo širokej škály materiálov: skutočné alebo umelé jedľové vetvy, šišky, vianočné ozdoby, kryštály, girlandy, dokonca aj rozprávkové svetlá. Predovšetkým je dôležité, aby ste ich zladili so zvyškom bytovej dekorácie a atmosférou.

Vianočná ozdoba lustrom: Zimná zeleň v advente

lustrová dekorácia vianočná jedľa zelené vetvičky slučky červená

Ak máte kovový alebo drevený luster, ktorý má zvyčajne 6 a viac ramien, môže byť krásne ozdobený. Ak niečo také od rodiny nemáte, môžete si kúpiť pekný exemplár na blšom trhu alebo pri likvidácii domácnosti. To je potom navrhnuté so zimnou zelenou, umelou alebo skutočnou, s girlandami, vianočnými ozdobami alebo čokoľvek ako obrovský adventný veniec so svietiacimi sviečkami.

lustrová dekorácia vianočné zelené vianočné dekorácie cyprus

So wintergreen si môžete vybrať medzi skutočným a umelým. Pri skutočných jedľových vetvách existuje riziko, že po niekoľkých dňoch a vzhľadom na relatívne vysokú izbovú teplotu natrvalo stečú. Zvlášť, keď ozdoba lustra visí nad jedálenským stolom, stane sa veľmi nepríjemným, ak nájdete zelené ihličie na raňajky alebo na slávnostnú večeru. Preto môže mať zmysel používať plastové jedľové vetvy. Niektorí sa v bežnom živote plastom vedome vyhýbajú, iní uprednostňujú prírodný. V nasledujúcom uvádzame prehľad najkrajších a najtrvácnejších druhov Witergrün.

lustrová dekorácia vianočné jedľové zelené šišky

  • Jedľa severná je najobľúbenejším vianočným stromčekom v Nemecku, ale rastie veľmi pomaly. Vyznačujú sa sýto zelenými ihlami, ktoré sú veľmi trvanlivé a pevne sedia. Je ideálny pre trochu honosnú dekoráciu.
  • Falošný cyprus má veľmi typické sploštené vetvy a modrozelenú alebo žltozelenú farbu. Vyzerá to nekomplikovane, šťastne a jeho vetvy sú odolné.
  • Jedľa ušľachtilá je obľúbená, pokiaľ ide o trvanlivosť, a preto je každým rokom stále obľúbenejšia pri vianočných ozdobách. Jeho vetvy majú intenzívnu modrozelenú farbu, ihly sú husté, zakrivené a nepichajú. Jedľa Nobili funguje obzvlášť dobre aj ako rezaná zeleň a je veľmi odolná.
  • Hodvábna borovica má dlhé, jemné a mäkké ihlice, z ktorých päť je vždy na krátkych výhonkoch. Ich úzke kužele vyzerajú obzvlášť atraktívne a sú tiež veľmi vhodné na dekoráciu.
  • Tis je jedným z najstarších ihličnanov a so svojimi tmavozelenými krátkymi ihličkami je súčasťou klasickej adventnej dekorácie. Aby zimozelená z tisu dlho vydržala, mala by byť dobre zásobená vodou.

Vianočná ozdoba na luster s pravou zimnou zelenou: urobte vetvy jedle odolnejšie

lustrová výzdoba vianočné jedľové ratolesti mašle stužky

Ak si na dekoráciu lustra oblečiete skutočnú zimnú zelenú, určite si prajete, aby jedľové vetvy vydržali dlhšie. Prezrádzame 3 užitočné rady, ktoré trvanlivosť ratolesti výrazne predĺžia.

  • Zimozeleň opäť narežte: Jedľové konáre, ktoré ste si práve kúpili, nakrájajte čerstvé a vložte ich do vody najmenej na 12 až 24 hodín. Potom na rez naneste trochu horúceho lepidla.
  • Ihly jednoducho nastriekajte lakom na vlasy, ale nenanášajte príliš. To im nielen dodá pekný lesk, ale tiež ich ochráni pred vysušením.
  • Platí to pre jedľu aj pre uhol pohľadu: držte sa ďalej od zdrojov tepla a čím chladnejšie je v miestnosti, tým dlhšie vydrží zimozeleň.

Lustrová ozdoba s jedľovou zelenou a vianočnými guľami

vianočná ozdoba na luster

Či už je to skutočné alebo umelé, zimnú zeleň môžete na luster pripevniť nejakým remeselným alebo kvetinárskym drôtom. K tomu je možné pridať všetky girlandy, vianočné ozdoby, gule, šišky alebo ilex. Na Vianoce sa najlepšie hodia farby ako červená a zlatá. Sú možné aj elegantné dekorácie, ktoré sa spoliehajú na niekoľko farieb a pôsobia neutrálnejšie. Zvlášť pekne to vyzerá, ak na ramená lustra uviažete aj niekoľko lukov.

Vintage lustrová dekorácia na Vianoce

lustrová dekorácia vianočný biely kužeľ vinobranie

Zimnú zeleň môžete samozrejme sfúknuť a namiesto nej poskladať girlandy, stuhy a ďalšie dekoratívne prvky. Ak má luster mosadzný, zlatý alebo strieborný vzhľad, dekoráciu je možné vyrobiť aj v metalických farbách. Aj keď nemáte toľko vianočných ozdôb v striebornej alebo zlatej farbe, ktoré sa dajú veľmi rýchlo vykúzliť navrhnutím šišiek a pod..

Lustrová výzdoba s ozdobami vianočného stromčeka 

lustrová dekorácia vianočné vianočné čačky transparentná

Peknou variantou dekorácie vianočného lustra je vyrobiť ho výhradne z dekorácií vianočného stromčeka. Všetky figúrky, prívesky a vianočné gule je možné zavesiť na lustrové ramená bez väčšej námahy. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je použiť transparentnú rybársku šnúru. Je tenký a sotva viditeľný. Tenká hodvábna stuha môže byť tiež použitá pre dekoratívnejší vzhľad.

luster dekorácia vianočné vianočné gule veniec

Ak chcete urobiť lustrovú výzdobu výlučne z dekorácií vianočného stromčeka, potom sa odporúča vybrať jednu alebo dve farby. K tomu je možné pridať niekoľko guličiek v neutrálnych odtieňoch, ako je strieborná alebo zlatá, ale nie obe. Zvlášť hravé a zároveň estetické vyzerá, keď skombinujete prvky v rôznych veľkostiach. To vytvára dynamiku, ktorá okamžite upúta pozornosť.

Navrhnite si vlastnú vianočnú lustrovú výzdobu: nápady s návodom na imitáciu

lustrová dekorácia Vianoce prírodné materiály nápad nápad

Tu uvádzame tri skvelé nápady na vianočné dekorácie lustrom, ktoré môže každý urobiť doma. Pri prvom projekte pre domácich majstrov by ste už mali vlastniť luster. Budete tiež potrebovať čerstvé vetvy cyprusu a ilexu. Na ich pripevnenie k lustrovým ramenám potrebujete remeselný alebo kvetinársky drôt. Keď máte všetko, čo potrebujete, je už len na kreativite, ako to pekne zariadiť.

lustrová dekorácia vianočné prírodné materiály urobia rovnaké pokyny

Moderná lustrová dekorácia bez lustra

lustrová vianočná dekorácia, urobte si rám ilex

Ak nevlastníte luster, ale ste úplne na vianočnej lustrovej výzdobe, môžete ho vyčarovať aj bez hlavného prvku. Môžete to nahradiť rámom žiarovky a krásne ho ozdobiť zimnou zelenou a Ilexom.

lustrová dekorácia vianočné minimalistické urobte si vlastný nápad

Ak by to malo byť ešte jednoduchšie a jednoduchšie, môžete si vyrobiť rám svietidla z pevného drôtu a ozdobiť ho na Vianoce. Môžete teda vytvoriť dva sústredné kruhy a navrhnúť ich ako dekoráciu inšpirovanú lustrom.

vianočná výzdoba lustrom urobte to sami