Nápady na vianočné dekorácie

Očakávanie, najväčšia radosť: takto si užívate adventné obdobie!

tipy na pečenie koláčikov santa klaus

Advent je charakteristický vianočnými ozdobami, šušťaním baliaceho papiera vo večerných hodinách a vôňou vianočnej pekárne. Tí, ktorí si tento čas veľmi vedome naplánujú, si ho môžu najlepšie vychutnať a vytvoriť nezabudnuteľné chvíle pre svoju rodinu. Zhromaždili sme na to tipy!

Očakávanie, najväčšia radosť: kedy začať s vianočným zdobením?

nápady na dekorácie vianočných stromčekov a tipy na vianočné dekorácie

Kým v USA sú (väčšinou honosné) osvetlenie a farebné šperky inštalované v dome a na ňom bezprostredne po Dni vďakyvzdania, v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku trocha zaostávame. Nie je sa čomu čudovať, pretože spomínať na zosnulých je pre nás na jeseň veľmi dôležité. Sviatok všetkých svätých (1. novembra) a Dušičky (2. novembra) alebo Nedeľa mŕtvych (poslednú nedeľu pred prvým adventom) musíte počkať, kým sa pustíme do zdobenia. V opačnom prípade by sa niektorí ľudia okolo nás mohli cítiť urazení. To samozrejme platí iba pre vonkajšiu oblasť!

očakávanie najkrajšia radosť vianočné ozdoby nápady vianočná hviezda

Obľúbené hviezdy, nepostrádateľné LED svetlá a farebné vianočné ozdoby je preto možné kompletne nastaviť najneskôr do prvého adventu. Potom už len pár týždňov zostáva do vytúženého sviatku. Mimochodom: ak vaša dekorácia vonku bliká a žiari, vypnite ju pred spaním. Neobťažujete tak susedov a šetríte náklady na elektrickú energiu.

Či už každý rok zdobíte v rovnakých farbách a pridáte len pár nových kúskov, alebo či každý rok dáte do hrnca čerstvú farbu, je to vec vkusu. Téma dekorácie samozrejme podlieha trendom, nielen pokiaľ ide o farby, ale aj materiály, na druhej strane každá rodina má svoje vlastné tradície, ktoré je potrebné zachovať.

vianočné dekorácie nápady ozdoby na vianočný stromček

Ak chcete byť aktuálni: tento rok sú obzvlášť obľúbené dekorácie vyrobené z prírodných materiálov, ako je drevo. Tiež nádherne harmonizuje s nábytkom v trendovom štýle vidieckeho domu! Minimalistom sa páči aj puristická výzdoba v prírodných tónoch a zaobídete sa bez akéhokoľvek kýča. Ak chcete pracovať s trochou farby, použite nepostrádateľnú červenú, trochu zlatú a možno aj ružovú. Sympatické je, že aj malí rodinní príslušníci môžu pomôcť pri zdobení bez toho, aby sa museli starať o rozbité kúsky.

Očakávanie, najväčšia radosť: s adventným kalendárom ste deň čo deň bližšie k svojmu cieľu

očakávanie vianočný adventný kalendár drevo najkrajšie radosti

Samozrejme, že boli prvý adventný kalendár pre malých členov rodiny určené na spríjemnenie čakania na Vianoce a na názornú ilustráciu zostávajúceho času. Kriedové čiary bolo možné zotrieť alebo vystrihnúť a prilepiť anjelov. Prvé adventné kalendáre s dverami sa objavili v roku 1920, ale až v roku 1960 sa za nimi našla čokoláda. Vďaka tomu bol advent oveľa sladší!

vyzdobiť na Vianoce, kedy nápady na drevo očakávanie najväčšiu radosť

Dnes existuje nespočetné množstvo nápadov na krásne, originálne, láskyplné a praktické adventné kalendáre pre malých i veľkých, mužov i ženy. Tí, ktorí majú čas a voľný čas, sa venujú ručným prácam – možnosti sú rozmanité! Tašky alebo plechovky je možné prilepiť a ozdobiť a potom pripevniť k stene alebo extra natiahnutej linke. 24 obálok s malými sľubmi alebo poukážkami je rovnaká zábava ako 24 sladkostí, mincí alebo zberateľských predmetov. Ale dať dohromady 24 malých, vhodných darčekov nie je také jednoduché, pretože nie každý začne zbierať týždne vopred. Je dobré, že si môžete kúpiť aj originálne kalendáre s vybraným obsahom – Zostáva tak viac času na iné veci, napríklad na pečenie.

Očakávanie, najväčšia radosť: cesta do detstva so sladkou adventnou pekárňou

očakávanie najväčšia radosť adventné obdobie pečenia

Čo by to boli Vianoce bez typického jedla a nápojov, ktoré nás vďaka svojej vôni v krátkom čase katapultujú do detstva? Drahí duchovia minulosti sa dajú ľahko vykúzliť s potpourri určitých korenín a prísad vo vianočnej pekárni. Ach, aké chutné boli babičkove mesiačiky a ako voňavo voňal domáci slivkový lekvár! Aká veľká bola radosť, keď nám bolo dovolené vyškrabať misku cesta pri pečení sušienok a samozrejme malé umelecké diela nás vyrezali, aby nás ozdobili!

ozdobte si vianočné pečenie koláčikov sami

Toto všetko je detstvo a v tomto ročnom období to všetko udržiavame nažive. Teraz je načase sa zastaviť a obzrieť sa cez plece. V minulom roku a samozrejme aj v našich životoch.

Dnes samozrejme opäť pečieme, tentokrát s našimi deťmi. Rozdiel je v správnom spojení známych a nových receptov!

Očakávanie, najväčšia radosť: minimalizujte stres

Vianoce oslavujú očakávanie najväčšia radosť nápady tipy

Bohužiaľ, pre mnohých z nás je vianočné obdobie tiež plné stresu a napätia. Žiaľ, väčšinou nie je možné dosiahnuť všetko, čo sme si predsavzali a už sme opäť pod tlakom. Pečenie koláčikov v škôlke, oslavovanie v škole, klube a spoločnosti a samozrejme rodina chce dostať tiež šancu! Pomáha iba odhodiť balast, aby ste si mohli advent užiť čo najviac uvoľnene. Tu sú naše pravidlá prežitia do konca roka:

očakávanie najkrajšia radosť rodinný čas rozprávka vianočné čítanie

– Nerobte všetko sami, delegujte úlohy.

– Darčeky naplánujte čo najskôr a objednajte online, kedykoľvek je to možné. Radšej relaxujte pri pohári červeného vína na gauči, namiesto toho, aby ste po práci sedeli v nekonečnej rade!

– Môžete si tiež objednať potraviny online a vyskúšať box na varenie! Všetko, čo vám uľahčuje život, je legitímne.

– Ak sa musíte zúčastniť akcií, na ktoré sa vám veľmi nechce, urobte kompromis a jednoducho odíďte z večierka o niečo skôr. Potom sa to vášmu šéfovi nemusí páčiť, ale nemôže sa na to vážne hnevať.

– Nenechajte sa uniesť plánmi, ktoré nie ste odôvodnení. Vianočnú večeru nemusíte variť pre celú rodinu svojho manžela, aj keď polovicu z nich neznášate. Možno len oslávte ďaleko od domova a vyberte sa na peknú exkurziu pre dvoch alebo s deťmi! Existuje mnoho hotelov, ktoré ponúkajú vianočné úpravy. šťastné prázdniny!

užite si adventnú sezónu nápady na adventný veniec