Nápady na vianočné dekorácie

Zdobenie rebríka na Vianoce – kreatívne nápady na slávnostnú náladu

Zamierte na nápady na vianočné dekorácie tipy na vianočné dekorácie v rustikálnom štýle

Opäť pre vás máme tip na originálnu vianočnú výzdobu. Ak teda patríte k fanúšikom nevšedných dekorácií, určite sa budú páčiť aj vám. Sú to jednoduché rebríky, ktoré sa dajú ozdobiť na Vianoce. Na to môžete použiť akékoľvek vianočné ozdoby a ďalšie vianočné prvky ako umelý sneh, rozprávkové svetlá alebo jedľové zelené a vianočné figúrky. Dekorácia dreveného rebríka je skvelá ako náhrada vianočného stromčeka, ale vhodná aj ako doplnková vianočná ozdoba. Stačí sa pozrieť na nápadité nápady a sami implementovať svoje obľúbené zdobením starého rebríka na Vianoce.

Ozdobte vianočný rebrík – nápady s jedľovou zelenou

Choďte na Vianoce a ozdobte vianočný stromček jedľou zelenou červenou hviezdou

Jedľová zeleň je možno prvá vec, ktorá vám napadne pri vianočnej výzdobe rebríka. Tento variant je vhodný aj vtedy, ak chcete použiť rebrík ako náhradu za tradičný vianočný stromček. Trojuholník, ktorý tvorí rebrík, pripomína jedľu, ktorá je dokonca vystužená obkladom z jedľových konárov. Vetvy je možné kombinovať s inými dekoratívnymi prvkami.

ozdobiť vianočný rebríček jedľa zelená aranžmán kockovaná stužka červená biela konáre bobule

Okrem jedľovej zelene je samozrejme vhodná aj akákoľvek iná vždyzelená rastlina, ak chcete na Vianoce ozdobiť rebrík. V zásade neexistujú žiadne pravidlá. Navyše celý rebrík nemusí byť nevyhnutne zakrytý. Malý aranžmán ako prízvuk, ako vo vyššie uvedenom príklade, je tiež vhodný na to, aby dekorácii dodal potrebné vianočné kúzlo.

Staré drevené rebríky pekne svietia rozprávkovými svetlami

Choďte na Vianoce a ozdobte vianočný stromček alternatívnym dizajnom rozprávkových svetiel jednoducho

Tak, ako môžete vianočný stromček, zábradlie schodiska alebo okno navrhnúť pomocou rozprávkových svetiel, môžete použiť aj svetielka, ak chcete na Vianoce ozdobiť rebrík. Nezáleží na tom, aký typ rebríka tu použijete. Osvetlenie vyzerá rovnako pekne opreté o stenu, ako voľne stojace v miestnosti.

Choďte na Vianoce a ozdobte rozprávkové svetlá nápadom romantické osvetlenie Vianoc

Máte na výber zo širokej škály rozprávkových svetiel. Existujú tie s bielym a žltým svetlom a samozrejme pestré. Tvar žiaroviek sa môže tiež líšiť. Okrem malých modelov, ktoré sa v dnešnej dobe väčšinou používajú, existujú aj vintage žiarovky alebo žiarovky so špeciálnymi tvarmi, ako sú hviezdy. Rozhliadnite sa a ozdobte nielen interiér rozprávkovými svetlami, ale aj záhradu a vstupný priestor.

Jedinečná vlastnoručne vyrobená vianočná ozdoba s rebríkom a guličkami na vianočný stromček

ozdobiť vianočný rebrík vianočný strom gule dekorácie stromčeka vianočné ozdobné svetlá

Tento nápad, pomocou ktorého môžete vyzdobiť obývaciu izbu, považujeme za skutočne veľmi pôsobivý. Veľké množstvo guličiek vianočného stromčeka bolo jednoducho zavesených na rebrík a zdobí týmto spôsobom vnútornú plochu rebríka. Okrem toho vstupuje do hry reťaz svetiel. Opäť sa môžete pohrať s tvarmi dekorácií stromčeka. Vhodné sú nielen loptičky.

ozdobte vianočné rebríky ozdoby ozdobte mašle

Použite toľko prvkov, koľko chcete a v akejkoľvek farbe a získate skutočne originálnu vianočnú ozdobu, ktorá upúta pozornosť každého. Štýl dekorácie závisí od štýlu rebríka. Ak si napríklad chcete vyrobiť rustikálnu vianočnú dekoráciu sami, použite starý rebrík, ktorý tiež necháte vo svojom stave. Ak ho chcete viac súčasný, môžete mu dať nový náter a vybrať farbu, ktorá bude ladiť so šperkom.

Ako poličku použite rebrík a ozdobte si na Vianoce obývačku

Rebríček ozdobte vianočnú poličku rustikálne nápady na vianočné figúrky

Ak má rebrík širšie schody, môžu sa použiť aj ako polica. Potom na ne môžete položiť akékoľvek vianočné figúrky, ale aj vianočné lampáše a podobne. Ak má váš rebrík iba priečky, bez verzie s poličkou sa zaobísť nemusíte. Jednoducho umiestnite dosky na priečky a budete mať veľkú plochu, ktorú si môžete navrhnúť podľa svojich predstáv. Pri vianočnom zdobení rebríka použite všetky ostatné nápady, ktoré sme už spomenuli.

Ozdobte hlavu na Vianoce – nápad vianočnými ponožkami

Hlava vyzdobiť vianočné ponožky výmena krbu vianočná výzdoba dekorácia na stenu

Chcete zavesiť vianočné ponožky, ale nemáte krb, v ktorom by ste to mohli tradične urobiť? Potom je rebrík presne tou správnou alternatívou. Jednou z výhod je, že ponúka aj viac priestoru. Neváhajte kombinovať ponožky aj s inými vianočnými ozdobami. Potom to celé vyzerá ešte slávnostnejšie.

Vyrobte si vianočné ozdoby sami – adventný kalendár a úložisko pohľadníc

Hlava zdobenie vianočných nápadov adventný kalendár pohľadnice vianočné pohľadnice

Okrem dekoratívnych nápadov na Vianoce existujú aj tie, ktoré sú praktické zároveň, ale aj navrhujú miestnosť. Na jednej strane môžete pomocou rebríka zavesiť svojpomocne vyrobený adventný kalendár. Potom ste už dokončili jednu z prvých adventných dekorácií a budete si ju môcť užívať počas celého vianočného obdobia. Teraz je čas, keď dorazí množstvo pohľadníc od priateľov a príbuzných. Pretože je samozrejme škoda ich jednoducho uložiť do zásuvky, môžete ich použiť ako ozdobu a namiesto nich zavesiť. Na tento účel je rebrík ako stvorený. Toto je teda ďalší praktický a tiež pekný nápad, ktorý môžete použiť na ozdobenie rebríka na Vianoce. Odosielatelia budú navyše radi, že sa týmto spôsobom chválite svojimi kartami.

Domáci lídri pre spontánne projekty

ozdobiť vianočný rebrík alternatívne palice prírodné materiály drevené darčeky

V tomto momente možno nemáte k dispozícii skutočný rebrík, ale napriek tomu chcete takto ozdobiť. To platí najmä vtedy, ak ste sa rozhodli spontánne a na poslednú chvíľu. Existuje však riešenie! Totižto rebrík môžete ľahko napodobniť pomocou lana a palíc. Je to dobrá alternatíva, aj keď nemáte priestor na postavenie skutočného rebríka. Táto alternatíva rebríka je pripevnená k stene.

ozdobiť vianočný rebrík improvizovaný príves na stromček červený

Rovnako ako pre väčšinu ostatných vyššie uvedených myšlienok, môžete ozdobiť akýmikoľvek prvkami. Tu sú obzvlášť vhodné prívesy. Výsledkom je rustikálna nástenná dekorácia, ktorá vyzerá nostalgicky a vianočne a zároveň je neobvyklá.

Ako inak môžete ozdobiť rebrík na Vianoce?

Hlava zdobí vianočné vence v škandinávskom štýle kárované

Všetky uvedené nápady sú iba návrhmi a v žiadnom prípade nie všetkým, čo je možné pre návrh použiť. Pozrite sa na všetky vianočné ozdoby, ktoré sa už niekoľko rokov nepoužívajú a sú len v škatuliach v podkroví alebo v pivnici. Určite je veľa toho, čo sa dá nájsť pomocou rebríka. Zaveste na priečky vianočný veniec alebo jednoducho vianočné látky. Aj zimné veci ako rukavice alebo pletené zimné čiapky, lyže a korčule a podobne sú skvelé na zlepšenie nálady v miestnosti počas vianočného obdobia. Popustite uzdu svojej predstavivosti!