Nábytok

Stoly na okraji stromu v zariadení: prirodzenosť a moderné kúzlo

Či už u vás doma, v kancelárii alebo v reštaurácii – krásny nábytok v prírodnom vzhľade vždy upúta pozornosť. V poslednej dobe sa napríklad v zariadení tešia veľkej obľube stoly na okraji stromov. Čo sa skrýva za pojmom a na čo by ste mali pri nákupe myslieť, vám povieme v článku. Ktovie, možno už čoskoro budete mať k dispozícii kvalitný stôl z masívu – úplne podľa vašich individuálnych prianí.

Tabuľky na okraji stromu v zariadení: čo sa skrýva za pojmom?

Stoly na okraji stromu v jedálni prírodný povrch nie sú zapečatené

V prvom rade chceme objasniť, čo sú tabuľky okrajov stromov. Väčšinou sú vyrobené z jedného kusa dreva, ktoré si zachováva svoju prirodzenú a jedinečne pestovanú štruktúru. Na rozdiel od sériovo vyrábaného tovaru existuje a Stôl na okraji stromu nie je ostrá, ale fascinuje prirodzeným tvarom. Ďalšou dôležitou výhodou je, že drevo bolo ošetrené veľmi málo alebo vôbec, t.j. je možné vylúčiť kontamináciu chemickými lepidlami alebo inými surovinami, ktoré nie sú dobré pre zdravie obyvateľov..

Ako tieto tabuľky vynikajú??

Stoly na okraji stromu v zariadení záhradný stôl z dubového dreva

Panely sú vyrobené z miestnych alebo exotických drevín a sú skutočne jedinečné. Dosky stolov je možné česať a olejovať alebo lakovať, čo zase ovplyvňuje farbu (od svetlej po tmavú, červenkastú, hnedastú atď.). Konečným výsledkom je nadčasový dizajn, ktorý nikdy nevyjde z módy. Odborníci predpokladajú, že v najbližších rokoch sa zameranie bude stále viac presúvať na prirodzenosť a udržateľnosť.

Z ktorých drevín je možné vyrobiť stoly na okraji stromov?

Jedálenský stôl z pravého dreva v jedálni vo vidieckom štýle

V zásade existuje veľký výber rôznych drevín, ktoré sú na to vhodné. Nasledujúce druhy stromov sú obzvlášť obľúbené: (* z miestnych lesov, certifikovaná pečaťou FSC)

– Dub *

– divoký dub *

– údený dub *

– regenerovaný dub *

– akácia

– Cedar

– teak

– mango

Ako vidíte, stoly na okraji stromov sú vyrobené zo širokej škály domácich a exotických drevín. Pri výbere dreva je samozrejme potrebné vziať do úvahy rôzne faktory.

Okrajové stoly z dubového dreva v jedálni s kovovými nohami

Patria sem napríklad:

1. Ak sa chcú kupujúci zamerať na udržateľnosť, mali by sa zaobísť bez dreva z exotických krajín. (napríklad teak alebo mango by sa potom vynechalo)

2. Farba a zrnitosť dreva sa líši od druhu k drevine. Podľa toho sa môžete čo najlepšie pozerať na drevo, ktoré pokrýva vaše vlastné priania. Niektoré druhy stromov pôsobia veľmi pokojne a nemajú takmer žiadne zrno, zatiaľ čo iné sú veľmi nápadné.

3. Odolnosť dreva zohráva u mnohých ľudí svoju rolu. Ak sa napríklad bojíte škvŕn na stole, mali by ste zvoliť druh dreva, do ktorého škvrna prenikne, a teda už nebude viditeľná. Platňa môže byť alternatívne leštená prírodnými a predovšetkým vysokokvalitnými olejmi. Podľa správ o skúsenostiach od výrobcov farebné prúžky zrazu cez noc opäť zmiznú, je to kvôli vysokému obsahu kyseliny trieslovej v dubu.

Tabuľky na okraji stromu v zariadení: výhody na prvý pohľad

Stôl na okraji stromu pre domácu kanceláriu

V prvom rade je to určite prirodzený vzhľad, ktorý ľudí oslovuje. Dosky stolov nielenže pôsobia elegantne, ale aj bodujú príjemným dojmom. Každý, kto sa už zaoberal drevom ako surovinou, vie, že masívne drevo má mimoriadne pozitívne aspekty pre ľudí a klímu v miestnosti. Vlhkosť je možné absorbovať, uskladniť a podľa potreby opäť uvoľniť. Preto je možné po rokoch zaznamenať určité zmeny. Ak naopak kupujete nábytok z preglejky alebo drevovláknitých dosiek, efekt je výrazne menší, pretože povrch je utesnený ochranným lakom.

Stôl na okraji stromu z dubu v prírodnom vzhľade

Ľuďom, ktorí chcú trvanlivý nábytok, sa odporúča používať stoly na okraji stromov. Bez ohľadu na to, či ide o škrabance, škvrny alebo podobne-masívne drevo môže veľa odložiť a povrch je tiež možné ľahko prebrúsiť a znovu naolejovať, dokonca aj na jednotlivých miestach. Stôl na okraji stromu vyzerá veľmi elegantne, najmä v modernom, puristickom interiéri.