Nábytok

Poschodová posteľ pre dospelých v drevenom boxe ako riešenie šetriace priestor v malom byte

poschodová posteľ pre dospelých drevená kocka priestor na spanie

Keď spoločnosť TOWOdesign dostala objednávku na malý byt s rozlohou 40 m² v čínskom Šanghaji, obmedzený obytný priestor predstavoval veľkú výzvu. Aby sa čo najlepšie využil dostupný priestor, návrhári interiérov sa rozhodli zvýšiť priestor na spanie a postaviť ho. v drevenej krabici do tvaru so zakrivenými hranami. Poschodová posteľ pre dospelých sa nachádza v strede priestoru na spanie a schody, ktoré k nej vedú, majú vstavaný úložný priestor. Prečítajte si viac o priestorovo úspornej spálni v tomto apartmáne v Číne v článku.

Poschodová posteľ pre dospelých šetrí miesto v malom apartmáne

dizajnový malý apartmán s podkrovím, priestorovo úsporné zariadenie pre dospelých

Poschodové postele nie sú len do detskej izby. Poschodová posteľ pre dospelých je považovaná za najlepšie riešenie pre malé byty, pretože šetrí miesto a ponúka dostatok úložného priestoru. Dobrým príkladom je priestor na spanie tohto malého bytu v Šanghaji.

priestor na spanie drevený box loft posteľ úložný priestor schody skrine zásuvky

Vzhľadom na malý obytný priestor sa návrhári rozhodli navrhnúť spálňu ako malú drevenú kocku. „Drevená krabica“ je vyrobená výhradne z teplého dreva a ponúka oveľa viac, než len priestor na spanie. Keďže úložného priestoru v malom byte nie je nikdy dosť, interiéroví dizajnéri zmenili na úložný priestor všetky možné výklenky, napríklad priestor v rámci schodov, ktoré vedú do priestoru na spanie. Pod loftovou posteľou má drevený box aj úložný priestor v podobe dvoch samostatných výsuvných skríň.

poschodová posteľ drevené skrine výsuvné skrine

Malý priestor na spanie s moderným dizajnom

malý byt dizajnový priestor na spanie podkrovie dospelí priestorovo úsporné

V drevenom boxe je podkrovná posteľ pre dospelých presne v strede a nad ním je výrez s nepriamym osvetlením. Strop pod výrezom je natretý bielou farbou, čo v kombinácii s osvetlením pripomína svetlík. Dve zo stien v spálni sú vybavené policami, pričom horné schody schodov slúžia ako nočné stolíky.

poschodová posteľ pre dospelých schodisko úložného priestoru kocky dreva

Na druhej strane postele je ďalšie schodisko, ktoré vedie do malého dverného otvoru. Tento vchod je namiesto dverného krídla vybavený závesom. Malé schodisko na tejto strane má tiež nejaký úložný priestor vo forme zásuviek na každom schodisku.

Projekt od TOWOdesign