Nábytok

Ozdobte nábytok štýlovo pomocou lepiacej fólie – návod a tipy na dizajn

S nábytkom z lepiacej fólie-pice up-diy-mramor-biely-nočný stolík

Ak plánujete rekonštrukciu a chcete smerovanie štýlu zariaďovania novým smerom, nemusíte sa zaobísť bez svojho zachovaného, ​​ale štýlovo nevhodného pre nový interiérový nábytok. Drevený nábytok je možné ľahko brúsiť inak a dať mu nový náter. Nové, moderné úchytky skriniek dodajú každej komode alebo šatníku nový vzhľad. Môžete ísť s Nábytok z lepiacej fólie krásne ozdobte z iných materiálov a dajte im novú hodnotu.

Ozdobte nábytok štýlovo lepiacou fóliou – prepracujte dosku stola počítača

Lepiaca fólia-nábytok-korenie-návod-počítač-písací stôl-materiály-mramor

Nápadito potlačené nábytkové fólie nájdete v hojnom počte v železiarstve alebo v niektorých prípadoch aj v obchodoch s nábytkom. Môžu byť pripevnené k akémukoľvek hladkému povrchu a starému kusu nábytku dodajú nový povrch s malým úsilím. Nákup v porovnaní napríklad s výmenou stolovej dosky je rýchlou a lacnou alternatívou. Existuje však riziko, že sa pri pripevňovaní lepiacej fólie niečo pokazí. Tu pomáhame s cennými tipmi a dvoma pokynmi.

Nábytok štýlovo okorenite lepiacou fóliou – návod

Lepiaca fólia-nábytok-korenie-návod-počítač-stôl-kov-rám-sklo-mramor

Prvým krokom pred pripevnením samolepiacej dekoratívnej fólie je starostlivé očistenie povrchu, na ktorý sa bude lepiť. Prach, mastnota a špina všetkého druhu negatívne ovplyvnia konečný výsledok. Tiež by mali byť odstránené hrbole, aby fólia správne priľnula. V závislosti od prevedenia filmu môžu byť po aplikácii dobre viditeľné a upútať pozornosť.

Štýlovo prepracovaný nábytok s mramorovou lepiacou fóliou

Lepiaca fólia-nábytok-korenie-návod-na počítač-písací stôl-fólia-prichytiť-sklenená-doska

Zmerajte presne oblasť, na ktorú sa chcete nalepiť, a podľa týchto rozmerov odstrihnite požadovaný kus nábytkovej fólie. Presná dĺžka je vyznačená na zadnej strane, aby ste mohli film presnejšie vystrihnúť.

Ozdobte nábytok štýlovo lepiacou fóliou – lepiacu fóliu nalepte mokrú alebo suchú

Lepiaca-fólia-nábytok-korenie-návod-počítač-stôl-fólia-mramor-biela

Keď je presne odstrihnutý kus lepiacej fólie na svojom mieste, stačí ho len pripevniť. Existujú dve možnosti – mokrá alebo suchá metóda. V prvom prípade je vhodné mať po ruke stierku, ktorá môže byť vedľa sprchy alebo voliteľne tvrdú škrabku.

Redizajnujte nábytok pomocou lepiacej fólie – vyhnite sa bublinám a pokrčeniu pri lepení

Lepiaca fólia-nábytok-korenie-návod-počítač-stôl-mramor-čierna-biela

Aplikácia filmu začína z jednej strany, v hornom rohu kusu nábytku. Nalepte film presne na roh a kúsok po kúsku stiahnite zadnú stranu filmu. Súčasne stlačte sťahovák na fóliu a ťahajte zhora nadol, smerom k vonkajším stranám povrchu. Ak sa vytvoria bubliny, opakujte to niekoľkokrát, kým nie sú odstránené. Potom môžete pokračovať ďalej.

Navrhnite nábytok ako nový s lepiacou fóliou – takto to funguje!

Lepiaci-film-nábytok-okoreniť-návod-počítač-stôl-moderný-čierno-biely

Ak ste urobili správnu vec, zvyšok cesty bude fungovať sám. V opačnom prípade môžete vložku odlepiť a skúsiť to znova. Na väčšie plochy je vhodné použiť techniku ​​mokrej aplikácie. Bublinám sa dá vyhnúť mokrým spájaním, pretože lepiaca sila fólie začína pôsobiť až po určitom oneskorení.

Štýlové tipy pre dizajn – dosiahnite mramorový efekt pomocou lepiacej fólie

lepiaca fólia-nábytok-korenie-diy-podnos-mramor-obývacia-príslušenstvo

V prípade malých alebo oválnych oblastí je možné namiesto škrabky použiť handričku a na oblasť je možné vyvinúť veľký tlak na odstránenie bublín..

Oživte nábytok a bytové doplnky lepiacou fóliou – nástenná polica 

lepiaca fólia-nábytok-korenie-návod na kutilstvo-mramor-tmavo-čierna

Na mokrú techniku ​​pripevnenia samolepiacich fólií je potrebná komerčne dostupná fľaša s rozprašovačom. Naplní sa tekutým prostriedkom na umývanie riadu alebo mydlom a vodou (na liter vody postačia 2-3 kvapky stužovača alebo umývacieho prostriedku). Už dôkladne očistený povrch je pred nanesením lepidla ošetrený týmto vlastnoručne vyrobeným mydlovým roztokom.

Pred pripevnením lepiacej fólie – presne zmerajte plochu

Lepiaci-film-nábytok-okoreniť-diy-návod-odmerka-poličky

Samozrejme, mali by ste presne zmerať, koľko lepiacej fólie je potrebné, a odrezať kus presne na mieru. Teraz postriekajte povrch mydlovým roztokom a pokračujte v aplikácii. Film by mal byť možné voľne umiestniť bez prilepenia.

Ozdobnú lepiacu fóliu pripevnite opatrne – sťahovákom

lepiaca fólia-nábytok-korenie-pokyny pre domácich majstrov-police-tmavý-mramor

Stierkou alebo prípadne handrou začnite v strede povrchu hladiť vonkajšok a odstráňte tak prebytočnú vodu z lepiacej fólie. Dávajte pozor, aby špicaté alebo hranaté predmety nepoškodili film. Hladkajte, kým nie sú odstránené všetky bubliny a hrbole.

Ozdobte nábytok štýlovo lepiacou fóliou a zamerajte sa na kontrasty

lepiaca fólia-nábytok-korenie-diy-nástenné-police-tmavý-mramor

Čerstvo nalepenú fóliu nechajte deň odpočívať, aby sa zvyšná voda medzi fóliou a lepeným povrchom úplne odstránila.

Hravo prerobte nábytok s lepiacou fóliou – šachový vzor

Lepiaci film-nábytok-korenie-diy-šach-vzor-čierno-biely

Znečistený film je v zásade možné bez problémov zotrieť vlhkou handričkou. Nepoužívajte čistiace prostriedky na báze alkoholu alebo kyselín, pretože by mohli rozpustiť farebnú tlač. Povrchy zlepené nábytkovou fóliou nesmú byť na prudkom slnku, pretože materiál uniká a dá sa ľahko odlepiť. Na druhej strane je povrch krátko ošetrený horúcim vzduchom, keď sa má film odlepiť.

Okoreňte domáce spotrebiče – lepiacou fóliou

Lepiaca fólia-nábytok-korenie-diy-nápad-schwraz-weiss-práčka

Lepiaca fólia je široko používaná na okorenenie rôzneho nábytku a bytových doplnkov, pretože sa dá relatívne ľahko aplikovať na akýkoľvek druh hladkého povrchu. Na materiáli nezáleží, či je čistý. Väčšinu povrchov je možné pred lepením ľahko ošetriť trochou alkoholu alebo univerzálneho čistiaceho prostriedku, a tak sa rýchlo zbaví tuku, oleja, vosku a silikónu.

Redizajn nábytku s lepiacou fóliou – vzhľad svetlého dreva

Lepidlo-film-nábytok-korenie-kutilstvo-biela-imitácia dreva

Medzitým už výber nábytkových fólií nie je obmedzený. Vysoko kvalitné prevedenie napodobňuje materiály, akými sú drevo a prírodný kameň, tak silne, že ich od seba len ťažko rozlíšiť. Štruktúrované fólie majú vzhľad a dojem z pravého dreva a vďaka svojej širokej škále farieb pútajú pozornosť.

Ozdobte nábytok štýlovo štruktúrovanou lepiacou fóliou

lepiaca fólia-nábytok-korenie-diy-interiér%% cc% 88r

Redizajn nábytku v drevenom vzhľade s lepiacou fóliou 

Lepiaca fólia-nábytok-korenie-diy-drevo-posteľ-čelo postele-hnedá

Navrhnite kuchynskú stenu v rustikálnom vzhľade 

lepiaca-fólia-nábytok-korenie-kutilstvo-rustikálna-kuchyňa-prírodný kameň