Nábytok

Oprava vnútornej hojdacej siete – dovolenková nálada doma na 23 obrázkoch

Opravte hojdaciu sieť-vnútorná-krytá-plážová-dom-vila-dovolenka

Závesná stolička alebo hojdacia sieť sprostredkuje pocit dovolenky, uvoľnených chvíľ, možno výletu na exotické miesto. Zariadenie na pripomenutie je v podstate spôsob, ako uniknúť každodenným myšlienkam. Inventár nie je len súčasťou bežného vybavenia vily a plážového domu alebo vonkajšieho vybavenia a môže byť esteticky zaradený do interiéru. 23 nápadov s tipmi, ako a kde jeden získať Pripojte hojdaciu sieť zhrnuli sme v tomto článku.

Vnútri opravte hojdaciu sieť

hojdacia sieť-fix-indoor-indoor-loft-priemyselný-štýl-mdoern

Hojdacia sieť môže byť viac ako len zavesená medzi dvoma stromami v záhrade. Oprava vo vnútri bytu je tiež možná, aj keď to nie je práve jednoduché. V prípade pochybností je veľmi dôležité, aby odborník posúdil stabilitu stien alebo nosných prvkov, ako sú stĺpy, drevené a oceľové nosníky..

Opravte hojdaciu sieť v obývacej izbe

Opravte hojdaciu sieť-vnútornú-vnútornú-vo-eklektickom-štýle-mix-farby

Vzdialenosť medzi dvoma bodmi, kde by mala byť pripevnená hojdacia sieť, bude čoskoro vyhodnotená. V ideálnom prípade je to viac ako 2 metre, ak je samotná hojdacia sieť asi 2 metre dlhá. Ak je tento väčší, napríklad 3 metre dlhý, v ideálnom prípade je potrebných 5 metrov. Na to by samozrejme mali stačiť upevňovacie materiály.

Otvorené plánovanie v priemyselnom štýle – pripevnite hojdaciu sieť na betónové steny

hojdacia sieť-fix-vnútorná-vnútorná-priemyselný-dizajn-obývačka

Hojdacia sieť je zvyčajne viazaná na dva stromy. V byte sú veľmi vhodné dva zvislé stĺpiky alebo podpery, napríklad v podkrovnom byte. Ak sú k dispozícii, môžete použiť vhodné laná. Musíte dávať pozor na medzné zaťaženie lana, ktoré je zvyčajne uvedené v obchode. Je dôležité spomenúť, že sila pri použití hojdacej siete ďaleko presahuje hmotnosť osoby.

Moderná interpretácia afrického štýlu – pripevnite hojdaciu sieť vedľa konferenčného stolíka

Opravte hojdaciu sieť-vnútorné-vnútorné-pletené-boho-sivé-exotické-afriky

Hojdacia sieť je ideálna na použitie, aby lano poskytovalo aj dostatočnú stabilitu, a musí byť pripevnená o 30 ° k horizontále. Na výšku, v ktorej by mali byť upevňovacie body, platí pravidlo: hojdacia sieť musí visieť zhruba o polovicu vyššie, ako je vzdialenosť medzi týmito dvoma bodmi.

Zapnite hojdaciu sieť v priestrannej spálni

Opravte hojdaciu sieť-interiér-interiér-moderný dom-dizajn-béžový

Na upevnenie hojdacej siete v miestnosti môžete lano uviazať stabilnými uzlami. Na tento účel je najvhodnejší motýlí uzol. Okrem toho sú na trhu udržateľné hotové závesné systémy. Môžu byť zostavené bez akýchkoľvek predchádzajúcich znalostí.

Doprajte si sviatočnú náladu v spálni – pripevnite hojdaciu sieť

hojdacia sieť-oprava-izbová-izbová-spálňa-prázdniny-vila-modrá

Aj keď na prvý pohľad neexistuje lacná možnosť pripevnenia hojdacej siete do interiéru, nemusíte sa vzdávať predstavy o uvoľnenom životnom prostredí. Vo vašich vlastných štyroch stenách môže byť pripevnený k dvom vzdialeným bodom na strope alebo medzi dvoma stenami.

V byte vytvorte zelený kútik a pripevnite tam hojdaciu sieť

hojdacia sieť-fix-izbová-izbová-izbová-záhradná-rohová-zelená-rastliny

Najvhodnejší spôsob upevnenia závisí predovšetkým od charakteru bytu. Na podporu hmotnosti nie je vhodný napríklad zavesený strop. Zavesenie hojdacej siete medzi dvoma stenami je zvolenou metódou, ak sú od seba primerane vzdialené.

Relaxačná miestnosť s hojdacou sieťou

hojdacia sieť-oprava-vnútorná-vnútorná-relaxačná miestnosť

Pri priemernej výške stropu približne 2,5 m by steny nemali byť od seba vzdialené viac ako 5 metrov. Ak je vzdialenosť medzi dvoma stenami v mieste, kde je potrebná hojdacia sieť, väčšia ako 5 metrov, túto inštaláciu je potrebné ako alternatívu vynechať. Okrem toho sa môže zriedka stať, ale niekedy sa stane, že steny len veľmi zriedka unesú záťaž.

Pripojte hojdaciu sieť a užívajte si slnko na zasklenej terase

vankúše na hojdaciu sieť-fixné-vnútorné-vnútorné-terasa-slnečné podlahy

Ďalšou možnosťou je zavesenie hojdacej siete na strop. To je obzvlášť vhodné v priestranných miestnostiach, kde sú steny ďaleko od seba. Na tento účel je ideálny betónový strop, ktorý rovnomerne unesie veľa zaťaženia. V tomto prípade môže byť hojdacia sieť naplánovaná podľa individuálnej nálady.

Upevnite hojdaciu sieť pred dverami terasy v interiéri

dvere do hojdacej siete-fixné-vnútorné-vnútorné-priemyselné-betónové-podlahy-terasy

Na upevnenie hojdacej siete v betónovom strope je samozrejme potrebný vhodný závesný systém, najmä vhodné betónové hmoždinky. Vyžadujú sa aj zodpovedajúce nástenné háky. Vzhľadom na kvalitu, ktorá bola zaistená niekoľkými testami, sa vždy odporúča používať certifikované upevňovacie prvky.

Pokojná atmosféra v priemyselnom byte 

hamak-fix-izbový-izbový-priemyselný-štýl-kilim-koberec

Ak sú v miestnosti k dispozícii drevené lavice, uľahčujú montáž hojdacej siete, pretože hmoždinky už nie sú potrebné. Na druhej strane je poloha a orientácia závesnej podložky obmedzená, pretože skrutky nestačí iba zaskrutkovať do dreveného obkladu steny, ale skutočne ich zaskrutkovať do nosných nosníkov..

Perfektná domáca kancelária – pripevnite hojdaciu sieť k pracovisku

hojdacia sieť-fix-indoor-indoor-home-kancelária-pracovisko

Pri inštalácii vždy stojí za to nechať si poradiť od profesionála. Je ťažké sami posúdiť statiku stropov a stien. V nájomných bytoch navyše musíte vždy získať povolenie od majiteľa.

Vytvorte tichý kútik na čítanie – pripevnite zelené rastliny, knižnicu a hojdaciu sieť

hojdacia sieť-opraviť-vnútorné-čítanie-rohový-relax-komoda

Hojdacia sieť nie je ideálna len na to, aby ste si do miestnosti priniesli malú letnú a prázdninovú dovolenku, ale tiež relaxujte a užívajte si peknú knihu alebo vzrušujúci film. Ak je v byte prázdny roh, je perfektnou izbovou situáciou zriadiť tam relaxačnú zónu.

Pohodlne si ľahnite a užívajte si materiál na čítanie – pripevnite hojdaciu sieť k stene knihy

hojdacia sieť-oprava-izbová-kniha-stena-dom-knižnica

Či už v obývacej izbe, pred krbom, ak tam je, alebo vedľa knižnice, hojdacia sieť je vždy dobrý nápad. Komoda alebo odkladací stolík vedľa nej poskytne užitočný úložný priestor na umiestnenie materiálu na čítanie alebo šálky čaju.

Škandinávske a útulné bývanie

hojdacia sieť-fix-indoor-indoor-biela-čierna-škandinávska

A ak si myslíte, že hojdacia sieť dodáva dizajnu miestnosti nádych, ktorý má ďaleko k modernosti, mýlili ste sa. Vizuálny efekt závisí predovšetkým od toho, z akého materiálu je vyrobený. Jednoduchý dizajn vyrobený z robustnej plachtoviny v neutrálnej farbe, ako je čierna, biela, krémová alebo sivá, sa perfektne hodí k modernému nábytku..

V byte vytvorte roh s etnickým nádychom a pripevnite tam hojdaciu sieť

hojdacia sieť-fix-indoor-indoor-exotické-etno-kútik-relax

Pôvodne boli hojdacie siete vyrábané z kôry stromu Hamak a neskôr zo sisalu ručne. Výber farieb bol obmedzený na prírodné tóny, ktoré pri slnečnom žiarení pekne vyblednú. Teraz existuje množstvo udržateľných materiálov a farieb, ktoré sú vizuálne veľmi podobné svojim predkom a zároveň sú robustné.

Optimalizujte najmenšie oblasti v byte a urobte ich útulnými – pripevnite hojdaciu sieť

hojdacia sieť-opraviť-izbová-biela-ošarpaná-šik-dostane pletené

Tradične existujú dva druhy hojdacích sietí – sieťové a látkové. Sieťové hojdacie siete sú ručne vyrobené z bavlnených nití a spletené sieťovinou. Tieto vzory nielenže pôsobia veľmi exoticky, ale sú aj mimoriadne pohodlné a priedušné.

Upevnite hojdaciu sieť v sedlovej streche – ošumelé elegantné podkrovie

hojdacia sieť-fix-indoor-indoor-dacj-floor-shabby-chic-white

Hojdacia sieť s pletenými alebo pletenými prvkami vytvára ošarpaný vkus a tým aj uvoľnenú atmosféru v miestnosti. Sedlová strecha v tomto podkroví, obložená drevenými lamelami a natretá bielou farbou, dodáva romantickú atmosféru vidieckeho domu.

Optimalizujte podkrovie na relaxačnú zónu 

hojdacia sieť-fix-vnútorná-vnútorná-podkrovná-relaxačná-zóna

Najvyššie poschodie podkrovného bytu alebo domu ponúka perfektné podmienky na vytvorenie celej relaxačnej miestnosti s niekoľkými hojdacími sieťami.

Upevnite hojdaciu sieť v miestnosti – stojte sama na ráme alebo stojane

hojdacia sieť-fix-indoor-indoor-rám-drevo-voľne stojace

Ak v miestnosti nie sú nikde dva body vo vhodnej vzdialenosti na zaistenie hojdacej siete, pravdepodobne sa budete musieť poobzerať po stojane alebo stojane na hojdaciu sieť..

Závesná posteľ v podkrovnom apartmáne

závesná posteľ-hojdacia sieť-fixná-vnútorná-vnútorná-priemyselný dom-drevený trám

Závesná posteľ zo sieťoviny, ako je na obrázku, je vynikajúcim riešením na využitie celej výšky podkrovného bytu a slúži ako moderná náhrada za hojdaciu sieť..