Móda

Aký outfit na krst pre mamu? Tipy a nápady na styling na leto

Krst je jednou z najslávnostnejších príležitostí v živote. Okrem osoby, ktorá má byť pokrstená, sa pozornosť zameriava aj na matku a jej oblečenie by malo byť primerane slávnostné. Ak plánujete krst v lete a ešte si nie ste istí, čo si obliecť, nájdete ho tu. Dáme vám veľa tipov a nápadov na krstný outfit pre mamu, ktorý je na leto ako stvorený.

Stylingové pravidlá pre krst: na toto by mala matka venovať pozornosť

Krstný outfit pre mamu v bielych topánkach v midi štýle s klinovým podpätkom

Existujú špeciálne krstné šaty pre dojčatá a deti. Čo však nosia rodičia? Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď, existujú však niektoré nepísané pravidlá, ktoré by ste v prípade pochybností mali dodržať.

V prvom rade je dôležité rozhodnúť sa, ako krst sláviť. Cirkevný krst, po ktorom nasleduje elegantná zábava v reštaurácii, si spravidla vyžaduje slávnostné oblečenie. Na krst sú v zásade vhodné aj šaty, ktoré by ženy nosili ako svadobný hosť.

Tipy na styling pre klasický krst

Aké čipkované šaty nosí mama na krst?

Na klasický krst v kostole sa úžasne hodia slávnostné outfity ako šaty. Tieto by však nemali pôsobiť prehnane. Preto sa zdržujte, pokiaľ ide o styling, nielen vášho oblečenia, ale aj účesu a make-upu. Tu je pár tipov, ktoré vám pomôžu vybrať si ten správny outfit.

Štýlové letné šaty v svetlomodrej strednej dĺžke

Aké sú správne farby pre krstný outfit?

Čo sa týka farby, siahnite po jasných, veselých farbách. Pastelové odtiene sú napríklad možnosťou, ktorá sa hodí na jar aj v lete. Ak však chcete naozaj vyniknúť, môžete sa rozhodnúť aj pre výraznejšie farby ako žltá, červená, tmavomodrá alebo koralová.

Musím v lete nosiť top??

Uistite sa tiež, že máte v kostole zakryté ramená. Ak to nie je prípad zvoleného outfitu, mali by ste porozmýšľať nad zodpovedajúcim topom. Ak je počasie príliš horúce, môže to byť napríklad bolero alebo ľahká štóla.

Krstný výstroj pre mamu: to sú neúspechy

Krstný výstroj pre mamu v letných stredne dlhých šatách tmavomodrej farby

Podobne ako outfity na svadbu, aj čierne oblečenie je prekážkou pri krste, prinajmenšom pre matku pokrstenej osoby. Čierna by však bola v kombinácii s inou farbou v poriadku. Keďže ide o rodinnú oslavu, treba sa vyhnúť šatám alebo topom s hlbokým výstrihom a voľným chrbtom, ako aj mini sukniam a šatám. Tiež by ste sa mali vyhnúť krikľavým, objemným sukniam a šatám s príliš veľkým počtom kamienkov alebo flitrov.

Krst zadarmo? Obliekanie si určte samy!

Outfit s skladanou sukňou na krst v lete

Ak neplánujete klasický krst v kostole, ale skôr bezplatný krst, potom si dress code na akciu určíte sami. Čoraz viac rodičov sa rozhodne pre neformálnu oslavu, ktorá sa koná v parku alebo vo vlastnej záhrade. V tomto prípade je vhodnejší ležérny outfit – ako pre seba, tak pre svojich hostí.

Krstné šaty pre mamu: to sú najkrajšie modelky

Kvetované šaty vo svetlých farbách na krst dieťaťa

Najlepším krstným oblečením pre mamu v lete sú bezpochyby šaty. Šaty pôsobia slávnostne a môžu byť aj veľmi pohodlné. Nasleduje súhrn najlepších modelov.

Elegantný krstný outfit: midi šaty

Midi šaty sú perfektné ako oblečenie na krst pre mamu

Ak chcete byť na bezpečnej strane, odporúčame vám midi šaty. Stredná dĺžka vyzerá veľmi elegantne a v závislosti od strihu môže byť aj celkom pohodlná. Maxi šaty by boli tiež v poriadku, ale môžu trochu sťažiť starostlivosť o malého.

Šaty s kvetinovým vzorom

Pekné šaty na krst v lete pre matku

Midi šatami s kvetinovou potlačou jednoducho nič nepokazíte. Čo sa týka letných krstov, ľahké bavlnené šaty sú ideálne, pretože vás ochladia a dajú sa veľmi ľahko upravovať.

Sladká matka dcéra šaty

Zhodný vzhľad pre matku a dcéru na krstné letné šaty

Ak pokrstená osoba nie je dieťa, ale o niečo staršie dieťa, potom je možnosťou aj partnerský vzhľad. Pre malé dievčatká existuje mnoho skvelých verzií šiat matky a dcéry, ktoré pôsobia veľmi roztomilo a ponúkajú vhodnú voľbu na krst. Keď je chlapec pokrstený, matka môže mať šaty v rovnakých farbách, ako má malý.

Čipkované šaty ako oblečenie na krst pre mamu

Krstný výstroj pre mamu v letných šatách s čipkou v bielej farbe

Čipkované šaty v bielej farbe sú obľúbenou voľbou matiek, ktoré chcú pôsobiť veľmi elegantne a slávnostne. Prichádzajú v rôznych strihoch a dĺžkach, aby si každá mama mohla nájsť ten pravý model pre svoju postavu.

Krstný outfit pre mamu – kedy nosiť tehotenské?

Krstný oblek pre mamu

Ak sa váš krst koná niekoľko mesiacov po narodení a nemáte dostatok času na to, aby ste sa dostali späť do formy, potom je tehotenské oblečenie skvelou voľbou. Aby sa cítili pohodlne a uľahčili dojčenie, dojčiace šaty voľného strihu sú najlepšou voľbou ako oblečenie na krst pre matku.

Krstný výstroj pre mamu s nohavicami

Štýlový letný outfit pre matku krstnej osoby nohavicami

Šaty však nie sú pri outfite na krst povinné. Ak chcete ležérnejší, ale štýlový vzhľad, môžete sa rozhodnúť pre nohavice so vzorom v kombinácii s čipkovaným vrchom. Je dôležité spoľahnúť sa na klasické modely a vyberať farby čo naj diskrétnejšie. Mali by ste sa tiež vyhnúť prísnemu obchodnému vzhľadu.

Kombinéza na krst?

Krstný outfit pre mamu v lete s elegantnou kombinézou nohavíc

Elegantná kombinéza je úplne vhodná na krst a môže ponúknuť peknú alternatívu k oblečeniu klasických šiat. Na to sú opäť ideálne kvetinové motívy a štýlové pastelové tóny, ale hodili by sa aj modely so zvislými pruhmi alebo v tmavšom tóne.

Aké topánky nosí mama na krst??

Štýlové šaty na špeciálne príležitosti nosia midi šaty s kvetinovým motívom

Na klasický krst, kde je oblečenie slávnostné, musíte tiež obliecť vhodnú obuv. Kombinácia tenisiek so šatami môže byť pohodlná a pôsobiť cool, ale na cirkevný krst je nevhodná.

Perfektné topánky na krst by mali byť pohodlné, ale napriek tomu elegantné. Napríklad pekné sandále na podpätku sú skvelou voľbou na leto. Klinové sandále tiež pôsobia veľmi šik a dajú sa perfektne kombinovať s letnými šatami.

Krstiny v lete: prehľad najkrajších outfitov pre mamu

Aké farby pre krstné oblečenie pre mamu v lete

Nájdenie správneho oblečenia na slávnostnú príležitosť nie je vždy jednoduché, najmä keď na podujatí hráte vedúcu úlohu. Ak sa však budete riadiť našimi radami a stavíte na klasické, elegantné strihy a farby, určite to pôjde. Pozrite sa na všetky nápady na styling v našej galérii obrázkov a nájdite v lete perfektný outfit na krst pre mamu.

Outfitová inšpirácia od švédskej princeznej

Čo si obliecť ako mama na krst, obtiahnuté svetlé šaty s kvetmi

Na letný krst ako mama nosiť bavlnené šaty s kvetinovým motívom

Midi šaty s kvetinovým vzorom ako outfit na krst pre mamu v lete

Maxi šaty s kvetinovými motívmi ako vhodné oblečenie pre mamu na krst

Kvetované šaty na vysokom podpätku na slávnostnú príležitosť

Elegantné dojčiace šaty pre mamu na krst

Slávnostné oblečenie s tylovou sukňou a čipkovým topom