Kuchyňa

Takže kuchyňa môže nájsť priestor na chodbe! 5 múdrych riešení

Niektoré byty sú také malé, že v obývačke nie je miesto na kuchyňu. Dobrý interiérový dizajnér však dokáže nájsť riešenie akéhokoľvek problému! Ukážeme vám 5 šikovných projektov od profesionálnych dizajnérov, kde je malá kuchyňa integrovaná na chodbe, aby cenný priestor zostal voľný pre ďalšie použitie. Pôdorysy jednotlivých bytov vám môžu tiež poskytnúť dobré nápady, ak plánujete rekonštrukciu alebo stavbu domu.

1. Kuchyňa na chodbe jednoizbového bytu

Kuchynský kút na chodbe - šikovný nápad pre štúdiá

umiestnenie: Reutov, Moskovská oblasť

Životný priestor: 35 m², štúdio v novej budove

kto tu býva: Matka a dcéra

Dizajnér: Jurij a Yana Volkov

problém: Veľkosť a konfigurácia bytu nenechali dizajnérom voľný priestor: byt je dlhý, všetky miestnosti sú zoradené za sebou a je tu iba jedno okno, ktoré je na druhom konci oproti vchodovým dverám.

Všetky miestnosti sú usporiadané za sebou

Spojte kuchyňu a chodbu

Riešenie: Usporiadanie kuchyne a spálne pozdĺž dlhej chodby umožnilo návrhárom zorganizovať plnohodnotnú obývaciu izbu. Spálňa je od chodby oddelená posuvnými dverami.

Predsieň prechádza do kuchyne, takže nábytok – nielen kuchynská linka so vstavanými spotrebičmi, ale aj šatňa na kabáty a bundy – je zarovnaný pozdĺž steny chodby.

Vstupný priestor a kuchyňa majú rovnaký štýl a podlahu, takže sú vizuálne prepojené. Biele vysoko lesklé predné časti kuchynskej linky a šatne kompenzujú nedostatok prirodzeného svetla v tejto oblasti a pôsobia jasnejšie..

Kuchyňa a predsieň v jednom

Podlaha na chodbe a v kuchyni je pokrytá dlažbou – čierny a červený vzor vyzerá ako ozdobný koberec. Stena nad raňajkovým barom je namaľovaná tabuľovou farbou, aby ste na ňu mohli kresliť kriedou. Čierna stena tiež dodáva úzkej chodbe väčšiu hĺbku a necháva biele čelá kuchyne prísť na svoje.

Čo je dôležité: Ak sú takéto zóny s rôznymi funkciami navlečené dohromady, je lepšie, ak je kuchyňa a vstupný priestor navrhnuté v rovnakom štýle a ich detaily sa výrazne nelíšia, pokiaľ ide o farbu a materiál. Opticky oddeľovať kuchyňu od chodby sa neoplatí.

Kuchynský kút na chodbe s pultom a barovou stoličkou

2. Obývačka, kuchyňa a predsieň v jednom

Navrhnite kuchyňu na chodbe - šikovné rozloženie miestnosti

Kde: Moskva

Životný priestor: 41 m²

Projektant a majiteľ bytu: Tatiana Bobyleva, zakladateľka skupiny PROforma

problém: Byt bol developerom navrhnutý ako jednoizbový. V skutočnosti to tak aj zostalo, ale namiesto malej kuchyne a veľkého otvoreného priestoru návrhár znova rozdelil pôdorys a oddelil spálňu od obývačky a jedálne.

Kuchynský kút na chodbe a vstavaná skriňa s rúrou v obývacej izbe

Riešenie: Zariadenie tohto malého bytu závisí od optickej ilúzie skutočného rozloženia objemu: miestnosť sa zdá byť väčšia, ako je. Tento pocit vytvárajú dve veľké drevené škatule, z ktorých jedna je na chodbe a druhá v obývačke. Ten zámerne nesiaha až k stropu, aby navodil pocit dodatočného objemu.

Aby sa získal väčší priestor v obývačke, kuchyňa bola inštalovaná na chodbe, takmer pred vstupnými dverami. Vznikol tak priestor pre oddelenú spálňu.

otvorená kuchyňa na chodbe - svetlé drevo a biela - zrkadlová zadná stena

Kuchyňa sa nachádza v pasáži medzi predsieňou a obývacou izbou a je navrhnutá v bielom a svetlom dreve. Základné skrinky a ozdobný rám sú vyrobené z preglejky, horné skrinky majú biele dvierka. Svetlé farby robia vstupný priestor jasnejším a zrkadlový kryt proti striekajúcej vode dáva pocit, že nástenné jednotky plávajú vo vzduchu..

Čo je dôležité: Malé byty a štúdiá by nemali pôsobiť preťažene. Na vytvorenie pocitu priestoru a priestoru môžete použiť tieto jednoduché triky: zrkadlá ako ochrana proti striekajúcej vode alebo skrinky, ktoré nedosahujú až na strop.

3. Otvorená kuchyňa na chodbe

malá kuchyňa na chodbe a obývačke

umiestnenie: St. Petersburg

Životný priestor: 33 m²

Kto tu býva: mladé dievča

Projektový dizajnér: Nikita Zub

problém: Pôvodne to bol jednoizbový byt, ale majiteľ chcel oddelenú spálňu s oknom. Požiadala teda projektanta, aby prehodnotil celý pôdorys.

Štúdiový apartmán pred a po rekonštrukcii

Navrhnite kuchyňu na chodbe - pôdorys pred a po

Existuje veľa možností plánovania pre také malé byty. Pokiaľ ide o nové riešenia, musíte myslieť mimo rámca. Dizajnér sa preto rozhodol vymeniť miesta v kuchyni a spálni a vytvoriť samostatnú miestnosť pre šatník.

Riešenie: Keďže v novostavbe nie je plynový systém a byt je na prvom poschodí, otázka sťahovania kuchyne bola bez problémov odsúhlasená. Výsledkom bolo, že kuchynský kút bol postavený v mieste bývalej chodby, čo najbližšie k nosným pilierom.

malá otvorená kuchyňa na chodbe v čiernobielom prevedení

Barový pult s dvoma stoličkami bol nápad majiteľa bytu. Veľmi často doma nejedáva, takže mokrý bar jej osobným potrebám viac než stačí. Čierna doska stola vytvára príjemný kontrast k bielym čelám. Dve kuchynské linky boli postavené na protiľahlých stenách – takže je tu viac pracovnej plochy a dostatok úložného priestoru.

Dôležité je: Téma „prirodzeného svetla“ je obzvlášť dôležitá pre byty v nižších poschodiach. Ak to nestačí, rozhodnite sa pre svetlý nábytok a farby stien a naplánujte dodatočné osvetlenie.

4. Malá kuchyňa vo vstupnom priestore

Skryte kuchynský kút vo vstupnej časti

umiestnenie: Soči

Životný priestor: Kuchyňa 6 m2; Celková veľkosť ateliéru – 25 metrov štvorcových

Kto tu býva: Zákazníci plánovali štúdio prenajať alebo využiť ako byt pre hostí pre priateľov a príbuzných.

Projektový dizajnér: Maria Gubina

problém: Dizajnér bol požiadaný, aby podivné usporiadanie štúdiového apartmánu urobil pohodlnejším a čo najviac ukryl kuchyňu (pozri plán nižšie). Ale ukázalo sa, že to nie je také jednoduché. Rozhodli sa urobiť kuchyňu na chodbe a nie v inej miestnosti (aj tak nikde nebolo miesto).

Malá kuchynská linka zostáva na chodbe, ale je ukrytá v multifunkčnom nábytku

malá kuchyňa vo vstupnom priestore - nápad na štúdio

Riešenie: Majitelia chceli, aby bola kuchyňa nejako skrytá na chodbe, ale stále funkčná. Biela kuchyňa s vysokým leskom (odtlačky prstov sú sotva viditeľné) dostala veko na pracovnú dosku: kuchynská linka v zatvorenom stave pripomína veľkú komodu.

Kuchynský kút vo vysoko lesklej bielej farbe na chodbe

Kuchynská linka je dlhá 240 cm – na štúdiový apartmán nie je taká malá. Je tu dostatok miesta na umývadlo integrované do dosky, varnú dosku s dvoma poľami a slušnú pracovnú plochu.

Dôležité je: V miestnosti so zložitou konfiguráciou nie je potrebné ďalšie zónovanie farieb a materiálu. Tu boli porcelánové kameninové dlaždice položené nielen na podlahu na chodbe alebo v kuchyni, ale aj v celom štúdiu, aby sa zachoval jednotný štýl. Jednotná podlahová krytina zaisťuje ucelený celkový obraz.

Osvetlenie studeným bielym svetlom nad pracovnou doskou

Kuchyňa vo vstupnom priestore

Z chodby sa prechádza do spálne-obývačky

malá kuchyňa skrytá na chodbe pod doskou

Zrkadlové dvere slúžia zároveň ako toaletné zrkadlo

zrkadlové dvere vytvárajú optický klam

5. Úzka priechodná kuchyňa

Priechodná kuchyňa na chodbe v dreve a bielej farbe

umiestnenie: Moskovský región

veľkosť: 98 m2, štvorizbový byt

kto tu býva: rodina s dvoma deťmi

Projektový dizajnér: MO interiérový dizajn, Olga Tregubova a Marina Erpuleva

Zákazníkmi sú manželský pár s dvoma dcérami, ktoré potrebujú vlastné spálne. S cieľom vyťažiť z bytu maximum, projektanti prepracovali pôdorys. Byt bol rozdelený tak, aby okná zostali v tých obytných priestoroch, kde sú viac potrebné. Kuchyňa na chodbe tiež umožnila postaviť skrinky až po strop a tak naplno využiť dostupný priestor.

úzka priechodná kuchyňa s dvoma kuchynkami

Dvojradové kuchyne ponúkajú väčšiu pracovnú plochu a úložný priestor a sú ideálne pre väčšie domácnosti. Dve kuchynské linky boli usporiadané oproti sebe – umývadlo, rúra s varnou doskou a umývačka riadu sú umiestnené na ľavej stene, zatiaľ čo mikrovlnná rúra je zabudovaná do vysokej skrinky v pravej kuchynskej linke a zanecháva nádherné pracovné miesto. Pracovná doska je vyrobená z umelého kameňa a zadná stena z tvrdeného skla – obe sú biele. Vďaka dobrému výberu farieb vyzerá malá kuchyňa jasne a príjemne aj bez okna.

malá kuchyňa v dreve a matnej bielej farbe s prednými časťami skriniek bez úchytiek

Pohľad z kuchyne do obývačky

Založte priechodnú kuchyňu - predné časti v dreve a bielej farbe