škôlka

Nákup detskej postieľky – na čo treba myslieť

Kúpte si detskú postieľku fialovo-šedý koberec do detskej izby

Mnoho čerstvých rodičov sa obáva o bezpečnosť svojich potomkov – chcú tiež nájsť ideálne zariadenie pre dieťa, pokiaľ ide o nábytok do detskej izby. Existuje veľký výber modelov s rôznym dizajnom a kvalitnými vlastnosťami pre detské postele. Čo presne by však mali rodičia pri kúpe detskej postieľky zvážiť?

Nákup detskej postieľky – bezpečnosť zohráva zásadnú úlohu

Vyberte si dizajn detskej postieľky

Pred kúpou by mali rodičia venovať pozornosť niekoľkým funkciám detskej postieľky. Najmä pokiaľ ide o kvalitu, je ľahké skontrolovať, či detská postieľka poskytuje dieťaťu dostatočné zabezpečenie. Matky a otcovia by sa mali na spracovanie detskej postieľky pozrieť bližšie. Niektoré funkcie kvality poskytujú dostatočné informácie o tom, ako je detská postieľka bezpečná:

– Pri kúpe novej detskej postieľky by mali rodičia dôverovať výrobkom so značkou GS. Pretože výrobky s týmto štítkom boli zaznamenané v súlade s nemeckým zákonom o bezpečnosti výrobkov, značka GS je dôležitým ukazovateľom dobrej kvality postele.

– Ostré rohy a hrany by sa nemali spracovávať, pretože tu existuje vysoké riziko poranenia dieťaťa.

– Aj pri vynikajúcom materiáli existuje riziko poranenia dieťaťa. Ak časti vyčnievajú, dieťa sa o ne môže zachytiť reťazou cumlíka.

– Na detskú postieľku nie je vhodné používať malé odnímateľné časti, pretože sa nimi dieťa môže dusiť. To isté platí pre voľne pripevnené malé položky, ako sú skrutky alebo nálepky (štítky alebo nálepky).

– Pri kúpe detskej postieľky by rodičia mali dbať na to, aby neboli zabudované žiadne diely, ktorými by sa dieťa mohlo ťahať hore alebo na ktoré by neskôr mohlo vyliezť.

– Ďalším dôležitým faktorom bezpečnosti je, že materiál použitý na detskú postieľku neobsahuje škodlivé látky.

– Vzhľadom na rozmery detskej postieľky by ste sa mali uistiť, že sú navrhnuté tak, aby sa dieťa nemohlo dostať do pasce.

Nákup detskej postieľky – užitočné rady pre príslušenstvo

Kúpte si detskú postieľku-Záver-Detská izba-pohodlne-rozložená

Rodičia, ktorí sa obávajú o bezpečnosť dieťaťa, môžu tiež dodržiavať ďalšie rady, aby bolo o dieťa v postieľke dobre postarané:

– Poloha na chrbte: Vedci zistili, že deti v prvom roku života by mali spať v polohe na chrbte. Odkedy boli tieto znalosti získané, počet detí, ktoré sa stali obeťami Náhlej detskej smrti, bol vysoký matersesundheit-info.de sa výrazne znížil.

– Voľba matraca: Pri kúpe matraca by sa mali rodičia ubezpečiť, že veľkosť matraca je vhodná do detskej postieľky. Malo by sa zabrániť vzniku medzier, pričom aj malá medzera, kde sa medzi rám a matrac zmestia dva prsty, je príliš veľká..

– Dostatočný priestor: Matky a otcovia by mali v postieľke zabezpečiť dostatočný priestor a pred uspaním dieťaťa odstrániť rušivé časti. Platí pravidlo, že (malé) vankúše, hračky, deky a čalúnenie sa vyberajú z postele. Aby dieťa nezmrazilo, je lepšie obliecť si pyžamo a zaobísť sa bez ťažkých prikrývok.

– Mobilné a malé časti: Mobil je pre dieťa príjemný, ale rozhodne by mal byť umiestnený mimo dosahu dieťaťa. Rovnako ako ostatné malé časti, existuje riziko prehltnutia mobilným telefónom, ak dieťa malé časti vyberie a vloží si ich do úst..

Kúpte si detskú postieľku – hravý dizajn s farebnými prvkami

Kúpte si detskú postieľku ekologickú a bezpečnú pre deti

Detská postieľka nie je len jednoduchý tovar. Vďaka láskyplne hravému dizajnu je detská postieľka pre dieťa oveľa zaujímavejšia.

– Farebné prvky: Rôzni dizajnéri demonštrujú kreativitu s farebnými prvkami v konštrukcii. Svetlé farby vytvárajú individuálne vzory, ktoré nie sú vhodné len pre dievčatá alebo chlapcov. Okrem typickej detskej modrej a detskej ružovej existuje množstvo moderných a rodovo nešpecifických farieb, ktoré sú ideálne pre príjemné detské sny. Dizajnéri kládli vo vzoroch veľký dôraz na hravé akcenty. Okrem štandardných farieb vo veľkom meradle sa do sveta farieb prelínajú aj farebné prvky vo forme kruhov, obdĺžnikov alebo sŕdc.

– Hravé tvary: Detská posteľ sa stane obzvlášť zaujímavou pre deti, keď sú do dizajnu integrované hravé tvary. Aby sa aj naďalej dbalo na bezpečnosť dieťaťa, v materiáli sú gravírovanie a jemné vstupy. Dizajn je vytvorený inak. Napríklad v ráme postele je ako vzor vsadený plyšový medvedík. Tí, ktorí to preferujú štruktúrovanejšie, môžu však ísť aj do vpustov a vzorových stĺpikov v ráme, ktoré v materiáli odhalia iba čiary a oblúky. Rôzne zrnká pozývajú dieťa, aby prstami pocítilo tvary a tým zbystrilo svoje zmysly. na Baby-walz.de krásne ukážky hravých detských postelí sa dajú nájsť.

– Bassinet: Bassinet ponúka tiež hravú alternatívu pre veľmi mladých. Moderný dizajn alebo klasický retro vzhľad ponúkajú dostatok priestoru pre individuálne priania. Vzhľadom na úlohu rolí by však rodičia mali dbať na vysokokvalitné spracovanie, najmä s košíkom pre dieťa. Riasiace prvky by zatiaľ nemali byť pripevnené, aby sa dieťa nemohlo zadusiť romanticky hravými – ale odnímateľnými prvkami.

Nákup detskej postieľky – environmentálna udržateľnosť a zdravie

Tipy na nákup detskej postieľky-bezpečnosť dieťaťa

Pokiaľ ide o vplyv detskej postieľky na zdravie a zdravie dieťaťa, mali by rodičia pri kúpe uprednostniť drevené postieľky. Drevený nábytok má tú výhodu, že je vyrobený z prírodného materiálu. Pre baktérie sa ťažšie šíria na povrchu dreva. Drevo má tiež germicídny účinok, čo je obzvlášť prospešné pre alergikov alebo astmatikov. Aby drevená posteľ dlho vydržala, musí byť ošetrená. Pri nákupe by sa však matka a otec mali uistiť, že je drevo ošetrené voskami, olejmi a lakmi s nízkym obsahom škodlivín..

Nákup detskej postieľky – záver

Kúpte si príslušenstvo do detskej postieľky pre dievčatko

Rodičia sú pri výbere detskej postieľky rozmaznaní. Obchod ponúka množstvo variantov, ktoré sú prezentované úplne odlišnými spôsobmi. Najdôležitejšou vecou pri rozhodovaní o kúpe je bezpečnosť dieťaťa. Len s niekoľkými tipmi môžu matky a otcovia rýchlo nájsť ten správny model. Značka GS je prvým znakom dobrej a bezpečnej kvality. Praktický test ale tiež rýchlo ukáže, či je spracovanie postieľky vhodné. Kvalita je tiež v popredí, pokiaľ ide o dizajn. Rodičia si tu môžu slobodne vybrať, ale mali by sa uistiť, že napríklad do detskej postieľky nie sú integrované žiadne odnímateľné malé časti – kupujte prírodné drevo – nábytok – šetrné k životnému prostrediu. Pre zdravie dieťaťa majú materiály použité v posteli nízky obsah škodlivín. Ak sa budú riadiť týmito radami, dieťa spí v príjemných a bezpečných snoch.

Kúpte si detskú postieľku – zariaďte detskú izbu

Nákup detskej postieľky vám pomôže s výberom nábytku

Kúpte si detskú postieľku – drevenú posteľ, ktorá rastie s dieťaťom

Detská posteľ kúpiť nábytok z prírodného dreva-šetrné k životnému prostrediu