škôlka

Kútik na čítanie v detskej izbe – 35 skvelých nápadov na zariadenie

kútik na čítanie v detskej izbe kožušinové vankúše-cik-cak-čierno-biele-poličky

Ak chcete svoje dieťa pri čítaní nadchnúť, založte si pohodlné Kútik na čítanie v škôlke a. Pozrite sa na týchto 35 skvelých nápadov na čitateľský kútik a získajte inšpiráciu pre interiér v detskej izbe. S trochou kreatívnej dekorácie na stenu a pohodlným nábytkom vytvoríte veľmi útulný kútik na čítanie. Nezabudnite tiež na dostatok úložného priestoru pre množstvo kníh vášho dieťaťa. Okrem klasických políc sú vhodné aj boxy akéhokoľvek druhu.

Čitateľský kútik v detskej izbe – pohodlie a útulnosť na prvom mieste

kútik na čítanie v detskej izbe zelené akcenty dekorácie poličky

Samozrejme, potrebujete veľa detských kníh a praktické vybavenie čitateľského kútika v detskej izbe. V príslušnej výške pripevnite police k stene a usporiadajte detské knihy. Nábytok je tiež základným prvkom zariadenia na čítanie rohov. Mali by dieťa inšpirovať k čítaniu. Preto by ste mali čitateľský kútik urobiť čo najpohodlnejším a najpríjemnejším. Používajte mäkké vankúše, farebné koberce a pohodlné sedenie. Prospešné môžu byť aj malé matrace pre domáce zvieratá alebo tie, ktoré sa používajú pre detské postieľky.

Zariaďte si v detskej izbe kútik na čítanie – vyberte si správny nábytok a osvetlenie

Čitací kútik v detskej izbe baldachýn posteľ-nápad-poličky-truhlica-sedenie-koberec-ružová

Nech je kútik na čítanie v detskej izbe pestrý a veselý. Podporte predstavivosť svojho dieťaťa pestrými motívmi a neobvyklými dizajnérskymi riešeniami. Bez ohľadu na to, či čitateľský kútik navrhnete ako vigvam alebo na tento účel použijete pivnicu, dieťa by sa tam malo cítiť bezpečne a pohodlne. Vytvorte príjemnú atmosféru s množstvom čalúnených vankúšov, farebných závesov a veselých dekorácií na stenu. Nezabudnite si vybrať správne osvetlenie na čítanie.

Maznajte sa, kútik na hranie a čítanie

kútik na čítanie v detskej izbe nástenný matrac-drevený box-polica

Čítanie a prezeranie obrázkových kníh je určite zábavnejšie v útulnom čitateľskom kútiku v detskej izbe. Preto by mala byť táto oblasť navrhnutá tak, aby bola čo najpríjemnejšia a najpohodlnejšia. Čitací kútik však nemusí byť nevyhnutne určený len na čítanie, ale môže byť určený aj na hranie a maznanie. S pekným boxom na hračky v rohu a niekoľkými pohodlnými vankúšmi na sedenie sa dá toto miesto v izbe zmeniť na obľúbené miesto drobca. Nemali by ste si kvôli tomu kupovať drahý nábytok a doplnky. Napríklad starý box na víno môže byť vybavený štyrmi kolesami a premenený tak na pohyblivý box na hračky.

Detská izba v ružovom prevedení so stanom

kresleny-roh-v-detskej-izbe-stavani-stanu-budky-kresla-vence-vlajky

Ak chcete svojmu najmenšiemu navrhnúť čitateľský kútik, mali by ste sa najskôr rozhodnúť pre vhodné miesto v detskej izbe. Na to sú obzvlášť vhodné nepoužívané rohy, odtiaľ pochádza názov. Zvolené miesto však nemusí byť rohové. Prakticky akékoľvek miesto v miestnosti sa hodí, pokiaľ je v ňom dostatok priestoru. Veľmi dobre sa k tomu hodia rôzne nástenné výklenky, ktoré inak nie sú vhodné pre žiadny väčší nábytok. Zariadenie pre čítací kútik by ste potom mali prispôsobiť dostupnému priestoru. Stany tip sú ideálne pre o niečo väčšie oblasti na čítanie a hranie, pretože ponúkajú útulné miesto na čítanie a zároveň veľa skvelých príležitostí na hranie..

Útulný čitateľský kútik s gitarou ako dekorácia na stenu

Nástenné police nápady na gitaru pre čitateľský kútik zriadené v detskej izbe

Aby priestor na čítanie a hranie v detskej izbe pôsobil útulne a príjemne, mali by ste myslieť na peknú dekoráciu. Výzdoba a dizajn oblasti ako celku súvisí s vekom dieťaťa. Väčšie deti si môžu dekoráciu samy vybrať a prispôsobiť ju svojim koníčkom. Pre tých najmenších rodičia zvyčajne vyberajú dekoráciu, ale mala by byť tiež koordinovaná s preferenciami dieťaťa.

Pôvodná dekorácia na stenu do čitateľského kútika

Nástenné police rámy na obrazy stanovujú nápady pre kútik na čítanie v škôlke

Hravú dekoráciu na stenu do čitateľského kútika si môžete veľmi lacno urobiť sami, a to tak, že sa rozhodnete pre kutilský projekt. Na to môžu slúžiť rôzne predmety, ktoré už máte doma. Starý rám obrazu napríklad ponúka veľa možností originálnej dekorácie a môže byť ozdobený podľa želania. Steny je možné tiež rýchlo a lacno ozdobiť rôznymi nástennými tetovaniami a nálepkami. Stačí si vybrať vhodný motív a nalepiť ho na stenu.

Nápisy na stene

Násteny označené nápady na zriadenie čitateľského kútika v detskej izbe

Ak máte krásny rukopis, môžete na stenu napísať odsek z vašej obľúbenej detskej knihy. V opačnom prípade ho môžete nechať natlačiť na lepiacu fóliu a prilepiť na stenu. Najlepšie je vybrať citát alebo pasáž, vďaka ktorej bude vaše dieťa čítať. Na to sú veľmi vhodné klasiky známych básnikov. Písmo na stenu môžete ozdobiť ozdobnými motívmi a vykúzliť tak kreatívny dizajn steny.

Farebné závesy do kútika na čítanie

Farebné záclony nápady na čítanie rohov v detskej izbe

Nádherným dizajnovým nápadom na čitateľský kútik v detskej izbe by bolo jeho oddelenie od zvyšku miestnosti krásnym závesom. Priestor na čítanie a hranie môže byť navrhnutý ako súkromný priestor. Tam váš drobček môže v pokoji čítať a ponoriť sa do čarovného sveta kníh. Na rozdelenie sa najlepšie hodia závesy so zábavnými farebnými motívmi a vzormi, ktoré sú zladené s interiérom.

Detský kútik na čítanie na poschodí

Vzor pásikového koberca nastavil nápady pre kútik na čítanie v škôlke

Stan a matrac na podlahu do kútika na čítanie v škôlke nevyhnutne nepotrebujete. Tiež to môže byť naozaj útulné s hrubým, nadýchaným kobercom. S krásnym vzorom môže byť roh na hranie a čítanie navrhnutý ako veľký prízvuk v miestnosti. Aby to bolo ešte pohodlnejšie, môžete ako sedadlo poskytnúť farebný sedací vak s farebnými vankúšmi.

Lavica trojuholníkového tvaru

Nápady na lavičkový trojuholník na zriadenie čitateľského kútika v detskej izbe

Pohodlná lavica sa perfektne hodí do čitateľského kútika v detskej izbe. Myslite tiež na vankúše alebo čalúnenie ako na operadlo, aby ste zaistili maximálny komfort sedenia pre vás a vaše dieťa. V obrazovej galérii nájdete oveľa viac magických nápadov na navrhnutie čitateľského a útulného kútika v detskej izbe.

Čitací kútik s čiernou tabuľou

Nápady na vankúš z čiernej tabule na zriadenie kútika na čítanie v škôlke

Hojdacie kreslo v detskej izbe

hojdacie kreslo hodiť vankúše nápady na čítanie kútik zriadený v detskej izbe

Police na knihy ako dekorácia na stenu

Nastavte nápady na knižnicu vrecia s kreslami pre kútik na čítanie v detskej izbe

Červené kožené kreslo

nápady červeného koženého kresla na zariadenie čitateľského kútika v detskej izbe

Čalúnené kreslo v kútiku na čítanie

Nápady na čalúnené kreslo na zriadenie čitateľského kútika v detskej izbe

Ratanový nábytok v detskej izbe

nápady na ratanový nábytok do kútika na čítanie zriadené v detskej izbe

nápady nábytku do obývačky pre kútik na čítanie zriadené v detskej izbe

šatník na podlahe nápady na kútik na čítanie zriadená detská izba

nápady v indickom štýle na čítanie pre kútik zariadili detskú izbu

nápady zelených stien pre čitateľský kútik zariadili detskú izbu

Vytvorte dve poschodia nápadov na čitateľský kútik v detskej izbe

elegantné nápady na dizajn pre čitateľský kútik zariadia detskú izbu

Nápady na biely drevený nábytok na zriadenie čitateľského kútika v detskej izbe

nápady na farebné koberce pre čitateľský kútik zariadia detskú izbu

farebné dizajnové nápady pre čitateľský kútik zariadia detskú izbu

knihy nápady na dekoráciu steny pre čitateľský kútik zariadená detská izba  nápady na podlahu z drevenej krabice pre čitateľský kútik zariadili detskú izbu

nápady na dekoráciu kvetinového vzoru pre čitateľský kútik zariadia detskú izbu

nápady na dekoráciu modrej steny pre čitateľský kútik zariadia detskú izbu

Nápady na dekoráciu nástennej maľby pre čitateľský kútik zariadili detskú izbu

pohodlné vankúše nápady na čitateľský kútik na zriadenie detských izieb

nápady na dekoráciu stromčeka pre čitateľský kútik zariadia detskú izbu

Nápady na textilné podlahové police pre čitateľský kútik zariadia detskú izbu

Nastavte nápady na poličku s rozkladacou pohovkou pre čitateľský kútik v detskej izbe