jedáleň

Ako zariadiť jedáleň v štýle vidieckeho domu – 50+ nápadov a inšpirácií

jedáleň moderný nábytok vo vidieckom štýle drevené stoličky nápady na bytové doplnky

Štýl vidieckeho domu je už roky jedným z najobľúbenejších životných trendov a nájdete ho v mnohých bytoch. Aj keď sa zdá, že tento štýl vypadol z nášho moderného a digitálneho sveta, je skutočne vhodný. Máte chuť na niečo nové vo vlastných štyroch stenách? Zariaďte svoju jedáleň v štýle vidieckeho domu, aby v nej pôsobil pocit pokoja a útulnosti. Čítajte ďalej a inšpirujte sa mnohými nápadmi, ktoré sme pre vás pripravili!

Čo je typické pre jedáleň vo vidieckom štýle?

lavička vo vidieckom štýle nápady na zariaďovanie jedálne inšpirácie nápady na dekoráciu rastliny

Ak nastavíte miestnosť v tematickom štýle, musíte vopred dôkladne preskúmať, ako je možné dosiahnuť požadovaný vzhľad. Týmto spôsobom môžete v miestnosti nastaviť vhodné akcenty a vytvoriť interiér s charakterom a šarmom. Napríklad v jedálni vo vidieckom štýle prevláda nábytok vyrobený z dreva a neutrálnych farieb, ktoré sú však zvýraznené krásnymi textúrami a dekoráciami. Čím bližšie k prírode, tým úspešnejšie ste ju nastavili! Izba je obzvlášť príjemná a poskytne vám pokoj a bezpečie – presne to, čo potrebujete po náročnom dni v kancelárii!

Čo definuje jedáleň vo vidieckom štýle?

moderný biely dizajn jedálne zariadený vo vidieckom štýle sklenená stolička drevený stôl

Štýl vidieckeho domu je útulný a rustikálny a vychádza z tradičných tvarov, ktoré sú inšpirované prírodou. Typickými príkladmi sú staré farmárske skrine, jedálenské stoly z prírodného dreva, lavice a stoličky z ratanového prútia, koža a textil so silnou štruktúrou, ako je bavlna a ľan. Skutočný vidiecky nábytok je skvelá ručná práca s vyrezávanými detailmi, ktoré ukazujú ich vek – stopy po použití a drsné povrchy sú žiaduce. Paleta farieb je tlmená a tiež čo najprirodzenejšia. Hnedé tóny sú kombinované s pastelovými farbami a bielou. To podčiarkuje zdržanlivý, nekomplikovaný vzhľad a vytvára priestor pre krásne dekorácie.

Zariadenie jedálne v štýle vidieckeho domu – tipy!

vidiecky štýl v nápadoch na zariaďovanie jedální trendy v drevenom stole

Dokonalá jedáleň vo vidieckom štýle vždy vyžaruje očarujúce teplo a útulnosť. Preto je to aj miesto vo vašom vlastnom dome, kde sa okamžite cítite bezpečne. Definície vidieckeho štýlu sa však líšia od človeka k človeku. Z tohto dôvodu môžete izbu vybaviť podľa vlastných predstáv individuálnymi vzormi a vzormi bez toho, aby stratila svoju domáckosť.

moderná jedáleň zariadená vo vidieckom štýle, nápady na dizajn interiéru dreveného stolu, drevená stolička, byt

Pred prestavbou vidieckej jedálne si však položte niekoľko základných otázok. Prvá a najdôležitejšia otázka je veľkosť miestnosti – čím viac miesta máte, tým menej obmedzení máte. Aký nábytok chcete postaviť? V akej farbe by mali byť steny namaľované? A z akého materiálu by mala byť podlaha? Mnoho z týchto otázok je potrebné zvládnuť, najmä keď prebieha kompletná renovácia.

Jedáleň nápady vidieckeho stropného osvetlenia nápady na zariadenie bytu

Nábytok v jedálni vo vidieckom štýle je najdôležitejšou súčasťou a prispieva k základnej nálade. Pretože jedálenský stôl je ústredným bodom, mal by byť tiež vybraný starostlivo. Rozhodnite sa pre niečo rustikálne a odolné, aby ste si to mohli dlho užívať. Stoličky by mali byť pohodlné a pokiaľ možno vo farbe jedálenského stola.

Správne osvetlenie pre vašu jedáleň vo vidieckom štýle

sviečky nápady na stropné osvetlenie jedálne vo vidieckom štýle

Veľkú úlohu hrá aj osvetlenie. Pretože jedáleň vo vidieckom štýle by mala vyžarovať pocit tepla a bezpečia, je samozrejme dôležité, aby ste používali teplé a nie príliš jasné svetlo. Správne osvetlenie môže tiež spôsobiť, že sa na jedálenský stôl bude zameriavať. Počas dňa by ste mali dbať na to, aby cez okná mohlo preniknúť veľa denného svetla, pretože to vždy vytvára útulnú atmosféru. Do jedální vo vidieckom štýle sa rozhodnite pre kovové žiarovky, ktoré visia buď po stranách, alebo tesne nad stolom. Ak chcete niečo opulentnejšie, máte na výber medzi konvenčnými stropnými svetlami alebo lustrom.

Maľovanie stien vo vašej jedálni v štýle vidieckeho domu

jedáleň zariadená vo vidieckom štýle nápady drevená podlaha drevený stôl byt rustikálny

Jedenie by malo byť vždy spojené s pokojom a bezpečím, a preto by ste mali používať svetlejšie odtiene. Obzvlášť dobre pôsobia prírodné, organické farby – zvoľte jemnú béžovú, krémovú alebo dokonca sivú. Ľahko namaľované steny udávajú tón vašej jedálni vo vidieckom štýle. Typické sú aj maľované dlaždice alebo tehly – výrazné prvky, ktoré vytvárajú veľa tepla a útulnosti.

jedáleň vo vidieckom štýle moderné nápady zariaďovanie bytu lavica drevo

Nádherným spôsobom, ako zvýrazniť steny vo vašej jedálni vo vidieckom štýle, by bolo takzvané odhalené murivo. Ak sa však pre to rozhodnete, mali by ste byť v závislosti od spracovania pripravení na veľa práce a špiny. Námaha rozhodne stojí za to – jedinečným spôsobom podčiarkne pôvodný charakter miestnosti. Ak sa tehly nechajú neošetrené, výsledkom je skôr industriálny vzhľad a skombinovali ste dva štýly v jednom. A ak si myslíte, že je vzhľad pekný, ale chcete si ušetriť všetku prácu, máme pre vás riešenie – existuje tiež veľa napodobenín, ktoré napodobňujú vzhľad tehlovej steny.!

Nápady na stenu omietnuté na stenu v jedálni vo vidieckom štýle

Útulný a útulný nádych príde do vašej jedálne vo vidieckom štýle dokonca aj so sadrovými stenami. Omietka je populárna obklad stien a perfektne sa hodí k rustikálnemu nábytku. Nedokonalosť stien kontrastuje s jedinečnými a krásnymi kusmi nábytku a dodáva im ešte väčšiu hodnotu. Obielené steny, ktoré vyžarujú živosť, sú obzvlášť pekné.

Správna dekorácia pre dokonalú jedáleň vo vidieckom štýle

jedáleň nápady na výzdobu vidieckeho štýlu, nábytok, lavica, drevo

Tento štýl nie je presne charakterizovaný zdržanlivosťou, pokiaľ ide o dekoráciu. To znamená: tu je váza, tam je obrázok. Tanieriky, džbány alebo knihy – všetko je možné použiť na dekoráciu. Drevené umelecké diela a ručne vyrábané vázy na kvety vyžarujú eleganciu a dokonale sa hodia do vašej jedálne vo vidieckom štýle. S rustikálnym nábytkom môžete kombinovať sezónne dekorácie s nájdenými predmetmi z prírody. Napríklad na jeseň kytica s lúčnymi kvetmi alebo okrasné tekvice a pšenica, naaranžované v starých cínových miskách alebo džbánoch na mlieko. Najmä pri jemných kvetinových dekoráciách je možné nastaviť skvelé farebné akcenty a vytvoriť vynikajúci kontrast k masívnemu nábytku.

Jedáleň nápady na dekoráciu vidieckeho štýlu stôl na šijací stroj

Môžete tiež vyzdobiť veľkú jedáleň vo vidieckom štýle tradičnými a rustikálnymi prvkami, ako je starožitný šijací stroj ako stôl, kolovrátok alebo koleso vagónu. Bytový textil odstráni z miestnosti vážnosť a zaistí uvoľnenú útulnosť. Hrubé ľanové podsedáky alebo vyšívané podušky dodajú trochu farby a dokonale ladia s rustikálnym dekorom. Rohože zo slamy a vynikajúce obrusy urobia vašu jedáleň vo vidieckom štýle elegantnou a útulnou zároveň. Rustikálny koberec vytvára útulnú atmosféru, najmä v zimných mesiacoch.

Jedáleň - nápady na výzdobu vidieckeho štýlu - nápady na vybavenie krbov

Ak na to máte priestor, krb urobí z vašej jedálne vo vidieckom štýle perfektnú. Pretože čo šíri viac tepla a útulnosti ako krb? Malo by však byť rustikálne a bez prílišného množstva dekorácií, aby sa hodilo do miestnosti. A vďaka tomu máte perfektné miesto pre útulné a veselé zimné večery s rodinou a priateľmi.

Jedáleň vo vidieckom štýle formou bufetu, nápady na skrinky a nápady na zariadenie bytu

Čo by to bola jedáleň vo vidieckom štýle bez jednej z tých historických skriniek v pozadí, ktoré skutočne navodia atmosféru v miestnosti? Vyberte si drevený bufet alebo krásny stánok, aby ste mohli hrdo predvádzať svoje porcelánové služby bez toho, aby ste ohrozili štýl priestoru. Môžete tiež použiť trochu farby, aby sa šatník ukázal, ak chcete.

Nápady pre malé jedálne vo vidieckom štýle

jedáleň vo vidieckom štýle moderný nábytok drevený nábytok obývacie doplnky

Malé neznamená vždy menej. Ak máte pre svoju jedáleň vo vidieckom štýle len malý priestor, zvážte jej ponechanie vo svetlých pastelových odtieňoch. Zvlášť vhodné sú biele a stmavené biele tóny, pretože tieto farby robia miestnosť väčšiu. Pokiaľ ide o podlahu, je najlepšie rozhodnúť sa pre predĺžené, obdĺžnikové drevené dlaždice. Ak chcete maximalizovať jedálenský kút, môžete jednoducho pripevniť rohovú lavicu na stenu. Použitie rolovacích alebo skladacích stolov dokáže tiež zázraky. V najmenšej jedálni by mal byť priestor na osobný dotyk, preto by ste mali umiestniť láskyplne navrhnuté doplnky alebo vlastné obrázky celej rodiny..

vidiecky štýl nápady jedálne rustikálne zariadenie drevený stôl lavica

Nápady na dekoráciu jedálne vo vidieckom štýle

Jedáleň vo vidieckom štýle zariadená podľa moderného bytu - drevený stôl

Jedáleň zariadená vidieckym stolom zariadená dreveným stolom

jedáleň vidiecky štýl rustikálny drevený stôl lavica nápady na zariadenie bytu

Dizajnový nápad na výzdobu jedálne vo vidieckom štýle, koberec, drevený stôl, zariadenie bytu

Nápady na dekoráciu jedálne vo vidieckom štýle, drevený stôl

jedáleň vo vidieckom štýle v bielom štýle nápady pre malý byt

jedáleň zariadená vo vidieckom štýle s moderným lavicovým drevom

Jedáleň zariadená vo vidieckom štýle s nápadom na stropnú drevenú stoličku a drevenú stoličku

Nápady na dekoráciu jedálne vo vidieckom štýle a nápady na nábytok pre drevený stôl

zariadenie vidieckeho štýlu jedáleň drevený nábytok bytové doplnky zariadenie bytov nápady

Rohová lavica do vidieckeho štýlu, nápady na zariadenie obývačky, stropná lampa, drevený stôl

vidiecky štýl nápady na výzdobu jedálne drevený stôl nápady na zariadenie bytu

Jedáleň, biely nábytok, vidiecky štýl, drevený jedálenský stôl, biele stoličky

jedáleň vidiecky štýl moderné zariadenie modré biele drevené stoličky rustikálny byt

jedáleň vidiecky štýl moderný drevený stôl lavica nápady na zariadenie bytu

jedáleň vidiecky štýl nápady zdobenie nápady drevený nábytok stropná lampa

Jedáleň vo vidieckom štýle nastolila trendy v oblasti dreveného stola

jedáleň vidiecky štýl stropné svetlo nápady na zariadenie bytu

jedáleň vidiecky štýl nápady stropné svetlo nápady drevený stôl bytové zariadenie

Jedáleň, vidiecky bufet, drevený stôl, bytové doplnky, nápady na zariadenie

Jedáleň vo vidieckom štýle s moderným vybavením - drevený nábytok

vidiecky štýl jedáleň lavička stropné svetlo byt rustikálny dekor

jedáleň vo vidieckom štýle nápady moderného vybavenia biele bytové doplnky

Zariadenie jedálne vo vidieckom štýle pozná nápady

jedáleň vo vidieckom štýle nápady pre nápady moderná rohová lavica nápady pre malý byt

nápady na zariadenie vidiecky štýl jedáleň drevený stôl inšpirácie zariadenia bytu

stropné svetlo jedáleň nápady zariaďovania vo vidieckom štýle moderný byt