Interiérový dizajn

Umenie ako dekorácia na stenu: Štýlovo zariadte umeleckými dielami

Na jeseň veľa ľudí rád zostane doma a pokúša sa okoreniť svoj vlastný interiér štýlovou dekoráciou. Keď je vonku opäť zamračené a chladno, každý chce urobiť svoj domov čo najpríjemnejším a najpohodlnejším. V jesenných mesiacoch sa čoraz viac zameriavajú aj na steny, ktoré sú v skutočnosti príliš holé. Kúpa obrazu na zavesenie nad pohovku alebo inštalácia nástenného zrkadla sa často dlho odkladá. Pre mnohých je umenie možnosťou ako dekorácia na stenu.

Umenie ako dekorácia na stenu: na výber je široká škála

Ľudia, ktorí pripisujú mimoriadny význam skutočnosti, že veci sa robia čo najrýchlejšie, si radi objednajú dekoratívne prvky pre svoje steny od online poskytovateľov. Obchody s nábytkom ponúkajú rozsiahly výber aj v oddelení umeleckej tlače a plagátov. Buď tu Akrylové obrazy, Kúpil si rýchlo plagáty a plátna. Priaznivci umenia tu nájdu všetko, po čom ich srdce túži, napríklad výtlačky fotografií Marilyn Monroe a Audrey Hepburn, „The Kiss“ od Gustava Klimta alebo motívy od Dicka a Doofa.

Obývacia izba s plátnovými obrázkami abstraktnými ako dekorácia

Okrem tejto ponuky online poskytovateľov a obchodov s nábytkom existujú samozrejme aj galérie pre odborné publikum. Okrem toho sa na trh umiestňuje stále viac nízkoprahových poskytovateľov, ktorých cieľovou skupinou sú ľudia, ktorí by chceli mať doma originál na stene, ale ktorí nemajú potrebnú odbornosť.

Cieľom väčšiny zákazníkov nie je investovať dlhodobo, ale jednoducho získať krásny kus nábytku, ktorý sa hodí k ich individuálnemu štýlu zariaďovania. Často už pred vstupom do výstavných priestorov majú približnú predstavu o tom, ako by mal obrázok vyzerať. Máte predstavy o veľkosti a použitých farbách a o tom, či má ísť skôr o abstraktný alebo reprezentačný motív.

Samozrejme, nájdu sa aj záujemcovia, ktorí netušia, čo by si chceli zavesiť na stenu. Neľúbosti a preferencie je však možné v tejto skupine ľudí tiež rýchlo identifikovať.

Umenie ako dekorácia na stenu: Unikátne umelecké diela, ale umelec je druhoradý

Zlaďte farbu umenia na stene ako dekoráciu k nábytku

Keď laici vo svete umenia opisujú krásny obrázok, často majú na mysli teplé farby a mnoho ľudí má tendenciu dištancovať sa od obrázkov s modrými alebo zelenými tónmi. Napriek tomu, samozrejme, vždy zohráva hlavnú úlohu osobné vnímanie. Niekomu môže pripadať obrázok nudný, niekomu naopak pripadá pokojný a prospešný.

Umenie ako dekorácia v spálni na obrázku v škandinávskom štýle na komode

Pre zákazníkov nových poskytovateľov umenia je predovšetkým dôležité, aby získali jedinečný umelecký predmet. Podľa toho, aký veľký je obraz, sa náklady pohybujú okolo 400 až 1 000 eur. Pre laikov umenia sú to už teraz hrdé ceny. Napriek tomu je pre nich dôležité, aby dielo pochádzalo od šikovného výtvarníka. Nepotrebujete však žiadne ďalšie informácie o autorovi.

Koniec koncov, dielo nie je iba predmet, ktorý je zameniteľný. Nový imidž by mal vydržať a zapadnúť do svojej novej oblasti činnosti. Preto sa majitelia galérií pokúšajú sprostredkovať svojim zákazníkom, čo konkrétne dielo odlišuje a akú myšlienku stelesňuje. Inak je ťažké vysvetliť, ako je hodnota umeleckého diela vymyslená.

Umenie ako dekorácia na stenu: Žiadne dekoratívne predmety

Plagáty, plagáty a koláže umenie ako nástenné dekorácie v obývacej izbe

V mnohých prípadoch sú poskytovatelia konfrontovaní so skutočnosťou, že zákazníci vnímajú umenie predovšetkým ako dekoratívny predmet. Umenie však nikdy nie je len dekoratívne. Umelecké diela na stene samozrejme pôsobia aj ako dekoratívny predmet, nikdy by však nemali byť vybrané na základe správnych farieb miestnosti..

Nie je úplne nevyhnutné, aby sa umelecké diela zhodovali so základným štýlom vašich vlastných štyroch stien. Niektorí však zastávajú názor, že najdôležitejšou vecou je, aby sa obyvatelia vo svojom dome alebo byte cítili úplne pohodlne – k tomu patrí aj to, že obraz, ktorý visí na stene, nespôsobí každý deň chvíľku šoku. Bez ohľadu na to, či sa umenie kupuje v kamenných obchodoch, na internete alebo v galérii: Na rozhodnutie by ste si mali nechať trochu času..

Umenie ako dekorácia na stenu: Účinok umeleckých predmetov v byte

Zaveste moderný obraz nad pohovku v obývacej izbe

Veľmi málo ľudí, ktorí hľadajú novú dekoráciu na stenu, sa zaujíma o súčasné umenie. To väčšinou vyžadujú iba vášniví zberatelia umenia a znalci scény. Je to skutočne škoda, pretože peniaze sú investované do predmetov a obrazov, ktoré pôsobia umelecky, ale väčšinou ide o hromadný tovar..

Pri nákupe umenia samozrejme zohrávajú úlohu základné priestorové efekty, ale nikdy neexistuje len jedno správne prostredie, do ktorého by sa umelecké objekty hodili. Umelecké diela často prechádzajú priamo mriežkou zákazníkov, ktorí nezodpovedajú najnovším trendom, ktoré sú vytlačené v domácich časopisoch..

Dizajnové plagáty na stenu v obývačke

S umením je vždy spojené určité riziko. Mnoho ľudí, ktorí nie sú oboznámení s trhom s umením, však radšej používa diela už etablovaných umelcov, pretože poskytujú určitý stupeň bezpečia. Možno už bolo počuť meno umelca alebo dizajnérske objekty už upútali pozornosť v katalógu. Neriskujete, že sa pokazíte so svojim vkusom.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú predovšetkým o diela neznámych výtvarníkov, je všetko inak. Tieto diela spravidla vyzývajú svojich divákov tým, že sú provokatívne alebo obzvlášť zábavné. V mnohých prípadoch aj dráždia a v divákovi spôsobujú príjemnú bezmocnosť.

Kúzlo umenia ako dekorácia na stenu

Nástenná dekorácia v obývacej izbe abstraktná maľba s kvetmi

Umenie má vždy určité čaro, pretože dodáva každej miestnosti veľmi individuálny efekt a charizmu. Aby ste to dosiahli, nie je potrebné, aby váš vlastný domov bezprostredne pripomínal múzeum. Je preto úplne legitímne vešať umelecké diela napríklad na farebné steny.

Väčšine ľudí chýba schopnosť predstaviť si, ktoré umelecké diela vyhovujú ich osobnosti i priestoru. Objektové umelecké diela predstavujú osobitnú ťažkosť, ale ich príťažlivosť je často veľmi zvláštna.

Vo všeobecnosti by ste nemali nevyhnutne dodržiavať bežné a známe pravidlá, ako napríklad, že veľký obrázok musí vždy visieť na veľkej stene. Špeciálne vlastnosti miestnosti je možné tiež predstaviť, ak obraz visí v rohu, možno len trochu posunutý.