Interiérový dizajn

Orientálna dekorácia s čínskymi záhradnými stoličkami – 19 nápadov na život

Orientálna dekorácia čínsko-záhradná stolička-interiér-dekorácia-akcentová farba-svetlo modrá

V posledných desaťročiach je pri zariaďovaní domova možné pozorovať kombináciu západných a ázijských štýlov nábytku, pričom sa používajú prvky z rôznych kultúr. Orientálne kúzlo dostávajú napríklad byty v modernom štýle zariaďovania. Populárnym nábytkovým prvkom z ázijskej kultúry sú čínske záhradné stoličky, ktoré sú vyrobené pre orientálna dekorácia ako vo vonkajšom priestore, tak aj v interiéri.

Nápady na orientálnu výzdobu do modernej obývačky

Nápad na orientálne dekoratívne bývanie-čínska záhradná stolička-obývačka-pastelové tóny

Interiéroví dizajnéri čoraz častejšie prechádzajú na sudové keramické taburetky, ktoré sa v interiéri používajú buď ako príručné stolíky, alebo jednoducho ako orientálne dekoratívne akcenty. Môžu byť kombinované s rôznymi štýlmi nábytku a dodajú kúzlo a eleganciu každej spálni, kúpeľni, obývačke alebo vonkajšiemu priestoru.

Čínska záhradná stolička ako orientálna dekorácia

Vonkajší-moderný-záhradný nábytok-čínsky-záhradný-taburet-orientálna deco-oranžová

Sudové keramické stoličky existujú viac ako 1 000 rokov a používali sa hlavne v čínskych záhradách. Ako vonkajší nábytok sú zvyčajne vyrobené z keramiky, kameňa alebo porcelánu, aby boli odolné voči poveternostným vplyvom. V dnešnej dobe ich však nájdete skôr v interiéri ako vo vonkajšej časti.

História bubnovej stolice

Orientálna deco-čínska-záhradná stolička-moderný-interiér-obývacia izba-nahé tóny

Čínska kultúra kladie veľký dôraz na záhradníctvo a terénne úpravy, preto bola v minulosti väčšina čínskych domov postavená okolo dvora. Z tohto dôvodu bol vonkajší nábytok tiež dôležitou súčasťou interiérového dizajnu v Číne. Starožitné záhradné stoličky, ako ich poznáme dnes, pochádzajú údajne z dynastie Ming – začiatok 17. storočia.

Ako dnes vyzerajú čínske záhradné stoličky?

Orientálna výzdoba interiér-čínsko-záhradná stolička-keramika-starožitný-bubon-inšpirácia

Tieto krásne keramické taburetky majú tvar suda a tiež pripomínajú staré čínske bubny. Preto je väčšina modelov vybavená umelo simulovanými hlavami nechtov, ktoré sú súčasťou skutočných bubnov. Orientálne záhradné stoličky majú navyše rôzne dekoratívne ozdoby a sú ponúkané v rôznych farbách, aby dokonale ladili s každým interiérom.

Moderný interiér s orientálnym šarmom

orientálny-dekor-moderný-nábytok-záhradný-stolík-bočný stôl-kamenina-obývačka

Rozmanitosť farieb a vzorov umožňuje nastaviť pomocou čínskych záhradných stoličiek rôzne interiéry. Sú vhodné do obývačky a spálne, ako aj do kúpeľne. Bez ohľadu na to, kde sú umiestnené, dodajú každej miestnosti osobitý orientálny nádych.

Čínske záhradné stoličky ako bočné stolíky v obývačke

orientálna-dekorácia-obývačka-nápady-čínska-taburetka-obývačka-klenutý-drevený strop

Populárne čínske keramické taburetky neslúžia len ako orientálna dekorácia v interiéri, ale aj ako užitočné kusy nábytku. S pohodlnou podložkou na sedenie v skutočnosti slúžia ako sedací nábytok, ale fungujú skôr ako príručný stolík, najmä v obývačke. Môžu byť na ňom umiestnené knihy a časopisy alebo malé kvetináče s izbovými rastlinami.

Orientálna dekoratívna taburetka pre krásne farebné akcenty v interiéri

orientálna-dekorácia-zariadenie-nápadov-obývačka-záhradná stolička-tmavo-modré-akcenty

Ak chcete do svojej obývačky pridať farebné akcenty, môžete si kúpiť jednu alebo viac sudových keramických taburetiek v požadovanej farbe. V kombinácii s niekoľkými vankúšmi na sedenie, vázami s kvetmi alebo nástennými maľbami sa skvele hodia do interiéru..

Orientálna dekorácia so vzorovanými záhradnými taburetmi

orientálna-dekorácia-čínština-záhradná stolička-oranžovo-bielo-vzorovaná-interiérová dekorácia

Pre tých, ktorí kladú veľký dôraz na orientálnu výzdobu, možno nájsť také záhradné stoličky, ktoré sú vybavené orientálnym vzorom. Okrem motívu vytvárajú orientálnu atmosféru intenzívne farby ako červená, oranžová, žltá a azúrová modrá.

Farebný interiér s ázijskými motívmi

orientálna-dekorácia-nápad-obývačka-farebná-interiér-keramická-taburetka-čína

Biela obývacia izba sa môže správnym nábytkom a farbami premeniť na orientálnu oázu. Tu sa napríklad používajú rôzne farby na rolety, podsedáky a koberec, ktoré sú kombinované s jednoduchým bielym sedacím nábytkom. Porcelánové záhradné stoličky v tvare suda sú dobrým doplnkom ázijskej témy. Majú šesťuholníkový tvar a sú ozdobené čínskymi motívmi, ako sú draky, pivonky a budhistické symboly, a sú perfektné ako orientálna dekorácia do obývačky..

Rôzne typy čínskych záhradných stoličiek

stolík-orientálna-dekorácia-interiér-obývačka-starožitný-čínsky-záhradný-taburet

Tvar väčšiny čínskych stoličiek je podobný, modely sa však líšia rôznymi motívmi a vzormi. Moderný dizajn je opatrený perforovanými okvetnými lístkami ako ozdobou a je vyrobený z glazovanej keramiky. Ostatné modely sú navrhnuté tak, aby sa podobali na bambusové stoličky. Niektoré majú dokonca starožitný vzhľad, a preto sú skvelé pre interiér v retro štýle.

Kúpte si čínsku stoličku na orientálnu ozdobu

orientálny-dekorácia-obývačka-čínsky-záhradný-taburet-biely-bočný stolík

Pôvodné záhradné stoličky z Číny sa dajú nájsť len veľmi zriedka, a preto sú veľmi drahé. Preto sú zvyčajne vystavené v múzeách alebo ich kupujú iba zberatelia starožitností. Našťastie sa už vyrábajú moderné a vysokokvalitné repliky a ponúkajú sa za nižšiu cenu.

Orientálna dekorácia v kúpeľni

orientálna dekorácia-moderný-dizajn-kúpeľňa-čínsky-záhradný-taburet

Čínske záhradné stoličky je možné vďaka ich odolnosti voči vode použiť aj pri navrhovaní moderných kúpeľní. Ak je taburetka umiestnená napríklad vedľa vane alebo v otvorenej sprche, môže byť použitá ako polica pre šampóny alebo kúpeľňové potreby.

Pokyny na údržbu čínskej záhradnej stoličky

orientálna-dekorácia-moderná-kúpeľňa-vaňa-starožitnosť-čínština-záhradná stolička

Ďalšou skvelou vlastnosťou týchto záhradných stoličiek je, že sa ľahko udržiavajú. Môžu sa dokonca utierať a čistiť vlhkou handričkou, pričom je povolené aj použitie jemného čistiaceho prostriedku. Potom by mal byť povrch utretý suchou handričkou a stolička bude opäť vyzerať ako nová.

Orientálnu stoličku prispôsobte zariadeniu kúpeľne

orientálna-dekorácia-kúpeľňa-čínska-záhradná-stolička-čierna-sprchovací-sklenená priečka

V kúpeľni by mala byť zladená aj farba nábytku. Čínsku záhradnú stoličku je možné kúpiť v rovnakej farbe ako steny a kúpeľňový nábytok, alebo môže slúžiť ako farebný akcent v dizajne kúpeľne.

Nápady na orientálnu výzdobu strešnej terasy

orientálna-dekorácia-nápady-moderná-strecha-terasa-rastliny-čínska-taburetka-keramika

Pretože sú čínske záhradné stoličky všestranné, dajú sa použiť kdekoľvek v domácnosti. Skvelým nápadom by bolo zariadiť terasu alebo strešnú terasu takými keramickými stoličkami a krásnymi rastlinami, aby mala vonkajšia časť ázijský nádych..

Na strešnú terasu použite čínske záhradné stoličky

orientálna-dekorácia-bývanie-malá-strecha-terasa-ležadlo-čínsko-záhradná stolička

Ak by ste chceli v meste navrhnúť vlastnú relaxačnú zónu, môžete si navrhnúť strešnú terasu v orientálnom štýle a za pekného počasia tráviť voľný čas na čerstvom vzduchu. Čínska záhradná stolička je krásnou orientálnou ozdobou terasy, ktorá môže slúžiť aj ako užitočný odkladací stolík.

Navrhnite verandu farebnými záhradnými stoličkami

orientálna dekorácia-veranda-čínska-záhradná-stolička-svetlo-modrá-farebná-nábytok

Orientálne keramické stoličky sú perfektné na farebné dekorácie na verande. Môžu byť použité ako sedadlo alebo ako príručný stolík a krásne sa kombinujú s ratanovým nábytkom v rovnakých alebo kontrastných farbách.

Priestorovo úsporné zariadenie na balkón

orientálny-dekoračný-nábytok-moderný-predstavený-zelená-záhradná-stolička-bočný stôl-balkón

Ak chcete zriadiť malú miestnosť, aby ste ušetrili miesto, čínske záhradné stoličky sú na to ako stvorené. Zaberajú len málo miesta a dajú sa dokonca uložiť pod stoly. Napríklad, ak chcete tráviť viac času na balkóne, môžete ho nastaviť ako odkladací stolík so stoličkou a vychutnať si tam rannú kávu alebo čaj.