Interiérový dizajn

Organizácia domácej kancelárie: Ako vniesť poriadok do domácej kancelárie!

Pre domácu kanceláriu platí: Pracovisko vo vlastných štyroch stenách musí byť navrhnuté tak, aby bolo funkčné a zároveň harmonicky zapadalo do interiéru. Dobrá organizácia domácej kancelárie je tu zásadná. Vysvetlíme vám, ako môžete vytvoriť dobrý poriadok, krok za krokom a ukážeme vám 45 nápadov, ako môžete svoje kancelárske dokumenty prehľadne ukladať aj na obmedzenom mieste.

Organizácia domácej kancelárie: Ako zvládnuť výzvy súvisiace s prácou z domu

Uchovávanie súborov domácej kancelárie užitočné tipy

V časoch Corony veľa spoločností zmenilo svoje kancelárie na domáce kancelárie. Aj po uvoľnení väčšina spoločností ponúka svojim zamestnancom možnosť pracovať z domu. Ak aj vy teraz stojíte pred výzvou zriadiť si domácu kanceláriu, radi vám poskytneme niekoľko tipov. Takto si môžete domácu kanceláriu nastaviť krok za krokom:

1. Určte si domovské miesto, kde si zriadite domácu kanceláriu. Trvalé pracovisko podporuje koncentráciu a zvyšuje produktivitu. Takýmto spôsobom tiež zaistíte jasné rozdelenie pracovného a súkromného života a budete môcť lepšie odpočívať a relaxovať.

Organizácia domácej kancelárie na malom priestore Tipy

2. Dodržiavajte časovú štruktúru práce v kancelárii. Zároveň si robte prestávky a pri práci sa nerozptyľujte. Pranie bielizne, vysávanie alebo platenie účtov – všetky domáce práce sa vykonávajú po skončení pracovného dňa.

3. Na konci pracovného dňa si urobte v stole poriadok, rovnako ako v kancelárii.

4. Väčšina samostatne zárobkovo činných osôb ťažko zvláda prechod medzi každodenným pracovným a súkromným životom. Tu na záchranu príde jednoduchý trik: Po práci si urobte krátku prechádzku alebo zabehajte.

5. Kto denne komunikuje s ostatnými zamestnancami zo svojho oddelenia, zostane informovaný a vždy vie, čo sa deje v kancelárii..

Organizujte domácu kanceláriu s deťmi

Domáca kancelária s deťmi organizuje tipy a príklady

Každý, kto chce zorganizovať domácu kanceláriu s deťmi, stojí pred veľkou výzvou. S dobrým plánovaním môže byť práca z domu primerane úspešná. Ale je pravda, že práca okolo domu s malými deťmi bude vždy veľmi náročná. Predškoláci považujú činnosti za vzrušujúce iba na krátku dobu a majú vysokú potrebu pohybu. V tomto prípade je namiesto vytvorenia pracoviska lepšie navrhnúť pracovisko v herni. Do istej miery môže pomôcť aj dobre štruktúrovaný každodenný život, kde ľudia súčasne jedia, spia, čítajú alebo sa hrajú. Aby rodičia neprekročili svoje limity, môžu pracovať na striedavé zmeny alebo si najať opatrovateľku.

Usporiadanie domácej kancelárie: Zamestnanci môžu odmietnuť prácu z domu

Správne zorganizujte domácu kanceláriu a dôležité papiere uchovávajte v škatuliach vysoko na policiach

Organizácia home office pre mnohých zahŕňa aj otázku: Môže zamestnávateľ zariadiť domácu kanceláriu? Mnoho spoločností navrhlo, aby si zamestnanci zriadili domácu kanceláriu, najmä v čase koronavírusu. V USA približne 40% opýtaných manažérov priznáva, že zvažuje, že sa v najbližších rokoch vráti k organizácii home office. Existuje mnoho dôvodov, ktoré hovoria za to. To môže znížiť náklady na prenájom kancelárskych priestorov a poskytnúť spoločnostiam väčšiu flexibilitu pri prijímaní zamestnancov. V Nemecku platí: Pokiaľ nie je práca z domu zmluvne dohodnutá, zamestnanci môžu odmietnuť prácu z domu. V budúcnosti by zamestnanci mohli na vlastnú žiadosť prejsť na prácu z domu.

Organizácia domácej kancelárie: Poriadok je alfou a omegou funkčnej domácej kancelárie

Budovanie domácej kancelárie Tipy na väčší poriadok v domácej kancelárii

Listy, reklamné materiály, kalendáre a množstvo súborov: ak v domácej kancelárii neexistuje žiadna organizácia, stôl je rýchlo plný. A kto má čas každý deň si urobiť poriadok? Pracovný deň sa môže začať oveľa produktívnejšie, ak si každý večer roztriedite dokumenty. Rozdeľte pracovný materiál do dvoch skupín a podľa toho naplánujte organizáciu:

1. Úložný priestor na dokumenty a príslušenstvo, ktoré budete v najbližších dňoch potrebovať. Tieto pracovné materiály sú prehľadne usporiadané na stole alebo na poličkách na stene a máte ich vždy na dosah.

2. Úložný priestor na papiere, ktoré sa používajú raz alebo dvakrát týždenne. Obvykle sú uložené v zásuvkách a škatuliach pod stolom.

3. Úložný priestor na materiály, ktoré potrebujete raz za mesiac alebo aj menej. Dodávajú sa v špeciálne navrhnutých skriniach. Nezabudnite zreteľne označiť obsah súborov.

Dobre si zorganizujte domácu kanceláriu: majte prehľad o svojich každodenných úlohách

Organizácia domácej kancelárie Príklady priestorovo úsporného dizajnu

Väčšina ľudí má problém sledovať svoje každodenné úlohy, najmä v domácej kancelárii. Preto sa môže stať, že termíny schôdzí spojených s projektom alebo online prezentácií nebudú zachované, pretože sa na ne jednoducho zabudne.

Keď je nosná plocha tesná, závesné úložné systémy na stenu sú ideálne. Náš tip: stenu opticky rozdeliť na niekoľko oblastí. Drevená alebo dierovaná doska ponúka množstvo možností dizajnu, pretože tam môžete zavesiť police, magnetické alebo poznámkové tabule so sponami, zásobníky na listy a úložné boxy na písacie potreby.

Zorganizujte si domácu kanceláriu správne: schránky udržujú vo veciach poriadok

Nápady a tipy na maľovanie na stenu pre domácu kanceláriu

Existuje ďalší variant pre lacné závesné úložisko a organizéry pre domácich majstrov: schránky. Ponúkajú priestorovo úsporné a elegantné riešenie pre domácu kanceláriu. Farbou na tabuľu, páskou washi a samolepiacimi písmenami si ich môžete prispôsobiť podľa vlastných prianí a potrieb. Potom máte všetko potrebné po ruke a nemusíte neustále hľadať informácie v priečinkoch. Na konci dňa si môžete rýchlo listovať v dokumentoch a triediť, čo už bolo urobené.

Organizácia domácej kancelárie: ploché zásuvky s vložkami pre malé papiernictvo

Zásuvky pre domácu kanceláriu organizujú nápady

Notebooky, príslušenstvo a ďalšie drobnosti, ktoré potrebujete v bežnom kancelárskom živote, môžete uložiť do plochých zásuviek s hlboko ťahanými vložkami s krabicami na perá, kalkulačky a podobne. Voliteľne môžete z kuchyne vybrať aj niekoľko podnosov a usporiadať do nich písacie potreby. Vďaka tomu nebudú prekážať a budete mať viac miesta na stole.

Poriadok v domácej kancelárii s priehradkami na písacie potreby

Vytvorte si priečinky organizácie domácej kancelárie sami

Priehradky na písacie potreby sú skutočne všestranné. Ponúkajú úložný priestor na perá, nožnice a fixky, ale aj na malé priečinky na dokumenty. Väčšina oddelení pozostáva z niekoľkých častí, ktoré môžete usporiadať a zobraziť podľa vlastného želania. Malé priehradky na písacie potreby sa perfektne hodia na parapet alebo na odkladací stolík.

Organizácia domácej kancelárie: malé úložisko robí rozdiel

Uschovajte si potvrdenia o organizácii z domácej kancelárie

A kam dať účtenky? Dodávajú sa v malých závesných šanónoch s indexom a lepiacimi pásikmi. Náš tip: Do malého úložiska sa rozhodne oplatí investovať, pretože v obmedzenom priestore je rozdiel.

Presuňte sa do domácej kancelárie bez papiera

Správne si zorganizujte domácu kanceláriu, aby ste v nej mohli uchovávať dôležité papiere

Vďaka digitalizácii je teraz možné prejsť na digitalizovanú bezpapierovú kanceláriu. Na stole je na niekoľko výnimiek dostatok miesta: Dodacie listy, faktúry a poukážky môžete zbierať aj v listových zásobníkoch.

Nastavte si domácu kanceláriu: vytvorte priečinky a priečinky v rôznych farbách, pričom každá farba predstavuje iné dokumenty

Organizujte súbory v domácej kancelárii podľa farby

Organizácia domácej kancelárie: závesné úložisko s držiakmi na noviny 

Dobre zorganizujte úložný priestor domácej kancelárie na stene

Objednávka na stole: Sem patrí iba príslušenstvo, zariadenia a súbory, ktoré sú aktuálne potrebné

Tipy na organizáciu domácej kancelárie, aby ste mali v stole poriadok

Inšpiratívne nástenky sú ideálne pre kohokoľvek, kto pracuje na kreatívnych projektoch

Organizácia domácej kancelárie pre tipy na stenu

Nezamieňajte si ukladanie pošty so zoznamom úloh a snažte sa čo najrýchlejšie odpovedať alebo archivovať nové listy a e-maily

Tipy na organizáciu domácej kancelárie Uchovávajte listy a poštu na policiach

Definujte, ako by mala vyzerať vaša domáca kancelária, keď ju nastavujete, a podľa toho dajte do poriadku všetko, čo je nadbytočné

Organizácia domácich kancelárií na stenu, nástenka, urobte to sami

Pozvánky, lístky a ďalšie papiere, ktoré osobne potrebujete, nemajú miesto na stole

Správne si zorganizujte domácu kanceláriu Uchovávajte si pozvánky

Kľúčové slovo „jasné“: Všetko by malo mať svoje miesto

Domáca kancelária v kuchyni organizuje nápady

Nepoužité papiere dajte do mini komôd alebo zberačov časopisov

Domáca kancelária dobre organizuje úlohy na stene Kalendár a nástenka a úložný priestor pre kancelárske dokumenty

Každý deň by ste mali triediť obsah držiaka novín na stene

Dobre si zorganizujte svoju domácu kanceláriu Tipy a triky pre väčšiu poriadok

Ak nemusíte nič hľadať v domácej kancelárii, môžete si ušetriť čas a nervy

Príklady skladovania na stene pre domácu kanceláriu

Ak máte malé deti, môžete si domácu kanceláriu navrhnúť v šatníku a po práci ju zamknúť

Organizácia domácich kancelárií nájde to správne miesto

Upratujte pracovisko každý deň, aby ste už nemuseli strácať čas hľadaním dokumentov

Organizácia domácej kancelárie s obmedzeným priestorom. Nápady na dizajn steny

DIY nápady pre domácu kanceláriu: na stôl nalepte samolepiacu fóliu s tabuľovou farbou

Farba na tabuľu, písanie poznámok na stôl

Organizácia domácej kancelárie: vytvorte si vlastnú pinboard

Vytvorte si domácu kanceláriu Vytvorte si vlastné pokyny pre domácich majstrov

Nastavte si domácu kanceláriu: navrhnite si vlastnú inšpiračnú tabuľu

Dobre si zorganizujte svoju domácu kanceláriu a navrhnite si vlastnú inšpiračnú tabuľu

Založte si domácu kanceláriu: Každé ráno si napíšte svoje úlohy na tabuľu

Organizácia v domácej kancelárii zotrie bielu tabuľovú farbu v ráme obrazu

Dobre si zorganizujte domácu kanceláriu: Rituály, ako napríklad upratovanie, pomáhajú s prechodom medzi pracovným a súkromným životom

Objednávka pre domácu kanceláriu Štýlové príslušenstvo organizuje stôl

Správne si zorganizujte pracovný priestor doma: úložný priestor pre kancelárske potreby na stene

Organizácia domácej kancelárie v štýle vintage

Vytvorte si vlastný kalendár z tabule

Správna organizácia domácej kancelárie Tipy a príklady

Poriadok na pracovisku: prevádzanie europaliet

Budovanie domácej kancelárie Príklady objednávky

Dokumenty uchovávajte v označených škatuliach

Uchovanie nápadov vašej domácej kancelárie na systémy úložných priestorov šetriace miesto

Potrebné dokumenty by mali byť na dosah

Zorganizujte si domácu kanceláriu dobre Organizujte súbory a ukladajte papiere prehľadne

Objednajte si aj v zásuvkách

Organizácia v domácej kancelárii podľa farieb a tém

Priestorovo úsporné riešenie: dokumenty a kancelárske potreby skladujte v drevenej krabici

Nápady na úsporu miesta pre úložný priestor domácej kancelárie

Objednávka v domácej kancelárii 

Upratovanie domácej kancelárie a správne uchovávanie dokumentov

Úložný priestor pre pracovisko v kuchyni

Praktický úložný priestor pre domácu kanceláriu na uloženie dôležitých papierov

Vytvorte úložný priestor na stene 

Organizácia domácej kancelárie Tipy a nápady pre malé priestory

Organizujte domácu kanceláriu s deťmi

Domáca kancelária organizuje nápady na úložný priestor v detskej izbe

Domáca kancelária s deťmi: Herňa a pracovisko v jednom

Domáca kancelária s deťmi organizuje tipy a príklady pre interiérový dizajn

Priestorovo úsporné riešenia pre domáce kancelárie 

Domáca kancelária s deťmi organizuje tipy na väčší poriadok

Štýlovo navrhnuté pracovisko 

Domáca kancelária správne organizuje úložný priestor v kovových košoch

Na konci pracovného dňa urobte poriadok, aby všetko malo svoje miesto

Domáce kancelárie organizujú nápady a príklady pre interiérový dizajn

Objednávka v domácej kancelárii

Usporiadajte si domácu kanceláriu štýlovo a uložte ju