Interiérový dizajn

Svetlá Biophilic Design a Vibia pre štýlový interiérový dizajn s prírodnými prvkami

Od budov vyrobených z udržateľných materiálov až po biofilné prevedenie a dekor šetrný k životnému prostrediu, interiérový dizajn je dnes čoraz viac založený na prírode. Biofilný dizajn je založený na koncepte, že ľudia majú inherentnú afinitu k životnému prostrediu. Z tohto dôvodu by s ním malo byť jeho životné prostredie užšie prepojené, aby sa zlepšilo zdravie, pohoda a produktivita.

Skombinujte moderný biofilný dizajn s rastlinami

závesná rastlina v kombinácii s vibračnými svetlami pre prírodný biofilný dizajn

Dôležitým prvkom v biofilnom dizajne je osvetlenie, najmä organické prevedenie a materiály, ako aj systémy, ktoré poskytujú jas po celý deň. Tieto napodobňujú prirodzený vzor slnka a podporujú cirkadiánny rytmus. Španielska značka svetelných návrhárov Vibia okrem toho ponúka mnoho takýchto prevedení s biofilným konceptom. Hlavným cieľom je predovšetkým vytvoriť lepšie interiéry pre život v blízkosti prírody. Pokračujte v čítaní a objavte množstvo inšpirovaných príkladov rezidencií, hotelov a reštaurácií.

Integrujte prírodné prvky

minimalistický biofilný dizajn v kancelárii s prívesom a prírodným drevom

Levy severná stojanová lampa osvetľuje Mirror Bar v Bratislave v legendárnom hoteli Radisson Blu Carlton. V sedacej časti baru sa ramená svetiel Vibia rozvetvujú nahor. Rastlinný vzhľad odráža botanickú tému. Dizajnéri to určili prostredníctvom lesnej zelenej farebnej schémy a priestranného stromu v strede miestnosti.

drevené obklady na stenách v moderných kancelárskych priestoroch kombinované s rastlinami v sklenených nádobách

Pri renovácii kancelárie vo Wijk en Aalburg v Holandsku chcelo holandské dizajnérske štúdio VEVS skĺbiť interiér s exteriérom. DTI vyrába maslo a lístkové cesto, preto sa VEVS inšpiroval holandskou krajinou s poľnohospodárskymi stodolami. V organickej forme nainštalovali okná od podlahy až k stropu, drevené trámy a nábytok. V konferenčných miestnostiach dizajnéri nainštalovali drôtené vešiaky Arika Levyho. Priemyselné čierne káble vytvárajú jemný trojrozmerný dizajn, ktorý je grafický a transparentný súčasne a predstavuje výrazný kontrast materiálu so stolom a obkladom z organického dreva..

foyer v hoteli s retro nábytkom a veľkou rastlinou v biofilnom prevedení

V hoteli Gates v Barcelone vytvárajú prírodné materiály ako mramor, mosadz a orech bohatú, zemitú atmosféru. Na jeden koniec loftovej haly dizajnéri nainštalovali Palmu od Antoniho Arolu, ktorá v závese kombinuje svetlo a vegetáciu. Zdá sa, že sa vznáša vo vzduchu. Fúkané sklenené gule spárované so sviežou, kaskádovo zelenou farbou tiež pripomínajú starú závesnú záhradu. Nachádza sa v blízkosti nadrozmernej črepníkovej rastliny a vytvára vnútornú krajinu, ktorá pripomína prírodu a podporuje organickú, uvoľnenú citlivosť hotela..

farebná obývačka s dlhým jedálenským stolom a tapetami

Arolas Palma zaujíma významné miesto v reštaurácii Bolpetta v talianskom Turíne. Mierne sploštená silueta zemegule pripomína tvar zeme. Toto je tiež organický dizajn, ktorý dopĺňa niektoré grafické vzory a farebné schémy tapiet. Rastliny sa prelievajú po stranách, čo dodáva miestnosti neformálny postoj, a tým dodáva teplú žiaru.

Biofilný dizajn pre obytné priestory

tapeta so vzormi rastlín v kombinácii so škandinávskym biofilným dizajnom v obývacej izbe

V tomto apartmáne v španielskom Alicante rozsvieti horizontálny vešiak od spoločnosti Palma jedáleň. Izba pôsobí prírodným dojmom a je vybavená svetlým drevom a botanickými tapetami. Trojica globantov popretkávaných zelenou do tohto prostredia perfektne zapadla. Horizontálny profil siaha po dĺžke stola.

Zelená črepníková rastlina vedľa žiariacej gule na stene v reštaurácii

Petit Epicerie je vnútorná aj vonkajšia reštaurácia v belgickom meste Liège. Má tiež biofilný dizajn. Vo vzdušnej jedálni vegetácia v horizontálnom prívese zvýrazňuje farbu zelenošedých stien. Horizontálny pás sfér priťahuje oko nad oblasť lúča, ktorej čierna kovová strecha odráža ebenové farby lesklej škridly.

vysoké stropy a bonsai strom v kombinácii s lustrom s biofilným dizajnom

Na piesočných brehoch Bahrajnu na vás čaká ďalšia vila s trojnásobne vysokým átriom. Slnko preteká svetlíkmi a osvetľuje steny obložené kameňmi a bonsaje. Z vyššie uvedenej časti visia nad hlavou aj dva štítky s drôteným prúdom.

moderné prvky a malý strom v interiérovom dizajne vily v Bahrajne

Toto je tiež súčasný pohľad Arika Levyho na klasický luster. Tenké, čierne káble svetiel tiež kopírujú vzdušný obrys. To zaplní miestnosť, pričom dôraz je kladený na vysoké stropy a pútavú architektúru.

Útulná atmosféra v reštaurácii

Štýl sedemdesiatych rokov v reštaurácii so závesnými svetlami a drevenými stoličkami

Uchovajte kúsok prírody v pohári

vertikálna záhrada v minimalistickom interiéri s rastlinami v sklenených nádobách

Vhodné rastliny v mini formáte pre biofilný dizajn

malé rastliny a bonsaje pod sklenenými viečkami pre biofilný dizajn

Súkromná oblasť so zelenými akcentmi

vymedzená oblasť s obrazovkami na ochranu osobných údajov a bambusovými stoličkami v kombinácii s biofilným dizajnovým osvetlením

Užite si pohodový večer

zatemnená izba v hoteli s jemným osvetlením a príjemným čalúneným nábytkom v retro štýle