Interiérový dizajn

Použitie rohu za dverami: Takto maximálne využijete dostupný priestor!

Keď je dostupný priestor málo, pri zariaďovaní je potrebná kreativita. S trochou predstavivosti sa dá dobre využiť aj ten najmenší výklenok a dokonca aj mŕtvy kút za dverami. Ukážeme vám množstvo nápadov na zariadenie a vysvetlíme dostupné možnosti úložného priestoru. nechajte sa inšpirovať!

Využite prázdny roh za dverami: úložný priestor na chodbe

Využite priestor za dverami na háčiky na kabáty a lavice na chodbe a na podstavce na topánky pod nimi

Šikmé stropy, stĺpy, výklenky a rohy tvoria kúzlo starej budovy. Bohužiaľ až príliš často zisťujeme, že konvenčný nábytok sa tam nehodí. V tomto prípade je potrebná predovšetkým kreativita. Pretože dokonca môžete dobre využiť mŕtvy roh za dverami. Takýmto spôsobom vytvoríte viac úložného priestoru a dokonca vytvoríte väčší poriadok v malej chodbe. Ak máte k dispozícii iba roh za prednými dverami, potom sa radšej vzdajte riešenia typu všetko v jednom. Kombinované skrinky sa do tohto priestoru jednoducho nehodia. Na oplátku individuálny, často svojpomocne vyrobený, predsieňový nábytok ponúka určitý stupeň flexibility, pokiaľ ide o dizajn. Za prednými dverami je priestor napríklad na háčiky na gombíky na bundách, taškách, kľúčoch a klobúkoch. Úzka lavica poskytuje viac pohodlia pri obúvaní a vyzúvaní. Obuv a čižmy môžete uložiť do oddelení a boxov pod lavicou.

Dobre využite roh za dverami. Zorganizujte priestor na chodbe, aby ste získali viac úložného priestoru s lavicou a háčikom na kabáty

Ak je chodba dostatočne vysoká, vysoká nástenná polica poskytuje ďalší úložný priestor na drobnosti. Dosky namontujte vyššie ako dvere, najlepšie priamo pod strop. Tam môžete uložiť športové vybavenie, dáždniky a ďalšie zriedka používané príslušenstvo. Vďaka lavičke máte v prípade potreby rýchly prístup. Všetko je teda na dosah a zároveň nestojí v ceste a taktiež zaistíte poriadok aj s obmedzeným životným priestorom.

Využite priestor za dverami v detskej izbe

Priestor za dverami v detskej izbe navrhnite ako kútik na čítanie

Malé detské izby sú pre rodičov veľkým problémom.Na jednej strane sa batoľatá musia v miestnosti voľne pohybovať, na druhej strane je najmä v detskej izbe potrebné veľa úložného priestoru. Nábytok ako sú komody, nízke skrinky a pod. zaberajú nielen veľa miesta, ale tiež hrozí riziko poranenia pri šantení. Nástenné police ponúkajú úložný priestor pre knihy a malé hračky alebo plyšové hračky a zároveň nechávajú podlahu voľnú k hre. S niekoľkými vankúšmi môžete za dverami vytvoriť útulný kútik na čítanie a týmto spôsobom dobre využiť získaný ďalší priestor.

Využite priestor za dverami: kutilský kútik v domácej kancelárii

Stena za dverami pre úložný priestor pre remeselné dokumenty

V minulosti sa málo využívaná miestnosť zmenila na hobby miestnosť. Bývalá remeselná miestnosť sa v dobách Corony často používa ako domáca kancelária. Vynára sa otázka: kam by mali ísť remeselné potreby? Baliaci papier, ozdobné pásky a podobne je najlepšie umiestniť do stojana na topánky alebo vyklápača topánok na stenu za dverami. Tam sú vždy ľahko dosiahnuteľné a pri vstupe do miestnosti si hneď nezachytia oči. Skrinky na topánky a klapky na topánky bodujú svojou veľmi malou hĺbkou. Na trhu nájdete modely s hĺbkou 15 cm.

Použite a ozdobte stenu za dverami

Využite priestor za dverami na police a háčiky na oblečenie

Roh za dverami je možné nielen rozumne využiť, ale stane sa aj pútačom pozornosti so správnou ozdobou. Najmä v malom byte je často nedostatok miesta. Nábytok tam zaberá príliš veľa obytného priestoru a nie je tu žiadny voľný priestor na dekoráciu. Väčšina rohov zároveň zostáva prázdna, pretože sú príliš malé na to, aby sa tam dal umiestniť nábytok. Skvelým nápadom je namontovať nástennú policu a háčik na kabáty na úroveň očí a okoreniť mŕtvy uhol farebnými bytovými doplnkami, izbovými rastlinami a rodinnými fotografiami.

Dobre využite veľmi malý kútik za dverami

Využite priestor za dverami na zrkadlo a malý príručný stolík

Či už v úzkej chodbe alebo v priestore na spanie: Ak je roh za dverami veľmi malý, nie je takmer žiadna možnosť, ako ho rozumne využiť. V tomto prípade sa stena môže stať výstavným priestorom pre obrazy, vintage plagáty alebo sochy. Za dverami je tiež často priestor na zrkadlo. Spolu s malým príručným stolíkom tvorí funkčný súbor v malej chodbe. V spálni je možné na rám zrkadla zavesiť náhrdelníky a náušnice. Látkové tašky môžu tiež poskytnúť priestor pre make-up a vlasové doplnky okolo zrkadla.

Rozumné využitie výklenku za dverami: Nápad na úsporu miesta pre domácu kanceláriu

Využite priestor za dverami na malú domácu kanceláriu

Nemáte priestor na samostatnú domácu kanceláriu? Ak za dverami spálne zostane iba jeden voľný výklenok, potom by mal byť zorganizovaný čo najlepšie. Najprv však naneste akcentovú farbu, ktorá vizuálne oddeľuje domácu kanceláriu od priestoru na spanie. Potom funkčne usporiadajte nábytok v mŕtvom rohu. Knihy, papiere a ďalšie kancelárske potreby odchádzajú do nástennej police s priehradkami. Vintage plagáty a certifikáty zdobia steny vo výške sedadla. Ak je to žiaduce, môžete tiež pracovnú plochu premietať pomocou závesov. Keď sa nepoužíva, nepriťahuje na seba pozornosť.

Poličky na knihy poskytujú priestor pre podomácky vyrobené umelecké diela

Stena za dverami na poličky na knihy

Radi maľujete, už ste nakreslili početné mandaly alebo vás zaujíma kaligrafia a nápisy, ale nemôžete nájsť miesto na založenie vlastných umeleckých diel? Niekoľko nástenných políc za dverami v spálni ponúka dostatok podlahovej plochy. Aby ste však zaistili poriadok a nie chaos, mali by ste dodržiavať niekoľko základných pravidiel. V prvom rade dbajte na to, aby boli poličky s knihami jasne štruktúrované. Za týmto účelom ich môžete rozdeliť na niekoľko zón. Usporiadajte najfarebnejšie umelecké diela na úrovni očí. Svetlejšie kresby alebo obrazy alebo bytové doplnky sú navrchu a tmavšie v spodnej časti. Uprostred nechajte priestor, aby sa oči mohli uvoľniť. Symetricky usporiadané police pôsobia vyvážene.

Za dvere pripevnite nábytok na mieru

Stena za dverami používa nápady na úložný priestor na chodbe v škandinávskom štýle

Nástenné skrinky a policové systémy sú k dispozícii v najrozmanitejších rozmeroch, aby si každý našiel ten pravý pre svoj vlastný roh a výklenok. Nábytok na mieru je dobrým riešením, najmä keď je priestor obmedzený. Na ťažko dostupných miestach sa teda nehromadí žiadna špina. Najlepšie je vybrať skriňu s bezúchytkovými dverami skrinky. Vďaka svojmu jasnému dizajnovému jazyku a jednoduchým líniám harmonicky zapadá do interiéru a môže byť znovu predstavený s dekoratívnymi predmetmi. Pretože ponúka nielen úložný priestor, ale aj dostatok úložného priestoru pre vázy, sochy, lampáše či lampáše.

Vyvedenie malého výklenku za dvere

Roh za dverami nápady na dekoráciu políc s rastlinami a pruhmi

V mnohých bytoch je vo výklenkoch za dverami nábytok vyrobený na mieru. V skutočnosti je to zlé riešenie miestnosti, pretože vstavané skrine sú ťažko dostupné, najmä za dverami. Je oveľa lepšie dať police na stenu. Tapety alebo pruhy lepšie zvýraznia výklenok a zaostria na predmety na policiach. Tip pri obmedzenom priestore: medzi policami nechajte väčšiu medzeru. Malé sochy, sukulenty vo vintage plechovkách a tillandsie v pohári sú rozmanité.

Roh za dverami v kúpeľni: Investujte do priestorovo úsporného nábytku

Dobre využite roh za dverami a pripevnite výsuvnú kúpeľňovú skrinku

Priestoru je často málo a úložný priestor je obmedzený, najmä v kúpeľni. Kam by mali ísť soli do kúpeľa, perly do kúpeľa, masážny olej a sprchový gél? Sú uložené v skrini, ktorá je namontovaná na pántoch dverí. Keď je skrinka zamknutá, zmizne v pozadí. V prípade potreby máte všetko potrebné, prehľadne usporiadané, na dosah. Mimochodom, podobné modely nájdete na Amazone, ale zruční kutilovia si ho môžu postaviť aj sami-alebo prerobiť nástennú policu.

Nábytok za dverami v jednoizbovom byte

Roh za dverami používa chladnička v kuchyni v jednoizbovom byte

V časoch Corony sú jednoizbové byty žiadanejšie ako kedykoľvek predtým. O kuchyňu a obývačku sa tak nemusíte deliť s ostatnými a mať svoj byt len ​​pre seba. Nájdenie správneho miesta pre všetok nábytok sa však môže rýchlo ukázať ako veľká výzva. Ale nedostatok miesta vás robí vynaliezavými: v rohu za dverami je často priestor pre kuchynskú skriňu. Tu je možné uložiť zásoby alebo zriedka používané malé zariadenia. Nezavadzajú teda a do kuchynských skriniek priamo okolo varnej zóny sa zmestia hrnce, príbory a často používané kuchynské doplnky. Funkčné a praktické!

Využite priestor za dverami na tašky a zrkadlá a sedadlo

Roh za dverami je možné využiť mnohými spôsobmi. Aby ste mohli správne posúdiť, ktorý nábytok sa tam skutočne hodí, mali by ste najskôr zmerať roh a vziať do úvahy smer otvárania dverí. Hneď za dvere môžete zavesiť obrázky, zrkadlá a ďalšie dekorácie na stenu. Potom môžete tiež nastaviť úzku lavicu, skladací príručný stolík alebo taburetku. Na šatník alebo skrinku na topánky potrebujete viac miesta. V opačnom prípade riskujete, že nebudete môcť otvoriť dvere skrinky. Ak máte výklenok a chcete tam vytvoriť malý kútik na čítanie pre deti, môžete naskrutkovať zarážku dverí tak, aby sa dvere do miestnosti otvorili maximálne o 90 stupňov..

Rastliny v rohu za dverami

Dobre využite priestor za dverami na chodbe Nápady a tipy

Nadšenci interiérového dizajnu často robia rovnakú chybu, keď izbové rastliny umiestnia do rohu za dvere. Vlastne zle, pretože hoci väčšina izbových rastlín perfektne zapadá do rohov, slnečné svetlo tam dostanete málo alebo vôbec. Okrem toho je tam veľmi silný prievan, ktorý môže poškodiť rastliny. Riešenie: umiestnite rastliny vyššie, aby neboli v tieni dverí.

Stena za dverami používa mŕtvy roh v spálni so šatníkom na kozmetiku

Funkčné a esteticky príjemné: Roh za dverami ponúka množstvo možností dizajnu a dekorácie. Vo fotogalérii nájdete ďalšie ukážky toho, ako môžete úplne premeniť mŕtvy uhol. Zvlášť vtedy, keď je k dispozícii málo miesta, by ste mali čo najlepšie využiť každý centimeter obytného priestoru.

Výklenok na chodbe ponúka úložný priestor na obuv, čižmy a doplnky

Roh za prednými dverami na šatník na topánky využíva nápady na výklenky a viac úložného priestoru v malých bytoch

Roh za dverami využite ako úložný priestor pre detské knihy

Roh za dverami pre police s knihami používa nápady pre malú detskú izbu

Priestorovo úsporný nápad pre jednoizbový byt: namontujte za dvere vešiak na šaty

Na nápady na zavesenie oblečenia použite roh za dverami

Rebrík ponúka úložný priestor na prehozy do záhrady: budete ich tak mať vždy poruke, keď ich budete potrebovať

Mŕtvy roh za prednými dverami využite rozumne ako úložný priestor