Interiérový dizajn

Elegantné a upokojujúce: tmavo modrá je nová trendová farba pre domácnosť

tmavomodrý efekt polnoc modro sivý mesačný svit

Čierna je nesmrteľná klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy. Módni návrhári a návrhári interiérov však súhlasia: tmavo modrá je nová čierna. Kráľovská farba vytvára bezpečný a pokojný pocit z priestoru a zaisťuje nenápadnú eleganciu.

Všetko sa to začalo na móle

tmavo modrá tmavomodrá trendová farba móda ušľachtilá

Trendovou farbou v móde sa spočiatku stala tmavo modrá. Napriek tomu, že bohatá čierna je už dlho univerzálnym univerzálnym nástrojom pre všetky príležitosti, módne ikony začali tmavého spoločníka nahrádzať sýtymi modrými tónmi. Na Paris Fashion Week 2017 návrhárka Maria Grazia Chiuri vo svojej novej kolekcii Dior predviedla, ako elegantná námornícka modrá vyzerá vo všetkých jej fazetách. Tmavo modré tóny boli počas Berlínskeho týždňa módy tiež veľmi výrazné. Hviezdny návrhár Guido Maria Kretschmer v spolupráci s online predajcom Ottom na svojej prehliadke „Luz de la Luna“ po prvý raz spoločne predstavil módu a interiér. Jeho najnovšie návrhy žiarili v nádherných farbách, ako je atramentová modrá, benzínová, zlatá a fialová. Najlepšie na tom je: Ceny dizajnérskych kúskov sú skutočne mierne a zbierka je teraz k dispozícii výlučne prostredníctvom zásielkových spoločností. Mimochodom, ak chcete pri nákupe online ušetriť trochu peňazí, môžete použite zľavový kód Otto. Medzi naše obľúbené patrí útulná pohovka Chesterfield „Kalina“, kreslo „Salla“ a séria „Viola“.

Vplyv trendovej farby na tmavo modrú

Posteľná bielizeň z tmavomodrého antracitového efektu

Tmavo modré tóny majú tajný charakter a sú magické. Tmavomodrá je spojená s neobmedzenou nočnou oblohou a hĺbkou mora. Znamená nevedomie, sen o slobode a nekonečnom priestore. Farba zároveň stelesňuje suverenitu, vernosť a vnútornú silu.

Tmavomodrá pôsobí upokojujúco a navodzuje pocit bezpečia. Vďaka relaxačnému účinku sú tmavomodré tóny ideálne do spálne, kúpeľne a všetkých miestností, v ktorých sa chcete vyhnúť každodennému životu a zanechať za sebou stres..

Aké farby sa hodia k tmavo modrej?

K svetlému drevu a antracitu sa hodí tmavohnedá

Polnočná modrá je menej dramatická ako čierna, ale funguje rovnako dobre pri všetkých farbách. Na vytvorenie harmonického farebného konceptu môžete použiť hlavnú farbu, kontrastnú farbu a vedľajšie farby. Biele a sivé farby sa často používajú ako kontrastné farby k tmavo modrej. Ale príležitostne je možné použiť aj antracit a hnedú farbu. Záleží na tom, aký efekt chcete v miestnosti vytvoriť. Pre skutočné luxusné prostredie zvoľte kombináciu s vínovou červenou, smaragdovo zelenou a baklažánom. Svetlé drevo a kamenná šedá môžu naopak vytvárať svieži a moderný vzhľad.

V interiéri použite štýlovo tmavú modrú

Tmavomodrá sivá biela obývacia izba kombinovaná sedacia súprava

Ako farba steny dodáva nočná modrá miestnosti magickú hĺbku a vytvára pocit bezpečia. Pred tmavomodré si prídu na svoje aj farebné a vzorované doplnky. V obývačke by ste však sýty modrý tón mali používať striedmo, aby miestnosť nepôsobila príliš ponurým dojmom. Skutočným pútačom pozornosti môže byť napríklad modrá sametová sedačka. Kombinuje dva trendy prvky: zamat a modrú. Mäkký, lesklý zamat tiež zdôrazňuje brilantné bohatstvo novej trendovej farby.

Teplé kovové tóny vytvárajú hrejivú atmosféru

tmavo modrá stena s trendovými farbami teplých kovových tónov dreva

Tmavo modrá sa obzvlášť dobre hodí k teplým kovovým tónom, ako je zlato a mosadz, ako aj k materiálom, ako je prírodné drevo a sklo. Vďaka lesklým doplnkom, akými sú vázy, držiaky na sviečky a svetlá, je možné v miestnosti vykúzliť behom chvíľky špeciálne akcenty. Tmavomodrá v kombinácii so striebrom naopak pripomína nádhernú noc za splnu. Experimentovanie s dekoráciami a bytovými doplnkami je úžasne nekomplikované! Mimochodom, ak ste objavili perfektný kúsok v jednom zo svojich obľúbených obchodov, zistite, či v súčasnej dobe nie je nejaký zaujímavý Propagácia zľavy na buykers.com beží. Môžete sa teda rýchlo pripojiť k novému trendu a zároveň ušetriť peniaze!

tmavo modrá sivá biela farebná kombinácia zlatá mosadz živé doplnky